Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Хубаво учебно крило за клуба швейцарско призводство и модела е: Star 17, лек и подходящ за обучение.

Автор Тема: Ряховците  (Прочетена 3594 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Ряховците
« -: Юли 06, 2010, 22:17:50 pm »
Да, първите два полета... за мен, един за Боби. Само ще кажа, че като кацнах след първия полет кефа беше толкова голям, че не знаех как да реагирам, да викам ли, да подскачам ли...
                                                                      ...
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Ряховците
« Отговор #1 -: Юли 06, 2010, 22:41:05 pm »
Разкажи малко повече за местото..аз го огледах на Google Earth и изглежда доста добро, има за много посоки стартове май ?

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Ряховците
« Отговор #2 -: Юли 07, 2010, 08:03:15 am »
летяхме горе в дясно на снимката от двете могилки с малко дървета. Те пък все едно copy - paste - scale

Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Ряховците
« Отговор #3 -: Юли 07, 2010, 08:49:50 am »
Мда, на връщане от Драгановци прелетях до Севлиево и щракнах тази снимка. После отидохме и прекарахме много ползотворен ден на могилките. Имаше добър термичен вятър, а после имахме късмет. Няколко ЦБ та направиха сянка и стана ламинарно. Денивелацията е към 20м. Малко по високо и по стръмно от Каптажа. Мястото се знае от местните и те на времето от там са направили първите си стъпки.
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Ряховците
« Отговор #4 -: Юли 09, 2010, 17:56:03 pm »
Готино е мястото за съжаление аз не се сетих да снимам могилките по- подробно но от снимката на Митака се виждат добре.
В тази местност има и други хълмчета така, че става за всякакъв вятър.
Ето и малко снимки:






Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Ряховците
« Отговор #5 -: Юли 10, 2010, 15:37:52 pm »
 Малко се отклоних от темата за което се извинявам.
Явка честито много се радвам за тръпката и полетите които си направил.Кефя ти се, защото съпреживявам с теб!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Ряховците
« Отговор #6 -: Юли 10, 2010, 20:02:08 pm »
 Митак искаше да кажеш сигурно Явор и Боби?
Иво аз съм от Ветрен дол, може би го знаеш.Там имаме един хълм с денивелация приблизително 200-250м става за север и североизток.Все се каним да отидем с Митака да литнем от там.При добри условия отпред е цялата Тракийска равнина и термика ще има и место за кацане и пътища за прибиране.
 Иначе за Милеви скали ти си първия дето знае.Чувам, че и някъде към Главиница имало хубави хълмове а също и към Семчиново и Симеоновец.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Ряховците
« Отговор #7 -: Юли 10, 2010, 20:10:44 pm »
Да, Боби имах предвид. Като дойде Иво, ще комбинираме една разходка с цел преслушване и облитане на района. Трябват ни два - три дни. Аз съм "ЗА" с двете ръце.
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Ряховците
« Отговор #8 -: Юли 13, 2010, 23:36:41 pm »
 Е Иво то е било лудост малко.Ама по онова време и такива неща не липсваха.Спомням си и на село на паметника така кибичехме ама....Инак си спомням едно лято края на осемдесетте бяхме на минералния плаж във Варвара и аз какво се загледах нагоре и виждам няколко делти ама горе на точка, голямо впечатление ми направи тогава.И сега като се замисля сигурно от Милеви ще да са излетели.От тогавашните асове.Рееха си поне на две хиляди.Къде са кацали, кой ги е прибирал... ???
  Супер, че се засякохме Иво - земляци сме.Ще се радвам да се запознаем на живо пък и да летим заедно всички!Айде идвай с нас на Петрохан този уикенд!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Ряховците
« Отговор #9 -: Януари 26, 2011, 23:14:48 pm »
Със Стани ходихме да огледаме Милеви скали. Ама нищо като старт не открихме. Някой ако знае нещо , ще е много полезно да сподели.
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Ряховците
« Отговор #10 -: Януари 26, 2011, 23:34:18 pm »
 Да мястото е вълшебно, но старт не открихме освен да са имали някаква тактика за излитане от самия паметник,което ми се стори рисковано, понеже няма в близост резервна площадка за кацане, която да се долита без поддръжка.Иначе пътя до горе е проходим, щом с Московеца се качихме имаше и лед на места, но в топлите сезони е друго.Иначе има добра денивелация.
Повече въздух в гърдите и крилата!