Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Национален турнир 2012 ще се проведе в Кюстендил с основен старт Конявка планина с дата 31 август - 2 септември

Автор Тема: Към Старта над Кюстендил  (Прочетена 3228 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Към Старта над Кюстендил
« -: Ноември 15, 2009, 12:07:51 pm »
Благодарение на Стамбата имаме нов хубав старт над Кюстендил за северозапад. За днешния слаб северозапад е идеален, защото има добра денивелация. Днес ще го тестваме с делтите:) Жалко че SKYHIKER не е в БГ да отидем заедно.
Всеки полет е важен!

Неактивен expetka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re:Към Старта над Кюстендил
« Отговор #1 -: Ноември 15, 2009, 21:56:42 pm »
Eееее.....

Да се ядосвам ли, че останах в София?

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Към Старта над Кюстендил
« Отговор #2 -: Ноември 16, 2009, 15:34:56 pm »
Не се ядосвай ExPetke, не ставаше за пара. Но беше пълно с емоции! Благодарности на Стамбата, който заряза неделната си работа и ни заведе, първо до мястото за кацане, а после до новонаправеният от него старт.

Страшно много работа е отметнал, но има още за разчистване. Ще трябва да ударим и ние едно рамо, защото старта си заслужава и наоколо е много красиво. Аз излетях с Yananba tandem.


После се качихме пак с Thecreater полетяхме отново.


 Снимките от деня са в галерията http://deltaclub.bg/gallery/thumbnails.php?album=36
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Към Старта над Кюстендил
« Отговор #3 -: Ноември 17, 2009, 00:18:21 am »
И така... ето ме и мен. Тази невероятна неделя отидохме до Кюстендил и се  срещнахме със Стамбата-
Яна, Митака и аз ( Явор). Стамбата откликна веднага и изостави работата си, за да ни бъде гид. Заведе ни до старта, който той беше почистил (има още за помагане там ) . Митака разпъна тандема. Двамата с Яна се подготвиха за полет и след малко бяха във въздуха. Ние със Стамбата тръгнахме към кацалката и когато стигнахме там крилото беше почти събрано.
Митака и Стамбата изкоментираха времето, облаците и вятъра и се отправихме пак към старта за втори полет с мен.
Малко по-късно Митко и аз чакахме закачени вятъра да стане по-подходящ.
Утихна и тръгнахме и... тук ми е малко мъгла, стана бързо. Спомням си ... някой ми викаше тичай, тичай...
 Отлепихме се и дърветата останаха ниско долу, нагласихме се и Митко започна да ми обяснява за управлението на крилото.
В началото ми беше объркано и ново. Успях и да поогледам красивата гледка от птичи поглед. И после започнах да влизам в час.
Митака добре ми обясни какво да правя и с негова помощ правехме завои, страшно интересно и готино.
Абе думите са бедни... Е дойде време за кацанек, Митко пое управлението изцяло и насочи крилото към поляната и се снижихме. Земята започна да се приближава и да се движи по- бързо .... избута рамката и се приземихме.   
Е получих си и ритника отзад,  като за първи път...
С две думи... това е.

Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Към Старта над Кюстендил
« Отговор #4 -: Ноември 17, 2009, 21:53:51 pm »
 Явка, много се радвам за теб! Този полет за теб беше може би най-дългоочакваният, спомням си с какъв трепет идваше с мен на Каптажа още лятоска с надеждата да се отлепиш.Ама на търпението ти си е заслужавало.В същност май като се замисля ти си най-търпеливият човек дето познавам.
Честито и нека този полет бъде за теб едно добро начало!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Към Старта над Кюстендил
« Отговор #5 -: Ноември 18, 2009, 02:48:38 am »
Thecreater, честито първи полет, че и доста от високо. Сега вече като си правиш хартиени самолетчета, ще ги пускаш с друго чувство, нали ? :D
Браво на Митко за многото тандемни полети които направи за нула време!
Аз имам и предложение да добавим тема за безопасността на полетите, защото ми се струва че това сега е много важно, когато няколко нови души навлизат стремително в летенето, да споделяме мисли за това как да се лети безопасно и да си публикуваме материали свързани с безопасността в делтапланеризма. Това има няколко аспекта..
единия е разбира се техническата изправност на крилата и поддръжката им
другия е малко по-сложен, защото е свързан със само-дисциплината на всеки пилот-нещо което е доста индивидуално и разтегливо...но поне можем да обсъждаме нещата как трябва да бъдат, а какви са в действителност си зависи от всеки.
Аз имам доста списания Hang Gliding, в които периодично излизат статии свързани с техническото обслужване на крилата. Мога да преведа и да кача материали. Мисля че ще е полезно за новите пилоти да знаят от къде ги дебнат опасностите.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Към Старта над Кюстендил
« Отговор #6 -: Юли 10, 2010, 20:07:43 pm »
Днес пак летяхме на Осоговска планина. Абе тая планина все я бъркам. Дали беше Осоговска. Все ми е на езика грешното Огосовска . Та днес даде невероятно време, въпреки гадните прогнози. С тандема даже успях да се "навинтя" За целия ден бяха планувани 14 тандемни полета и предполагам всички са изпълнени. Аз моите си ги отчетох и доволно имаше засужена бира накрая. SKY HIKERA също летя и се винти нагоре като тапа от шампанско. Супер ден. Благодаря на всички, които го споделиха и на Стамбата:)
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Към Старта над Кюстендил
« Отговор #7 -: Юли 13, 2010, 00:37:49 am »
Браво, на мен този старт ми е присърце... живи здрави по- нататък бих се пуснал като натрупам повечко опит.
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Към Старта над Кюстендил
« Отговор #8 -: Юли 13, 2010, 08:39:39 am »
Старта е супер. Ето малко снимки от деня там!
http://picasaweb.google.com/anemalP/Deltaplanner?feat=directlink

..и една снимка дето много ме кефи :)


Явка, надявам се скоро всички вече да летим заедно от едни и същи стартове!!! Разбираш какво имам предвид :)
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Към Старта над Кюстендил
« Отговор #9 -: Юли 13, 2010, 23:28:03 pm »
  Супер!!!Браво Митак, даваш на хората възможност да изпитат неповторими усещания, защото полета с делта си е такова.
Повече въздух в гърдите и крилата!