Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Хубаво учебно крило за клуба швейцарско призводство и модела е: Star 17, лек и подходящ за обучение.

Автор Тема: Кацане в тръни  (Прочетена 2420 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Кацане в тръни
« -: Август 15, 2010, 16:46:27 pm »
Кацнах пез един трън. Не, че е нещо кой знае какво, защото много пъти ми се е случвало.. но днес поради жегата летях по къси гащи. Та последния завой ми дойде къс и вместо на площадката, кацнах отстрани. Крака ми мина през един трън. Може да е магарешки, може и да е друг. Не беше много голям, даже не ме заболя. Като се откачих от крилото седнах да поогледам. Вече от прободните ранички излизаше кръв и се видя, че има доста набождания. Заех се да вадя тръните. Учудих се колко са дълги - между 5 и 15 милиметра. Забитите твърди тръни при кокала на крака лесно излязоха, но тези в мускула на прасеца бяха дълбоко. Никакъв шанс да се извадят. След няколко часа започна да се схваща мускула и боли като ходя зверски. Някакви идеи за спавяне със ситуацията  >:( ???
Всеки полет е важен!

Неактивен Pirke

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re:Кацане в тръни
« Отговор #1 -: Август 15, 2010, 18:21:53 pm »
go to doctor you must get injection for tetanus.

Неактивен liubo1953

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re:Кацане в тръни
« Отговор #2 -: Август 16, 2010, 08:39:43 am »
Ако не можеш сам да ги извадиш,тичай на д-р!!! Ако ли се справиш сам,компреси с риванол и йод! Не се бави, а действай!!! :o

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Кацане в тръни
« Отговор #3 -: Август 16, 2010, 20:14:00 pm »
  Поуката и за мен е същата от Петрохан.Жега не жега лети се с дълга блуза и дълъг панталон.То сие като безопасност на труда....Ако си бях с блузка щях да си спестя рана от ужулване и сега вече белег на лявата китка, щото ми се изплъзна ръката ,при кацането на колелца, и се зажулих в спеедбара и ми се смъкна кожата със всичките там слоеве.
 На мен Митак ми помогна налагане с листа от живовлек и дебела мара(товае вид суколентно растение от рода на алоето).
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Кацане в тръни
« Отговор #4 -: Август 17, 2010, 11:51:25 am »
   Мда, затова и започнах темата тук. Дрехите защитават от удари, охлузвания, тръни. Пазят и от слънчеви изгаряния и височинните ниски температури. В базата си е студеничко при продължително летене, за по нагоре да не говорим.
   Конкретно в случая нямше възможност за доктор, а двата дълбоко забили се тръна в прасеца изчезнаха, все едно се стопиха. Нито набра, подутото топченце изчезна и видимо няма нищо вече. Да се надявам, че са се разтворили или и аз незнам, ама няма грижи вече. Иначе бях решил да ходя да го режат нещо...
Всеки полет е важен!

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Re:Кацане в тръни
« Отговор #5 -: Август 17, 2010, 22:17:19 pm »
И да слушате жените си като ви казват да си обувате дългите панталони!  ::)

Неактивен liubo1953

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re:Кацане в тръни
« Отговор #6 -: Август 20, 2010, 10:53:52 am »
Как ли пък не! Ако слушахме за всичко жените... ;D

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Кацане в тръни
« Отговор #7 -: Октомври 15, 2010, 08:46:39 am »
Едно кацане в дърво
http://www.youtube.com/watch?v=vaTu5Y4WBdY&feature
Всеки полет е важен!