Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: А знаете ли, че жените делтапланеристки в България вече са две? :)

Автор Тема: Интересна случка  (Прочетена 1886 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен krassihg

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 465
Интересна случка
« -: Октомври 05, 2011, 02:50:36 am »
..прочетох я в един местен форум...превеждам набързо...изкефи ме, че човека си спазва принципа да не лети сам ,  и че другия пилот е проявил колегиалност...

Отивам до G. J. ,исках да хвърча на  местния склон .
Отивам там , oбаче нямаше никой на баира. Помислих си, ще отворя парапланера, все някой ще дойде .. А вятърът перфектен...!!!

Но аз никога не летя сам!! И така, започнах да kайтвам. Кайтвах  около 30-40 минути все още никой не идва.
По едно време чувам, някакав малък самолет наближава към мене. Пилотa направи кръг около мен, направи заход по вятъра, завива за кацане, гледам го, че идва ниско на 5-10 метра право към мене, а аз си мисля - какво по дяволите?

Пилота излезе, с кафе в ръката и вика, добро утро, защо не летиш ...?

Обясних му че си имам правило да не летя сам, а той каза, - Е, какво..давай, аз ще те наглеждам...!
Така че излетях и летях към половин час, после кацнах на старта.. благодарих му на човека, побъбрихме малко и той си излетя със самолета, така и дори не разбрах името му!

Мисля, че беше самолета Super Cub с големи стари балонни гуми (излетя за 50 метра разбег ...) готино

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Интересна случка
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2011, 21:25:46 pm »
 Да определено добър пеимер.Но ако беше делтаджия почти сигурно щеше да има някой с него я да носи сбруята, я да помага за крилото, я за шофер.Последния път като летях на Голака, това е байрче на моето село от ранга на Расник.И носим нагоре, аз крилото, майками колелцата, Катето каската и един френд сбруята... а  ;), ако искаш аз да летя сам :D.Иначе полета си беше като учебен.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Интересна случка
« Отговор #2 -: Октомври 11, 2011, 14:55:46 pm »
Много се изкефих на разказа! Мерси Краси за споделянето.
Всеки полет е важен!