Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: А знаете ли, че жените делтапланеристки в България вече са две? :)

Автор Тема: Уррраа, ще има летене на Сопот  (Прочетена 5683 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Уррраа, ще има летене на Сопот
« -: Април 18, 2010, 16:51:13 pm »
Дълбоката загадка за сопотския лифт за момента е решена. Лифта ще бачка - кеф
http://shambhala-center.ru/bg/skylift/
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #1 -: Април 19, 2010, 22:13:59 pm »
Значи (ама чак за съботаот мен ) да товарим крилата и колелата и кой с каквото може да се спуска.... ;D
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен chicho

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #2 -: Април 20, 2010, 00:50:48 am »
дано не лъже копелето, разчитайки на валежите. но и да е грешна подозрителността ми, Беклемето - Сопот е една доста приятна задача.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #3 -: Април 20, 2010, 09:40:56 am »
Аа, да, ще излитаме от Беклемето и ще кацаме на Сопот и ще казваме че лифта работи  :)
Всеки полет е важен!

Неактивен chicho

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #4 -: Април 20, 2010, 10:22:37 am »
не бе зеле! ще излитаме от  беклемето, а като кацнем на ливадата, ще си искаме от лифта парите обратно, за невозенето.

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #5 -: Април 20, 2010, 23:44:02 pm »
 Нека ни светне някой нас новобранките.Що е то Сопот като място за летене?Денивелация, надморска, места за кацане, за какво ниво пилоти е, в случая за мен имам предвид ;D?Долу на кацането препятствия....за какъв вятър като посока е старта?
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен chicho

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #6 -: Април 21, 2010, 00:43:35 am »
Стани, Сопот /гр. Сопот до Карлово/ е ВСИЧКО ! ако не бъркам, старта е на около 900 м. денивелация. но това е без всякакво значение. гледа на юг, което в повечето летни дни също е без значение. тъйкато се излита при дневния ход на термиките. мястото за излитане е огромна гола ,стръмна, чудесна ливада. голямата планина /Стара Планина/ е зад старта, и го пази от северните ветрове. при , които всъщност се лети по-добре, макар и от южната страна на планината. кацането....... не се притеснявай! между Казанлък и Пирдоп-Златица все ще намериш някоя нива да те приюти. важна особеност - тумбата малоумници с вятърничави наклонности , не пада под критичния минимум от около 50-100 човека. а често е над 100-200. без да броим придружителките. и националностите. прохладни дерета с вирчета. сенки за палатки. ако не предпочетеш да преспиш на ливадата за кацане. гушнат в збруята. чудесни кръчми за разбор на полетите, в някои от които чалгата е забранена! чисти квартиро-хотелчета. лифт............ УЖАС! българско производство, в ................ още по-лоши ръце. но и от Беклемето да излитаме, пак там ще се живее. СОПОТ !!!

Неактивен skyordie

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #7 -: Април 21, 2010, 08:52:11 am »
Ajde organizirajte eden vikend koga e ubavo vremeto i da odime zaedno!

Eto dve sliki od i posle letanje.

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #8 -: Април 24, 2010, 18:48:44 pm »
 Чичо, мерси за изчерпателния отговор придобих представа.Сопот значи е меката на летенето в БГ.Само при толкоз навалица не стават ли въздушни сблъсаци?
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен chicho

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #9 -: Април 26, 2010, 00:44:11 am »
естествено, че стават. но не се притеснявай, не са начесто!!!!!!!!!!!!!!!! по-важното е да обърнем внимание на предложението на Никола. СЕЗОНА ЗАПОЧВААААААААААААААААА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
/това, че стават, беше за майтап. /

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #10 -: Април 26, 2010, 23:23:01 pm »
 ;)!
 Айде да ни е на хаирлия новия сезон!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен Falcon

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #11 -: Август 29, 2010, 20:43:30 pm »
Ето трака от първия ми полет на Сопот. Добре ли изглежда?

Последната крива е след кацането като местих делтата по земята. Не знам защо вариото го е саписало като част от полета.  ;D
« Последна редакция: Август 29, 2010, 20:46:54 pm от Falcon »

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #12 -: Август 31, 2010, 13:09:42 pm »
 Имаше летене на Сопот и то какво, ....
Събрахме се доста делти по думите на някои не имало такова сборище от десетки години.Хубаво беше, запознахме се пилоти от различните краища на България и света.
За мен летенето на 28.08.10 бе втория ми височинен полет след Коняво.Но полета бе по дълъг и висок, ако въобще може да се характерезира така един полет....абе хубас си беше и не могат да се описват с думи тези изживявания.В Неделя условията не позволяваха летане макар, че след като всички се разотидоха в ранния следобед имаше прозорец от 2-3 часа когато ако бяхме горе можеше и да стане летене, имаше пари дето летяха.Но пък и имаха проблеми някои с кацането.Да сме живи и здрави пак да се съберем условия винаги ще има дето казва Тони-фотони.Както деня започна необещаващо като условия, така някои делтапланеристи като Тони, Джони, Милен и др. се набраха над два бона и летяха по над два часа.За мен новобранката ,дето летях за сефте от Сопотския старт, беше важно да излетя добре, да долетя до мястото за кацане и да кацна съобразявайки се с условията на кацалката.Това стана а запаса от височина ,с който разполагах над площадката за кацане беше подаръка за мен :).Имах време да огледам терена знаците показващи посоката на вятъра долу в случая знамената на Лукойла и сервиза и време да покръжа над полето.За първи път летях и над населено място.....
  Спомени красиви останаха напред към нови преживявания!
 
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #13 -: Август 31, 2010, 20:01:49 pm »
Няма ли снимки бре? ;D  Да видим сборището ?
А тракчето на Ники е добре, тракче...не знам какви са били условията и не мога да коментирам. Обикновено на Сопот на старта има дежурна термика, пада се малко вляво от тези змейки в началото на трака, може дори да си усетил малко поддръжка, ама си подминал. По принцип на старта се изчаква малко да се видят циклите на термиката и като се засече времето, можеш  да излетиш право в термиката и се връткаш нагоре за секунди. После виждам че на манастира си имал лека поддръжка, може би заради боровата гора там. А за кацането е можело да отидеш по-смело над ливадата, и там да си направиш заход по кутиика, вместо да правиш змейки преди да стигнеш до ливадата.Но предполагам че това ти е пръв полет там, така че всичко е нормално.

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Уррраа, ще има летене на Сопот
« Отговор #14 -: Август 31, 2010, 23:26:09 pm »
 Ами снимачите забегнаха към морето като се приберат и снимки сигурно ще има.А Краси, в Неделята като не ставаше за летене, Чичо поде инициатива за прескатаване на запасните с помощта на Слави.Прескатахме дозина и този който си ми дал за временно ползване също, като се оказа доста добър с яки върви , централна и капроноф фал.Абе номер едно си е запасния дано не се стига до ползването му ;).Но си имаше нужд от прескатаване.Така, че свършихме тая важна работа.
Повече въздух в гърдите и крилата!