Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: А знаете ли, че жените делтапланеристки в България вече са две? :)

Автор Тема: Полети от връх Ком, Стара Планина  (Прочетена 3505 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Полети от връх Ком, Стара Планина
« -: Април 11, 2012, 06:59:02 am »
Авио фест гр. Берковица на Велик ден.
Мото – пари и делти ще излитат от месността “Чепраза”(На входа на Берковитца откъм прохода Петрохан)
А за всички безмоторни е осигурен транспорт до връх Ком. Ако се съберем повече, може и лебедката да занесем. Мисля да прелетя с мотоделтата от София и да се приземя там. А после и безмоторно да полетя, само дето времето не е много на наша страна, но с това съм свикнал :)
Поляната за кацане е 300 на 1000 метра, какво повече му трябва на човек. Който иска да идва, моля да ми се обади по навреме.
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Полети от връх Ком, Стара Планина
« Отговор #1 -: Април 12, 2012, 09:03:17 am »
Тридневно авиошоу ще се проведе край Берковица

За първа година край Берковица ще се проведе уникално тридневно авиошоу, съобщиха от пресцентъра на общината. То се провежда под патронажа на кмета на община Берковица Димитранка Каменова. Шоуто е едно от събитията за Великденските празници. На летателна площадка в местността „Хмела” до Чапраза край града ще бъдат представени летателни апарати (моторни и безмоторни), на клубове от България по парапланеризъм, делтапланеризъм и парашутизъм. Авиошоуто ще започне още на 13 април, като официалното откриване ще бъде на 14 април 2012 от 10.00 часа на летателната площадка. В програмата на шоуто са предвидени демонстрационни полети, спускане на парашутисти, демонстриране на кацане в цел на безмоторни летателни апарати от Щърковица, развлекателни полети за посетители при хубаво време. Полети ще се извършват от 07.00 до 10.00 часа на 14 април и от 16.00 до 20.00 часа. На 15 април свободните полети ще бъдат до обяд, когато ще бъде закрито авиошоуто. Тенденцията е авиошоуто да прерасне в своеобразен фестивал на леката авиация.
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Полети от връх Ком, Стара Планина
« Отговор #2 -: Април 13, 2012, 15:34:04 pm »
Ех, вече съм запланувал тия почивни дни, иначе взимам палатката и колелото. Берковица си е на 5-10 000 врътвания на педалите.
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Re:Полети от връх Ком, Стара Планина
« Отговор #3 -: Април 17, 2012, 21:05:41 pm »
Ето и малко снимки от авиошоуто.










Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Re:Полети от връх Ком, Стара Планина
« Отговор #4 -: Април 17, 2012, 21:11:01 pm »








Още снимки може да откриете в Галерия.

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Полети от връх Ком, Стара Планина
« Отговор #5 -: Април 17, 2012, 23:50:38 pm »
Хубави снимки, Боби  ;) , само тази с бебето до перката ми се вижда доста зловеща >:(

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Полети от връх Ком, Стара Планина
« Отговор #6 -: Април 18, 2012, 09:12:01 am »
Детето прави проверява двигателя и т.н.
А, това не е ли крилото на Боби? Валя ли ви много дъжд?
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Полети от връх Ком, Стара Планина
« Отговор #7 -: Април 18, 2012, 10:07:30 am »
 :) Браво Боби :) чудесни са снимките! И тези тук и тези в галерията разгледах - много са хубави! Очакваме да се завърнеш и не само като фотограф скоро :)))

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Полети от връх Ком, Стара Планина
« Отговор #8 -: Април 18, 2012, 15:21:06 pm »
Акумулатора е откачен, а двигателя студен, така че трудно ще запали мотоделтата. Така.
Времето не беше подходящо за безмоторни полети. Имаше организиран транспорт до Щърковица, но духаше юг. За сметка на това, ние си носихме демонстрационно лебедката. Поляната е добра за теглене. Боби ме дръпна, от там хванах термика и полетях доволно. Бях по фланелка, така че не качих повече от 400м. над старта. Отвяваше ме към планината и взе и да хладнее. Хубаво място ще е за летене. Изпълних си заръката, прелетях от Костинброд до Берковица. Носих се с 80-90 км/ч по вятъра (южен) Щом стигнах Дупките, вече имах връзка с момчетата от поляната. През цялото време снимах.


С интерес открих, че близо до мястото където провеждаме обучение, има... рекичка :)

Ето и Берковица
« Последна редакция: Април 18, 2012, 15:38:40 pm от million_miracles »
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Полети от връх Ком, Стара Планина
« Отговор #9 -: Април 18, 2012, 17:03:46 pm »
За първа година край Берковица се проведе тридневно авиошоу, което е едно от събитията за Великденските празници. То се провежда под патронажа на кмета на общината Димитранка Каменова.
На летателна площадка в местността "Хмела”, до Чапраза край града, бяха представени летателни апарати на клубове от България по парапланеризъм, делтапланеризъм и парашутизъм. Така е, така е. Добра организация е тази, когато всичко ти е наред и дори не разбереш кои са организаторите. Е, в случая разбрахме. И склметицата ядохме и пихме, и със зам. кмета се веселихме :) А времето, въпрекки лошата прогноза, може да се каже, че беше 100% на наша страна.

Всеки полет е важен!

Неактивен megi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re:Полети от връх Ком, Стара Планина
« Отговор #10 -: Април 18, 2012, 19:27:45 pm »
        Страхотно! Имам усещането, че вие сте си изкарали перфектен празник на празниците :) Точно като за делтаджии. С много летене и в компанията на  други пилоти и съмишленици.
         Уловените от Боби моменти са прекрасни, а от общата снимка блика много щастие и доволство, което обхвана и мен :)

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Полети от връх Ком, Стара Планина
« Отговор #11 -: Април 21, 2012, 20:15:28 pm »
 Бравос на Митака за прелета и на Боби за хубавите фотоси с конете и щъркела са супер мигове....тия дето не бяхме да си гризкаме чорапите от яд, а на тези дето са били пожелавам да им се повтори догодина!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Полети от връх Ком, Стара Планина
« Отговор #12 -: Април 27, 2012, 11:42:21 am »
Макар и с мотоделта, вярвам, че на някои от вас ще им е интересно прелетчето. Забележете как във височина вятъра се усилва и подобрява значително прелетната скорост. Аууу, то било 13-ти.
Всеки полет е важен!