Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Национален турнир 2012 ще се проведе в Кюстендил с основен старт Конявка планина с дата 31 август - 2 септември

Автор Тема: 100 години летище Божурище  (Прочетена 1884 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
100 години летище Божурище
« -: Юни 02, 2012, 10:03:18 am »
Днес отиваме на летище Божурище :) По случай 100 годишнината от създаването му е организирано днешното мероприятие, а ето и какво ще е то:

На 2 юни от 10:30 часа на летище Божурище ще бъдат поднесени венци по случай 100 годишнината на Българската авиация и 100 години от създаването на летище Божурище.

Планира се истински авиационен празник, с участието на парапланеристи (с лебедка), парамотористи, както и пилоти на мотоделти, авиомодели, а вероятно ще имаме удоволствието да видим в небето и Pitts-а на Свилен Иванов ...

По неофициални, но напълно потвърдени данни, няма да мине и без скара-бира ....

Поканени са всички пилоти, закърмени и отгледани на летище Божурище, и всички фенове на небето ....

:) всички желаещи са поканени!

Ние ще се дърпаме с лебедката на Пастора!

Неактивен skywalker

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re: 100 години летище Божурище
« Отговор #1 -: Юни 02, 2012, 19:43:06 pm »
Информацията ви е много навременна. :) Ако я бяхте публикували утре, днес щяхме да сме там.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: 100 години летище Божурище
« Отговор #2 -: Юни 05, 2012, 20:32:18 pm »
Да, не е като едно време.. с традиции, мощно тръбене и реклама 2 седмици от по рано. Хора много нямаше, но пък аз фръкнах два пъти с безмоторната делта.
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: 100 години летище Божурище
« Отговор #3 -: Юни 05, 2012, 20:56:01 pm »
една подбрана снимка


Та идеята беша да се видим с приятели и да посетим отдавна непосещаваното Божурище. На мен много не ми се ходеше, защото точно се бях прибрал от Силистра, като се бях налетял донасита. Обаче събрах сили, метнах учебното крило, че се разпъва най бързо и отидохме :) Също ми беше интересно да се сработим с пасивна лебедка, че клубната нали е активна :)) И такива работи! Върнахме се с много медали и летателни книжки от ОСО-вско време!!!
Всеки полет е важен!