Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Хубаво учебно крило за клуба швейцарско призводство и модела е: Star 17, лек и подходящ за обучение.

Автор Тема: Първи полети с теглещата система  (Прочетена 2314 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Първи полети с теглещата система
« -: Февруари 01, 2011, 01:42:39 am »
Васи, страхотни са снимките и много бързо ги качи. Вярвам не само аз съм нетърпелив.
Аз вече писах по темата, но сега снимките ме вдъхновяват отново.
ама сме добър екип


Боби прави загрявка преди полета


Първи полет в България от количка. Ако някой сподели за друг, ще си посипя главата с пепел :)
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Първи полети с теглещата система
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2011, 01:49:41 am »
Петьо, тези цветове на парашутчето да са ти познати???


Първи полет :)


За следващия път, задължително акумулаторна бормашина, за да не става така с задната подпирачка!!!
Нали още творим, та липсват някои дупки в тръбичките :) за шплентовете
Всеки полет е важен!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Първи полети с теглещата система
« Отговор #2 -: Февруари 01, 2011, 04:28:57 am »
Момчета, поздравления за първите опити с винч. Много се радвам за вас. Въпреки че технологията за такова теглене на делтапланери ( с кола или мотопед) все още не e практикувана системно в БГ и се явявате малко пионери и експериментатори, стискам палци да успеете в първоначалното трупане на знания и умения в тегленето. Ще се постарая да ви пратя каквито теоретични пособия намеря.

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Първи полети с теглещата система
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2011, 10:40:10 am »
Мерси Митак :) страхотното в случая бяха не мойте снимки, а това , че вашите усилия се увенчаха с успех :) силни адмирации от мен!!!!

Неактивен skyordie

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
Re:Първи полети с теглещата система
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2011, 12:00:06 pm »
Честитки и од моја страна.

Пред 4 години набавивме и ние систем за влечење така наречен Нордиски влек, и имавме вкупно едно успешно :) и едно неуспешно влечење :( на делта, и доста успешни влечења на PG.

После тоа остана да лежи системот во гаража.   :-\

Тука повеќе информации за тој систем http://users.jyu.fi/~vesal/riippu/robert/nsltow.htm

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Първи полети с теглещата система
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2011, 12:43:34 pm »
Ха! Това добре са го написали :

Typical towing forces are: hang-glider 1000 Newton, tandem 1200 N, paraglider 700N.

Парапланера поради голямата си площ лети най-бавно и се нуждае от най-малко сила. Но и прелита по малко :)

Мерси @ skyordie
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Първи полети с теглещата система
« Отговор #6 -: Февруари 01, 2011, 18:29:38 pm »
Чак, сега успях да метна и аз малко снимки...:









Стани...













Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Първи полети с теглещата система
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2011, 12:10:31 pm »
 Него ден, когато товарих крилата сутринта беше много студено в купето термометъра показваше -10 а на самото летище било -17, но скоро липсата на облачност и слънцето направиха обстановката приятна за изпълнението на набелязаните цели.Пристигнахме в купом на летището крилата разпънахме, Митака пое обучението и сухите тренировки, след което дойде време и за същественната част а именно реалните тестове на теглещата система и количката, които слава Богу минаха гладко.
 Ето и моите впечатления от самото изтегляне.Бях спокоен и не давах излишни емоции на мозъка да обработва.Чисто съзнание-бързи реакции.Естественната доза адреналин не липсваше.Инструкциите от митака ги проиграх първо мисленно и после гогато бях във въздуха при първото изтегляна мозъкът си свърши добре работата.Да малко рано се отцепих, но това беше просто реакция - излитане курс по този на въжето, стабилизиране на крилото и отцепване.След което веднага направих обратен завой и заходих за кацане към мястото за излитане.При второто теглене нещата се повториха с тази разлика, че се оставих да бъда вдигнат по нависоко.Метеорологичната обстановка в този ден беш точно като за целта в началото лек насрещен вятър а после безветрие.Което не ни ограничаваше в посоката на кацане.
 Найстина ако сме на билото на Петрохан или някъде другаде и се хване цикъла на термиката ще бъде доста яко, така да се изразя по своему, да се изтеглиш и се отцепиш насред яката термика а.. ;).
 Браво Митак доказа, че мисълта и идеите са сила!Благодарско на всички за хубавата компания и добрите снимки.Открихме сезона подобаващо а?
Повече въздух в гърдите и крилата!