Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Хубаво учебно крило за клуба швейцарско призводство и модела е: Star 17, лек и подходящ за обучение.

Автор Тема: Мероприятие "Национален рекорд по делтапланеризъм 2012"  (Прочетена 14791 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Мероприятие "Национален рекорд по делтапланеризъм 2012"
« Отговор #30 -: Септември 08, 2012, 09:57:03 am »
+1 Подходящото крилце вече е факт. Е, не е Т2С, но е пак на една от най-добрите фирми в бранша. Litespeed S4. Щом Корина лети с подобно. Много интересно, че нейното е с мачта. Краси, имаш ли идея какво се случва? Специална изработка....?... но това е друга тема.

Повода по който пиша тук, е че 09 и 10 септември отново предлагат условия, в които може да се направи много добър прелет. Вече денят е по-къс и се смалява с всеки ден, което затруднява подобряването на националния рекорд. Та за утре северен вятър, за вдругиден източен. Давайте предложения и да се комбинираме в прелетите. Който иска, може да участва и като наземен екип, като пилот, или само за компания.
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Мероприятие "Национален рекорд по делтапланеризъм 2012"
« Отговор #31 -: Септември 08, 2012, 21:55:20 pm »
Как ги виждам нещата:
Вариант 1: София Самоков благоевград София
Вариант 2: София Самоков Хасково и т.н.
Вариант 3: като вариант 2 но пред плана планина, северно..тук е проблема с трафика на самолетите, но не е необходимо да се прелита Боровец.
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Мероприятие "Национален рекорд по делтапланеризъм 2012"
« Отговор #32 -: Септември 09, 2012, 23:00:59 pm »
http://forum.skynomad.net/leonardo/flight/4272

По късно ще напиша малко за прелета :)
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Мероприятие "Национален рекорд по делтапланеризъм 2012"
« Отговор #33 -: Септември 10, 2012, 09:09:06 am »
Качихме се с Васи и Боби. Имах малко работа по крилото, та затова тръгнахме по-раничко. Но все пак времето мина бързо. Реших да ходя към към Лозен, от там Хасково и към 13.30-14.00 излетях.  За да усетя условията пуснах към Копитото. Така щях да увелича и прелетяната дистанция. Вятъра беше около 3 м/с. Термиките накъсани. Малко трудно извадих към 2200 и пуснах към Герман. Там има площадка за кацане а и Каптажа ми е наблизо. Още над Панчарево пак ме подпря качване. Пак надробено, но полека лека спечелих височина. Бях над Герман, огледах се зад чичо Янчо и за облачета, които да ми подскажат накъде да тръгна. Беше синьо, затова реших да изчакам. След малко цъфна едно кумулусче над лозен и отпраших към него. Работеше а се появиха и още кумулуси, дори в равнината. Проблема тук беше трасето на самолетите, така че гледах максимално бързо да се изнеса. На края на лозенска планина набрах максимално височина, малки теренчета за кацане и една огромна кариера ми дадоха смелост. Там вече по добре оформени термики и ето, видях Ихтиманското летище.Но облаците водеха към Боровец в северната част на Рила. Бях високо и взех правилното решение, да се доверя на облаците. Изцедих ги докрай, а те взеха че изчезнаха. На изток изглеждаше доста инверсионно, което значеше, че трябва да държа високо. Обаче някак си долината на Долна Баня и Костенец ме влечеше с равните си ожънати площадки, а северните неогряти склонове на Рила мрачно ме отблъскваха. Да но северния вятър явно набиваше термиката от долината в склона и от там право нагоре. По планината бързо преминах, като се наслаждавах на гледките, особено язовир Батак, Милеви скали. При Пещера видях, че като цяло прелетната ми скорост не е много бърза и реших да прекратя полета, като кацна на максимално удобно за прибиране място. А и вятъра беше обърнал североизток - насрещен. Пуснах на глайд и след Пазарджик приземих. Васи след минути беше при мен, благодарение на Live Traking - а който ползвахме. Тя знаеше всеки един момент къде съм. Полезно :)
Всеки полет е важен!

Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Re: Мероприятие "Национален рекорд по делтапланеризъм 2012"
« Отговор #34 -: Септември 10, 2012, 20:55:37 pm »
Това е излитането на Митака от Комините

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=hsVqqOMSHDc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=hsVqqOMSHDc</a>

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Мероприятие "Национален рекорд по делтапланеризъм 2012"
« Отговор #35 -: Септември 12, 2012, 13:52:34 pm »
Благодаря Боби!

В общи линии денят доста намаля и доброто време за прелети отмина. Догодина пак. Ето и кратко обобщение на по-добрите полети.
Всеки полет е важен!

Неактивен Марко Марков

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Мероприятие "Национален рекорд по делтапланеризъм 2012"
« Отговор #36 -: Септември 24, 2012, 21:48:09 pm »
На моята страница съм дал една таблица
http://sexyfly.dir.bg/_files/5372296.pdf
вече на няколко места публикувах съобщения, че постижението да Димитър Халачев, трябва да бъде признато за национален рекорд

http://forums.shumen-xc.org/index.php?showtopic=2358

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Мероприятие "Национален рекорд по делтапланеризъм 2012"
« Отговор #37 -: Октомври 01, 2012, 14:48:25 pm »
Рекордите би трябвало да се регистрират към БНАК. За момента това не се прави, тъй като не е свързано с финансиране :)) 

Мисля, че от таблиците които си се постарал да направиш, всеки има какво да научи и са интересни. За жалост, летящите в България сме малко. Извинявам се за песимизма.
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Мероприятие "Национален рекорд по делтапланеризъм 2012"
« Отговор #38 -: Октомври 01, 2012, 15:45:21 pm »
Това което мога да направя е в сряда, на събрание на УС на БНАК, където ще предложа информацията за рекордите да се публикува и обновява в сайта на БНАК :)
Всеки полет е важен!

Неактивен skyordie

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
Re: Мероприятие "Национален рекорд по делтапланеризъм 2012"
« Отговор #39 -: Октомври 02, 2012, 15:38:40 pm »
Качихме се с Васи и Боби. Имах малко работа по крилото, та затова тръгнахме по-раничко. Но все пак времето...

Mnogu dobar let, bravo. Gledam novoto krilo zncitelno go podigna motivot za letanje i toa me raduva. Bravo i za Vasi i nejzinata zemna poddrska. Dolgite XC letovi se nevozmozni bez soodvetna zemna poddrska. Toa dobro go znaat XC pilotite.
Pozz od Ohrid

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Мероприятие "Национален рекорд по делтапланеризъм 2012"
« Отговор #40 -: Октомври 02, 2012, 18:02:41 pm »
YES!!!!
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Няма какво да отварям нова тема! 2013 продължаваме с опитите за подобряване на рекорда. В началото на тази година рекордът беше подобрен от руския пилот Николай Малков. Бих характеризирал полета му като рисков, тъй като прелите над Мъглиж без възможност за приземяване навътре в Стара планина. За късмет на всички намира термика и продължава полета, като прелита по права дистанция 162 км, което е най-дългия прелет в България с делта. Никола е млад пилот с много добри качества, лети от 4 години. След участието му на състезанието Блаканска купа 2013 сподели с мен, че си е променил завинаги погледа върху делтапланеризма и че е научил много от това състезание.

Следващите дни са със северозападен вятър и добра база. Мисля 22-23 юли ако прогнозите са добри да направя прелет от Пъстрина на изток. Който има възможност и желание да се включи, да казва по-скоро да направим лесно организацията. ::)
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Днес от Витоша, пък до къде... ще видим! След окончателно преглеждане на прогнозата и други фактори, мисля да опитам пак маршрута покрай североизточна Рила и Родопи като целта е 200+ км.
« Последна редакция: Юли 24, 2013, 10:03:00 am от million_miracles »
Всеки полет е важен!

Неактивен nikidelta

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Митак!!? Още ли спиш? Чакам коментар/анализ! Тук в Гьопсата само разнасям крилото по стартовете и гледам какво правят параджиите.

Неактивен skyordie

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
Честитки за летот. Сигурно касно се имаш прибрано дома така да е оправдано ако уште спијаш :)