Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: А знаете ли, че жените делтапланеристки в България вече са две? :)

Автор Тема: Целно кацане с делтапланер  (Прочетена 2366 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Целно кацане с делтапланер
« -: Март 28, 2010, 23:19:14 pm »
Пред очите на майстори по целно кацане с парапланер, имам предвид елита от Перник, Банкя и Благоевград на световно ниво - не се шегувам, беше показано  как с делтапланер се каца в точката. Майстора бях аз - не се шегувам, но следващия път ако в точката няма бира, няма да се хабя, да кацам далеч от бирата. Съжелявам - така ме е научил Чичов :)
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Целно кацане с делтапланер
« Отговор #1 -: Март 28, 2010, 23:32:39 pm »
 Да отбележим, че и не малка заслуга има МОЕТО крилце...ветерано Cloud 3.А, Митак?Доброто крило си е добро и на сто да е, както и колата дето карам, нали;)?.Просто съм ценител това е.Така че, другия път не си давам коня друг да ми го язди!Азе носим нагоре а то друг рее най-безсрамно 30 минути с моето крило..... ::)Майтапа на страна ама хубаво летене направи Митака и на мен ми беше поучителен ден, макар че не летях.Просто условията и старта не ми бяха по силите на това ниво.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен chicho

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re:Целно кацане с делтапланер
« Отговор #2 -: Март 29, 2010, 02:18:06 am »
изсъхнаха ми шушоните, този ден, че го изтървах. но трай си за бирата! че лято иде. и да не се озовеш в някое затънтено село без бира, изметена от изпреварили те ПАРА-майстори.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Целно кацане с делтапланер
« Отговор #3 -: Март 29, 2010, 16:21:04 pm »
Ами какъв е смисъла изобщо от това целно кацане. Много просто - смисъла е да кацнеш до бирата, нали Чичо? Особено ако бирата е в средата на зелена ливадка, а наоколо  е осеяно само с безкрайна зелена гора с високи букове или ели. Та от първите полети от по високо, всеки път преди полета трябва да се набелязва място за кацане и цел. Ако не е уцелена целта след завършване на полета, един анализ ЗАЩО стана така е безценен. Разбира се първите полети се започват с достатъчно големи площадки за кацане. Големите площадки за кацане прощават по големи грешки в захода. Но с времето тези площадки се смаляват до размера на "носна кърпичка".  И като се получи някоа съсънадка с ограничен терен за кацане, няма начин, трябва да може да се уцели. Дет вика Чичо - Няма някой да е останал във въздуха. Така е - с гравитацията не се спори.

Стани, а това е за теб ;)
Открийте разликите


Хариерите са известни с вертикалното излитане и кацане :)
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Целно кацане с делтапланер
« Отговор #4 -: Март 29, 2010, 23:40:55 pm »
Другата разлика е липсата на резервоари... Може би хариера си носи бирата там... ;)
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Целно кацане с делтапланер
« Отговор #5 -: Март 31, 2010, 00:47:01 am »
  Има една много важна разлика дето я уважавам доста.И онзи ден на Расник я осъзнах отново като предимство на безмоторното летене.А именно нашите крила не произвеждат шум, осван аеродинамичния, но той гали ухото.Та онзи ден минаха няколко кросови мотора и целия байр екна....А делтте и парите, безмоторните разбира се и сто да са не се смущава песента на птицата и можеш да я чуеш и  да и се насладиш.Пък колкото до вертикалното излитане при по силен вятър смог го докараме ;).
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Целно кацане с делтапланер
« Отговор #6 -: Март 31, 2010, 18:17:06 pm »
Всъщност общо е в смъкнатите надолу криле.   :-\ Винаги съм се чудил що е така това крило, пък те копирали от хариера.. Устойчивост на крилото
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Целно кацане с делтапланер
« Отговор #7 -: Септември 29, 2010, 07:47:01 am »
Ония ден с @Bobysan бяхме на Расник, където се провеждаше целно кацане с парапланери. И аз се прицелих с делтата, но бях с тандема и заложих на сигурноста. С пасажера прелетяхме на 20 метра над целта и от там айде надолу. Та на 70 метра от целта кацнахме на крака. Поне гледката си заслужаваше!
Всеки полет е важен!