Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Последният модел делтапланер Falcon 3 Tandem на американската фирма WillsWing продължава да споделя полети с пасажери.

Автор Тема: Кой ме научи да летя? ..и за обучението по делтапланеризъм!  (Прочетена 3173 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Много хора  ме учиха да летя. Когато започнах с обучението, вече нямаше клубове, всички потоци от интерес водеха към парапланеризма. Включително и мен. Пари разбира се нямаше.  Изкарах първоначален курс по обучение по парапланеризъм в тогавашния софийски такъв "Синьо небе" и не пропуснаха да ми кажат, че ако искам да летя на делта, ще тичам един месец по ливадата нагоре с тежките тръби и я пролетя, я не. А кацането.. лелеее.. Ми то си е така да ви кажа, хахаа.. Казах си че това не е работа за мен. Да ама курса по парапланеризъм докато се усетиш и свърши. 10 тина полета от Капраля и айдее. Трябваше парапланер от някъде за да се продължи. BatMan ми беше казал, че докато не полетим, няма да си тръгне от нас. Беше у нас на гости и не ще да си тръгва. Иска да лети. Отнякъде ни предложиха стар парапланер за 600лв. То като не разбираш и чаршав да ти дадат, и с него ще летиш.  Тъкмо събирахме с BatMan парички за чаршафчето, и изведнъж достигна информация, че се продава делтапланер за 350лв. Цената се оказа решаваща. Още същата вечер отидохме на Драгалевска ливада. Там ни чакаше Симеон Симеонов познат на всички като Симо. Разпъна делтапланера и ние с Батман ахнахме. Ми той точно като от телевизора. Кой ти разбира учебно или спортно крило - още на другия ден на Каптажа. С нас дойде Емо Маринчев. Спомням си че умирах от страх как този човек така ще лети!? Е, Симо ни беше продал разкошно учебно крило на UP - Dragonfly, Емо фръкна, а ние останахме със зяпнали усти. После Симо се върна от чужбина, запозна ме с Янчо..
.....От там нататък вече беше лесно. След около месец започнах първите си полети от високо, и от тогава не съм спрял да летя. Та за моето обучение по делта планеризъм Симо и Янчо Стойчев имат голямо участие. Това са хората, които не спряха да летят с делтапланер през годините след 1989. Благодаря ви  :)
Всеки полет е важен!

Неактивен batman

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Кой ме научи да летя?
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2009, 23:49:50 pm »
Имам една видеокасета на която е заснет Симо, който ядосано подритва камъни по поляната на каптажа. Хиляди благодарности Симеоне за безкрайното ти търпение докато направиш от мен делтапланерист!

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Сега и ние разчитаме на тях и на теб- million miracles, да полетим на делта. На вас се пада да възродите делатпланеризма като начин на живот! Хайде, подходящо време и на баира  :)

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
 Митак, благодаря за безрезервното себеотдаване от първите подлитания на Каптажа до полетите ми от Сопот и Конявска планина, вече повече от година разкриваш тайните на делтапланеризма.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Митак едно голямо Благодаря и от мен,че осъществи една моя мечта от малък - да летя.

Неактивен Pirke

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
I wait 5 years in my country to start learning hang gliding.
and i find great man and friend  Mitaka who start to learning me to fly :)
thanks for that my friend and i hope i will fly from high altitude , soon :)