Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Национален турнир 2012 ще се проведе в Кюстендил с основен старт Конявка планина с дата 31 август - 2 септември

Автор Тема: Летяща камера  (Прочетена 1831 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Летяща камера
« -: Октомври 27, 2010, 13:09:11 pm »
И аз си представях нещо такова. Добре, че вече някой го е направил и се знае, че става :
http://www.youtube.com/watch?v=icBlvMaXf_Q

Остава да се направи и тук
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Летяща камера
« Отговор #1 -: Октомври 27, 2010, 23:15:59 pm »
 Добре де аз не разбрах точно.На мен ми се стори, че просто е пригодена да се мушне в камерата на пара крилото.При делтата не се ли закрепва на напречката или трапеца.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Летяща камера
« Отговор #2 -: Ноември 03, 2010, 20:10:38 pm »
Не бе Стани, това виси , закачено на връв, в края на крилото , надолу и назад, и се само-стабилизира с тези опашни повърности. правено е преди много време, спомням си още през 80-те, Ерик Реймонд имаше такава известна корица на Hang Gliding, , само че беше на две върви, и се спускаше на макара надолу, после се набира обратно преди да кацне. Трика е да нагласиш ъгъла на поставяне, така че да получиш хубав кадър.

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Летяща камера
« Отговор #3 -: Ноември 08, 2010, 23:32:02 pm »
 Да Краси, светнаха ме, че е като хвърчило дето лети заедно с теб.Но при нас с делтите сме облекчени в това отношение мисля, че има как по тръбите да се прикрепи камера с различни ъгли на снимане.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Летяща камера
« Отговор #4 -: Ноември 08, 2010, 23:36:46 pm »
Абе да, ама такава гледна точка се получава все едно някой лети с теб. Но си е занимавка, хвърчила, конци - цяло приключение да се подкара в действие. Венко мисли да прави нещо подобно, с нетърпение чакам някакви тестове :)
Всеки полет е важен!