Делтапланеризъм > Спортни крила

Zephir CX, BAUTEK

<< < (2/4) > >>

krassihg:
Аз не го хваля , просто казвам че това че има шиш не значи че непременно ще се счупи. А Баутек и сега да им видиш site-a, пак имат нови модели. Дали са глътнали вода или не хич не ме интересува. Ти преди време ми казваше как Икаро били глътнали вода и са пред фалит, ама тяхно крило стана шампион тази година, нали така?. Изказах мнение по повод концепцията че е интересна, макар и стара, дори много стара. Но за едно бавно и леко крило тип флоатер си е ОК.
Кои са наи-модерните крила на пазара всички ги знаем, сигурен сам че и Митко ги знае, така че няма опасност да ги заблудя. Има 3-4 фирми сега които все още се крепят и правят нови модели. Моyes, Icaro, Willswing, Аерос, Airborne...всички останали са копиркаджии.
Но има налки фирмички, които понякога правят иновации, така че не бива да биват гледани с пренебрежение...например повечето съвременни хитринки в крилата са излезли от Seedwings, един човек-призводител , Боб Трампено.
Извити краища на крилата, спрогсове , клапи и т.н.
Или Авиан..пак един човек, ама прави интересни крила...
Ламует ( Тевено) беше велик иноватор, ама и тои замря...

million_miracles:
Същото това крило го летя и с едноместна моторна количка от 2006, здрави термики са ме меткали, но още е здраво. Килът е усилен, защото с количката му идвам в горната граница - 130кг. Отделно го летя повече безмоторно, защото въпреки усилването, пак е доста леко, а не съм си и помислял за трошене, зашото е усилено. Усилването е направено от Симеон Симеонов, който има опит с усилването на крила, тъй като е производител на мотоделти.

million_miracles:

--- Цитат на: Stani в Октомври 30, 2009, 00:15:08 am --- Може ли някое друго фото ::)

--- Край на цитат ---

Тази снимка е от старта на Копитото. За съжаление долу вече е застроено и ако не се изстреляш веднага в космоса няма къде да се каца. Има само много ограничени площадки.

million_miracles:
Сега krasshing, като каза за профила, изнамерих и тази снимка. Наистина причината навремето да купя това крило беше този изглед от вътре:

thecreater:
Една снимка на същото крило от шоуто в Казанлък, тази година.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия