Делтапланеризъм > Състезания, срещи и летене...

Към Старта над Кюстендил

(1/2) > >>

million_miracles:
Благодарение на Стамбата имаме нов хубав старт над Кюстендил за северозапад. За днешния слаб северозапад е идеален, защото има добра денивелация. Днес ще го тестваме с делтите:) Жалко че SKYHIKER не е в БГ да отидем заедно.

expetka:
Eееее.....

Да се ядосвам ли, че останах в София?

million_miracles:
Не се ядосвай ExPetke, не ставаше за пара. Но беше пълно с емоции! Благодарности на Стамбата, който заряза неделната си работа и ни заведе, първо до мястото за кацане, а после до новонаправеният от него старт.

Страшно много работа е отметнал, но има още за разчистване. Ще трябва да ударим и ние едно рамо, защото старта си заслужава и наоколо е много красиво. Аз излетях с Yananba tandem.


После се качихме пак с Thecreater полетяхме отново.


 Снимките от деня са в галерията http://deltaclub.bg/gallery/thumbnails.php?album=36

thecreater:
И така... ето ме и мен. Тази невероятна неделя отидохме до Кюстендил и се  срещнахме със Стамбата-
Яна, Митака и аз ( Явор). Стамбата откликна веднага и изостави работата си, за да ни бъде гид. Заведе ни до старта, който той беше почистил (има още за помагане там ) . Митака разпъна тандема. Двамата с Яна се подготвиха за полет и след малко бяха във въздуха. Ние със Стамбата тръгнахме към кацалката и когато стигнахме там крилото беше почти събрано.
Митака и Стамбата изкоментираха времето, облаците и вятъра и се отправихме пак към старта за втори полет с мен.
Малко по-късно Митко и аз чакахме закачени вятъра да стане по-подходящ.
Утихна и тръгнахме и... тук ми е малко мъгла, стана бързо. Спомням си ... някой ми викаше тичай, тичай...
 Отлепихме се и дърветата останаха ниско долу, нагласихме се и Митко започна да ми обяснява за управлението на крилото.
В началото ми беше объркано и ново. Успях и да поогледам красивата гледка от птичи поглед. И после започнах да влизам в час.
Митака добре ми обясни какво да правя и с негова помощ правехме завои, страшно интересно и готино.
Абе думите са бедни... Е дойде време за кацанек, Митко пое управлението изцяло и насочи крилото към поляната и се снижихме. Земята започна да се приближава и да се движи по- бързо .... избута рамката и се приземихме.   
Е получих си и ритника отзад,  като за първи път...
С две думи... това е.

Stani:
 Явка, много се радвам за теб! Този полет за теб беше може би най-дългоочакваният, спомням си с какъв трепет идваше с мен на Каптажа още лятоска с надеждата да се отлепиш.Ама на търпението ти си е заслужавало.В същност май като се замисля ти си най-търпеливият човек дето познавам.
Честито и нека този полет бъде за теб едно добро начало!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия