Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Хубаво учебно крило за клуба швейцарско призводство и модела е: Star 17, лек и подходящ за обучение.

Автор Тема: Мероприятие "Национален рекорд по делтапланеризъм 2012"  (Прочетена 15116 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Мерси, мерси, радвам се, че има делтапланеристи които се интересуват наистина от летенето с делта. За полета да Ви призная, очаквах маалко по силни термики, а следобед времето стабилизира и съвсем отслабна. Още с излитането бях решил да ходя на изток, въпреки, че няколко дни планирах полет към Гърция, през планините на юг. Усещах притеснение от големите планини и още не чуствам времето дотолкова, че да мога да му се доверя и да се юрна из планините като Ясен Савов. Затова и избрах маршрут, който вече бях летял.

След излитането имах връзка с наземния екип и това ми даваше допълнителна сигурност. Но ваденето беше бавно и трудно. Тръгнах от Витоша преди да съм се ивадил в базата. Имаше облаци, но в моята посока беше синя дупка на 180 градуса. Към самоков въртях всяка термика и гледах да се държа високо, но прелитайки към Долна Баня с километри нямаше нищо. Бях си харесал накакво селце за кацане, където пътя се врязва за Боровец, но от там с една термика се изнесох в планината. Слаби термики с малко турболенция от време на време. Във височина вятърът беше около 5 м/с, но отнасянето на термиките беше слабо. До Ветрен дол се крепях лесно в базата, но изведнъж времето отпусна. Нито в планината, нито в долината имаше кумулуси, а славно губех височина. Към Пазарджик разкопчах ципа и влязох в разчет за кацане 100 метра над терена, когато видях шумулящи листа на дърветата. Минах от там и започнах да въртя раздробената термика. Губех я често, но от долу терена и шумящите дървета ми подсказваха къде е. Лека полека отново бях в базата на 2600, ципа закопчан, а полета обнадежден. Над Пещера и Брацигово се присетих за Кочеви, и че ако кацна там ще има бира :) Минах на 2500 и бирата остана за следващия път. От там до Асеновград беше приказка, големи и мазни термики 1м/с ме отнасяха сигурно в базата над върховете на планината. Така хубаво беше, но дойде Добростан с добре огрятите си отвесни западни каменни склонове. Бях сигурен, че ще има термика, но пропадах и нямаше нищо. Подминах Добростан и след като излязох от низходящото на планината, имаше слаааба термика, която помъчих, но в последствие се отказах. Избрах си място за кацане, а след 15 мин при мен дойдоха Венко и Васи със студена бира. Разчитах на по силен термичен ден, не толкова на вятъра, но колкото толкова. Следващия път - повече :)
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Браво, за полета, браво и че си успял да се извадиш.
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен batman

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Супер гледах го
« Отговор #47 -: Юли 25, 2013, 17:15:34 pm »
Браво Митак аиде другия път заедно пък аз ще ти кажа къде да се извадим  при Добростан

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Браво, Митак! Следващия път по-добри условия и ще минеш 200-така :)

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
 Евалата машино!Начи вече втори пит прелиташ над моето село.Добър прелет, имаш форма значи е въпрос на време да уцелиш перфектните условия.Колко километра е?
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Браво-o-o !!!, Митко, супер прелет си направил. Я пак кажи има ли добри делтапланеристи в България ?  ;)
Пожелавам ти да подобриш и този рекорд още тази година ! Разкажи малко повече , а ако сложиш и снимки, ще е още по-добре.

P.S. По пътя случайно не срещна ли някое летящо заднешком хромо джудже ? ;D
« Последна редакция: Юли 27, 2013, 08:56:12 am от krassihg »

Неактивен nikidelta

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Админа!!! Смени думичката "МЕРОПРИЯТИЕ", че ми навява спомени от М.М. ; С. Б. и най-вече "ОСО"!?!?

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
А бе и аз отдавна се канех да му кажа същото...ама му е простено, не е живял много по комунистическото време и не прави разлика . Добре че му напомни, Ники !

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
А с какво да сменя думичката "мероприятие".. За мен е просто дума и не ми навява нищо. А парапланеристите, в частност Ники Велев отново дигнаха летвата на 313.9км.

Ще продължавам да дебна време и да ви информирам за намеренията ми. Васи също иска да се пробва на отворен прелет вече :( Конкуренция сериозна!

А какво мислите, дали е по добре да се дръпне веднага една дълга дистанция 300+, или стъпка по стъпка и да има развитие в бъдеще?
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Вдигай летвата, пък който може да я прескача...
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Ахахахахахха Васи - конкуренцията :D с крило от History Channel :D и нулеви способности хахахаха....
Васи иска да си прелита пък до където стигне :)

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Хей, моя приятел Данчо Пенев ( Елемент ) току що прелетя 300 км с крило, което има качество около 10. На Васи древното крило и то е там някъде, така че не е невъзможно...

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Като има вятър, важно е да се крепиш във въздуха, пък с какво - няма толкова значение. Дебна време за Пъстрина! Братле???
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Обаче идните две седмици няма западен вятър по прогноза, а деня намалява вече доста бързо. Дали ще пусне временце тази година за прелет на изток?
Всеки полет е важен!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Ходи на Шумен, не се мотай...виж, Ники Велев казва че още става :)