Делтапланеризъм > Състезания, срещи и летене...

Петрохан

(1/8) > >>

million_miracles:
Враца, Пъстрина, Дърманци и околия. Да се съберем и заедно да се покефим на хубавото време и купона. Събитието е Paragliding Accuracy Championship – Vratza 2009, на което ще е много хубаво да се присъединим.  От вчера северозападният вятър поотслабна, което го прави идеален за  целното кацане на парапланерите, но за стартовете на Дърманци и Пъстрина. До там пътят е трудно проходим и може и да не се качим. На място ще се прецени според вятъра, но не виждам шансове за днес да извърти от североизток. Затова планът е следния: Отиваме на дупките на Петрохан, където е подходящо за обучение.  Ако вземе пък случайно станат добри условия на Пъстрина или Околчица - палим и газ на там при другата тумба. До скоро..  :)

million_miracles:
На Петрохан свършихме една камара работа. Два полета на Стани, два с тандема и два с парапланерите. Слънчевото ноемврийско време направи деня изключително приятен.
Малко снимки тук:
http://deltaclub.bg/gallery/thumbnails.php?album=37

А завърешека беше едно огромно рогато еленче. Успях да  го целна с фотопушката  :)

million_miracles:
Днес пак към Петрохан, да видим какви ще ги свършим...
... И ги свършихме. Перфеткно време, на баира имаше трима обучаващи се на парапланеризъм. Идеален вятър и топло време. Мен ме домързя да извадя дори фотото, толкова беше приятно и лежерно.  Янчо фръкна с неговият "чаршаф" На всички парапланеристи им направи впечатление, накрая как го скътава като делтапланер. Ми той си е делтапланерист човека и едно си знае  ;D ;D ;D

million_miracles:
Днес сме в национален траур. Инцидент с моторен делтапланер. Няма да летим три дни. Но ще използваме хубавото време за теория, техника на безопастност, метеорология и аеродинамика. Ще се разходим пак до Петрохан. Това място е на 1400м надморска височина и в късните ноемврийски дни, тази година то предлага топло и слънчево време, безкрайни поляни и синьо небе. Сбирка - 11 часа пред 6 районно - София!

thecreater:
За мен, вчера на петрохан беше полезен ден. Направих първите си затичвания и избутване на рамката след това.
Времето беше много хубаво.
Дано да се задържи хубаво времето и по нататък, че като гледам ноември месец до сега какви са му температурите...  :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия