Делтапланеризъм > Спортни крила

Zephir CX, BAUTEK

(1/4) > >>

million_miracles:
Zephir - CX от немската фирма  BAUTEK. Крилото е без напръчка. Вместо нея има дълъг шиш отпред и допълнителни въжета, които натягат и държат бедрата. Леко и лесно за разпъване. Крилата с "нос" отпред са характерни с това, че леко "кълвят" при излитане. Старичко е, но моето специално е в доста добро състояние. Летя го от 3 години

Stani:
 Може ли някое друго фото ::)

Oggy:
Пази го това крило - че то е ветеран!  ;)
Тези крила изчезнаха, едно такова се счупи във въздуха над Сопот 1994 г, килът не и3държа определено натоварване и изгърмя на 1200 м. Пилотът се спаси с парашут, сега лети с нов модел с напречка.
Тези крила пропадат много повече при скоростно летене, но се държат сравнително добре на малки скорости. Само дето никои не ги лети - и ако се намери такова в обява - сигурно може да се вземе без пари  ;D

krassihg:
Няма да се плашиш  8) Предполагам че това дето се е счупило, е имало някакви деформации преди това от разни удари. Иначе крилата са сертифицирани и изпитвани и не се чупят така лесно. Красотата на това крило е във факта че профила на двойната повархност е много чист, защото няма напречка вътре да му пречи. Всички други крила с напречки имат една двойна вдлъбната гърбица и това естествено разваля профила. За съжаление този чист профил при зефира идва с цената на повече въжета отпред и отстрани, и това вдига съпротивлението.Въобще тези от Баутек са едни новатори..те имат и интересен вариант на безмачтово крило без карбонова напречка...заместена е с алуминиева тръба, комбинирана с яки въжета отгоре и нещо като къса мачта, , всичко скрито вътре в двоината повърхност.

Oggy:
Баутек глътнаха вода - единият от братята мисля, че загина с някакво крило - няма един сериозен пилот да лети с техни крила. А пък тези с шишовете - никои не ги търси. Остаряла работа Микеле.
Не ми ги хвали, аз никога няма да се реша да летя с такова - не съм опитвал и когато ги имаше. 2ма гърци летяха с такива на Враца отдавна - и ги задминавах като бързия влак. Ти нали имаш Ламинарче - що се занимаваш със стари модели? То Змеичето 10 на Емо дето си взел по-става. Въпреки, че е толкова старо.
Не ги караи новите пилоти да си мислят, че летят с модернo крилo. Това е изживян период! Знае се, кое става за летене днес - има го в Интернет.  ;D
Ако ги намират евтино - тогава ОК за начално обучение.  :P

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия