Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Национален турнир 2012 ще се проведе в Кюстендил с основен старт Конявка планина с дата 31 август - 2 септември

Автор Тема: Фърчане на Чепан  (Прочетена 3795 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Фърчане на Чепан
« -: Ноември 08, 2009, 11:49:21 am »
Днес мислим да ходим към Расник, вятъра е поотслабнал, ще става и от ниско и от високо. Вятърът е от юг, югоизток и ще се промени следобед от югозапад. Очаквам на Расник да е около 5 до 10м/с. Тръгваме в 11ч...
...Обаче организацията на фърчането  е трудна задача, щот фърчането като цяло си е вятър работа ;D, та в крайна сметка като се събрахме, решихме да отидем на така любимят Чепан планина старт!
« Последна редакция: Ноември 08, 2009, 23:02:17 pm от million_miracles »
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Фърчане на Чепан
« Отговор #1 -: Май 04, 2010, 01:36:42 am »
И тъй за Чепан планина, тази неделя (02.05.2010)  беше добра за летене, Стани и Митака се изкачиха пеша, с крилата: Стани с клоуда, Митака със старчето (папагала) новото учебно крило. Изкачиха се малко над остатъците от стария лифт на клуб Змей и полетяха. Ниско долу условията не бяха много подходящи за мен за начинаещ, вятъра беше ляв, десен, гръбен, ама направих едно подлитване малко....  ;D
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Фърчане на Чепан
« Отговор #2 -: Май 17, 2010, 22:24:27 pm »
 Последното летене на Чепан си беше истински делтапланеризъм, защото си изнесохме крилата с Митака на рамо до старта и от там до колите.Тествах сбруята дето чичо Янчо ми я даде и установих някои особенности на този тип сбруи - Кукун.Разбрах, че колана дето минава отгоре се слага под ханша а не на кръста, както аз бях сторил.И това ми попречи да пъхна краката, защото сбруята не можа да се изпъне, за де се наместя в нея.Така се получи полет в полулег, но благодарение на добрия баланс управлението на крилото си беше на ниво.Много ми хареса да си видя сянката на крилото в полет.... романтика.....Кацането стана добре на крака в нивата с житото до пътя, само дето нивата беше третирана с хербецид и не лъхаше много на природа ама....
 До скорошни срещи на байра!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Фърчане на Чепан
« Отговор #3 -: Октомври 27, 2010, 16:18:41 pm »
Супер баир е Чепан. Почвам да го разбирам Янчо защо все на там го влече. Но за да обикнеш едно място, трябва да го опознаеш. Ето го нашия Чепан:)
Всеки полет е важен!