Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Последният модел делтапланер Falcon 3 Tandem на американската фирма WillsWing продължава да споделя полети с пасажери.

Автор Тема: Делта-екология  (Прочетена 4434 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен admin

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 68
Делта-екология
« -: Декември 03, 2009, 20:01:43 pm »
Каптажа е застрашен от изчезване като място за летене. Налага се спешно преместване на 20 тина борчета, докато това е възможно. Предлагам Стани, като еколог, да се заеме с органиэацията на преместването им!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Делта-екология
« Отговор #1 -: Декември 03, 2009, 21:01:42 pm »
Koleda nablijava...elhichkite she varviat mnogo na pazara  :D

Неактивен admin

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 68
Re:Делта-екология
« Отговор #2 -: Декември 03, 2009, 21:16:26 pm »
Мани ще забогатеем и ще спрем да летим  :) :) :)

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Делта-екология
« Отговор #3 -: Декември 03, 2009, 21:29:57 pm »
A be nie se maitapim, ama borchetata sa seriozno neshto...na Chepana imashe edni, taka v niskoto...vikahme mu "pri  borchetata"..skoro kato gi vidiah..mi te stanali ogromni, visoki borove...
Sashtoto na Liulin planina...pomnia vednaj niakoi izletia i kriloto kreneshe i se zavartia i kacna v borchetata, i beshe fun, shtoto te biaha malki, 1 metar visoki i biaha kato dushek..ama sega sa stanali visoki i ako se blasnesh v tiah niama da e sashtoto...

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Делта-екология
« Отговор #4 -: Декември 04, 2009, 01:06:13 am »
 Четете ми мислите момчета.Вчера мислих да отворя таз тема.Та значи за борчетата са над 20 и целта е да ги преместим на безопасно място с минимални загуби на жив материал.Искам да кажа без жертви от страна на борчетата, защото това ,че на нас ни се лети точно там не значи ,че трябва да има вмешателство в нормалното развитие на екосистемата.
 Имам познания в изваждането и преместването на иглолистни фиданки трябва да се организираме няколко души с белове(прави лопати) за един уикенд да свършим тази много-важна работа.Най-лесното ще е просто да ги покосим ,но не мисля ,че това е в наш стил.Нали нашия спорт все пак е свързан с природата и наш дълг е да я пазим!Даже предлагам да вземем и няколко овошки да засадим наоколо да има за всички като се качваме горе да разквасваме уста.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Делта-екология
« Отговор #5 -: Декември 04, 2009, 14:00:53 pm »
Стани ... трябва да има повечко хора като теб. Ако тази неделя се поосвободя и се организирате пишете ме  и мен. Лопата не знам как се държи ама съм схватлив.  ;D
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Делта-екология
« Отговор #6 -: Декември 04, 2009, 19:50:06 pm »
Само да не стане като този виц:

Някакъв вижда двама души да правят странно нещо...единия копае дупка, а другия минава след него и я заравя.И така дупки наред... Приближил се и ги запитал:
- Момчета, кво правите ве?
 А те му казват:
  -Ами..кво правим...ние трябваше да сме трима, третия трябваше да поставя дръвчетата в дупките, ама той не дойде... ;D ;D ;D

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Делта-екология
« Отговор #7 -: Декември 11, 2009, 11:25:16 am »
Тази събота и неделя предлагам да свършим тази работа. Североизток е и ще става и за подфръкване, освен за копане.
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Делта-екология
« Отговор #8 -: Декември 11, 2009, 20:17:28 pm »
 Aйде утре към 11 викам да сме на Каптажа да ги започнем, но днес като огледах ми се струва, че ще е поне за няколко дни работа.
Отдруга страна започнатата работа е наполовина свършена!Така, че утре да я започнем пък каквото сабя покаже.Ако има доброволци да заповядат.Много ръце благословени ;).
 До утре на Каптажа!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Делта-екология
« Отговор #9 -: Януари 20, 2010, 15:03:00 pm »
С радост съобщавам, че повече от половината работа е свършена.  Преместихме около 10 борчета, най-големите и 4 брезички. Остават само малки борчета.
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Делта-екология
« Отговор #10 -: Януари 20, 2010, 22:01:43 pm »
 Хубаво ще е тези дни пак да се разкършим с лопатите, защото тръгнат ли соковете работата става петдесет на петдесет.В смисъл шанс на прихващане.Пък и на Каптажа е супер и днес бях там на разходка.Птичките с нетърпение чакат някоя трохичка.А пък вятърът го даваха запад пъг горе го гледам става си.Та и да подлитнем по зимно му да се не губи форма. ;)
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Делта-екология
« Отговор #11 -: Януари 29, 2010, 20:08:44 pm »
Само да духне североизток и сме там, че май не сме открили сезона още. Кой с лопата, кой с крило, кой с метлата на баба Яга
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Делта-екология
« Отговор #12 -: Декември 04, 2010, 12:50:35 pm »
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Делта-екология
« Отговор #13 -: Декември 05, 2010, 14:32:05 pm »
 Малко е силен филма, но за съжаление това е жестоката реалност.Ние в къщи никога не окрасяваме живо, отрязано дръвче.Имаме изкуствена елхичка или ако намеря някъде паднал клон него използваме.Тая есен намерих в гората изскубната малка елхичка към 20см, засадих я в саксийка и ако се прихване ще си имаме елха за украсяване форевър.Ако растението е в саксия и се внася вътре за няколко дни украсено няма да умре и ще има украса за всеки сезон без да се дават пари всяка коледа.Но има една тънкост, че не бива да стои дълго(повече от3-4) вътре защото от сухия и топъл въздух може да загине а най-добре вън да се украсява.
 Въобще традициите водят до доста погубени животи и на животни и на растения а понякога и на хора.Дали не е Никулден, Гергьовден, Коледа....а за същността на самия ден рядко се замисляме какъв е сакралния смисъл.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Делта-екология
« Отговор #14 -: Декември 05, 2010, 14:45:31 pm »
Сещам се и за онова филмче, дето го беше постнал едно време. "Земляни" май се казваше. Където не се зачита друг живот освен човешкия-видизъм. А дали е борче, комар, човек или слон - все е живот. Иди ги съпоставяй вече от тук нататък... Природа, инстинкт, интелект, борба за оцеляване.
Всеки полет е важен!