Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: А знаете ли, че жените делтапланеристки в България вече са две? :)

Автор Тема: Да се запознаем  (Прочетена 4455 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Да се запознаем
« -: Януари 08, 2010, 22:30:59 pm »
Искам да кажа добре дошли на ivo@home и mitaka!А на и на всички във форума.
Който има желание да сподели на какво лети, от колко време. Кратко представяне за себе си :)
Ще бъде яко, ако всички се познаваме, е не всички, ама поне повечето. Така че напишете тук името си от къде сте и малко инфо за вас да се представим с по няколко думи. Нещо интересно като хоби и каквото още се сетите.
   Започвам със себе си. Казвам се Димитър Халачев, от София съм. В момента летя с 2 крила. Едното е Zephir CX, a другото e Falcon 3 Tandem. Занимавам се с летене, делтаклуба. Отдeлно се интересувам от 3D анимация и фотография. Все красиви и интересни за мен неща :)
skype: million_miracles
уеб страница: www.flyarch.com


« Последна редакция: Март 31, 2010, 18:23:04 pm от million_miracles »
Всеки полет е важен!

Неактивен chicho

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re:Да се запознаем
« Отговор #1 -: Януари 09, 2010, 13:45:13 pm »
щом ще се представяме............................. аз съм ЧИЧО ви! и всеки племенник е добре дошъл. ще го науча на всичко , което пожелае. защото съм съхранил мъдростта на ..................... НО първо трябва да се научи да каца !!!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Да се запознаем
« Отговор #2 -: Януари 12, 2010, 23:26:12 pm »
 Името ми е Станислав Димитров Генчин.Живея в София, семеен съм уча се на делтапланеризъм от една година благодарение и с Митака.Учил съм във ВСИ Пловдив за екологията, която си ми е вродена а сега се занимавам с градинарство.Имам крило Cloud 3, среден клас.Жена ми също летя с Митака с тандема.Летенето ми е мечта от малък и съм много щастлив, че ми се случва пък и на съм доста летя.И по двата начина ми харесва много ;)
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Да се запознаем
« Отговор #3 -: Март 30, 2010, 23:25:30 pm »
Аз съм Явор- thecreater занимавам се със всичко което ми е интересно! Свободолюбив, досаден и искрен... 
С две думи т'ва е.  Както каза Иво, ако някой иска да знае повече да пита.
 
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Re:Да се запознаем
« Отговор #4 -: Юни 09, 2010, 21:49:15 pm »
Здравейте,казвам се Борислав Димитров и съм най новият член на клуба.От София съм,кв.Люлин.Работя в сервиз за комютри,лаптопи и монитори.Поддържаме основно марката Acer.Вече два пъти ходих на Каптажа да подлитвам.
skype: bobysan71

Неактивен ognian

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Добре дошъл
« Отговор #5 -: Септември 29, 2010, 23:00:01 pm »
Здравейте всички!
С някои от вас се познавам, идвах на петрохан с парапланер!
Бях на Комините когато Митко направи фалстарта с тандемната делта. Чувствам се малко виновен, защото може би ние, парапланеристите, пречехме!
Четох  написаното от  Oggy. Не се сещам кой беше Кошаревски.Май не е описал точно случилото се !  С парапланерите фалстартовете са доста повече, но пък почти без поражения за крилото :)
..."случва се и в най-добрите семейства"
Голям фен съм на делтапланеризма и при първа възможност ще опитам!!!
Надявам се, присъствието на парапланерист във форума няма да ви пречи?
« Последна редакция: Септември 30, 2010, 21:44:41 pm от admin »

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Добре дошъл
« Отговор #6 -: Септември 30, 2010, 03:31:17 am »
Добре дошъл си ! Ние не делим летящите на пара- и делта...Важното е да обичаме летенето и да се уважаваме един друг...
Абсолютно не ни пречи факта че си парапланерист...вече има и други парапланеристи които се интересуват от делта и това е съвсем естествено.
Ще се радваме да има нови попълнения !
« Последна редакция: Септември 30, 2010, 21:45:19 pm от admin »

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Добре дошъл :)
« Отговор #7 -: Септември 30, 2010, 21:59:14 pm »
Здрасти, Оги! Много се радвам, че посети нашата компания тогава на Петрохан. Без теб, преживяването нямаше да е същото. Нищо, че беше за малко. За случката - всеки сам си решава условията, терена и възможностите си кога, как и откъде да излети. От тази гледна точка единствено аз съм си виновен. Вярно е, че се съобразих със парапланеристите зад мен, но вината си е моя. Когато се насложат различни отрицателни фактори и белята става. А тогава се насъбраха. Резултата беше фал старт. Имам много подобни фал стартовъ, някои със, но повечето без последствия за крилото. В случая бяхме тежки и крилото пое повечко енергия. В крайна сметка след седмица беше тествано на учебния полигон и отново във въздуха :)
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Да се запознаем
« Отговор #8 -: Септември 30, 2010, 22:59:53 pm »
 Ей здрасти Оги, браво че си тук!Летенето си е летене с пара, делта, балон, хеликоптер и пр. всяко едно средство дава по нещо дето другото не.Иначе и аз бих се пробвал на пара в подходящите условия разбира се.
 До нови срещи на красиви места!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Re:Да се запознаем
« Отговор #9 -: Октомври 01, 2010, 14:33:19 pm »
Добре дошъл и от мен! Вярно е, че съм летяща пасажерка само, но смятам, че и аз имам право да те поздравя :) Писах в една друга тема, че няма значение на какво летиш, важното е, че летиш!!!!  8)

Неактивен Marin

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 60
Re:Да се запознаем
« Отговор #10 -: Януари 09, 2011, 20:09:58 pm »
Казвам се Марин и от 10+ години живея във Варна ( родом от Разград ). Интересувам се от безмоторно летене и от 5 години летя радиоуправляеми модели на планери клас - Ф3К ( другото им известно име е DLG, а друго също известно име е "hand launch" ) Много често практикувам на варненския плаж и от време на време се пречкам на парапланеристи ( когато има условия за склоново реене ). За Делтите си мислех, че няма летящи в БГ, но тук разбирам, че греша :) Преди 2 години писах на немски производител на безмоторници ( DG ) и от тогава разбрах, че това е доста скъпо хоби. Все пак те са любезни всеки месец да ме информират за новостите около техните продукти. Делтите са предполагам значително по-евтина алтернатива. Ще се радвам, ако някой ден полетя като вас :)

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Да се запознаем
« Отговор #11 -: Януари 09, 2011, 23:20:58 pm »
Голямо добре дошъл сред нас  :)  Чудесно е да се запознаем, макар и само форумно за сега :)  не съм  се представила в темата, но от скоро и аз съм запален почитател на хвърчащите преживявания. Надявам се след време да не съм просто пасажер. Ще се радваме  скоро да се запознаем и на живо!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Да се запознаем
« Отговор #12 -: Януари 11, 2011, 19:04:42 pm »
Добре дошли на всички в семейния форум :) Семеен, защото сме малко  ;D
Искам да споделя, че @Шемет ми писа на лично и не можай да му отговоря. Форума има проблем с имената на кирилица. Ще се опитам да го оправя, но за момента не работят лично съобщение ако е на кирилица ника. Та добре дошъл, @Шемет. Отговорих ти на мейла поради споменатата причина.
Всеки полет е важен!

Неактивен mitaka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 15
Re:Да се запознаем
« Отговор #13 -: Януари 13, 2011, 21:09:01 pm »
Казвам се Димитър Байчев от Горна Оряховица съм. Пробвах се да се уча на безмоторна делта, ама ми се видя голяма хамалогия, затова се пренасочих към мотоделтапланеризма. Летя с Wills Wing Duck 2 и едноместната количка на Avio Delta. Иначе доста години се занимавам с парапланеризъм и имам мякой и друг парашутен скок  :)

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Да се запознаем
« Отговор #14 -: Януари 13, 2011, 23:40:40 pm »
А Митак, добре дошъл и  от мен:)