Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: А знаете ли, че жените делтапланеристки в България вече са две? :)

Автор Тема: Уникално окачване  (Прочетена 2243 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен krassihg

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 465
Уникално окачване
« -: Март 14, 2010, 13:52:49 pm »
Уникално окачване.Някакав пич си купил крило от Германия, и си поръчал ново окачване, защото това с което го продал стария собственик, било увито с електричарска лепенка. За всеки случай новия собственик решил да види защо е увито с лепенка. Отваря го и вижда че има някаква уникална система, използваща още електричарски пластмасови вързалки.
« Последна редакция: Март 14, 2010, 19:32:37 pm от krassihg »

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Уникално окачване
« Отговор #1 -: Март 16, 2010, 23:07:08 pm »
 Викат им по нашенски свински опашки, тези пластмасово вързанки.Уникално опасно ми изглежда, друго уникално не виждам.Между другото преди време ми попадна една книжка джобен формат за различните възли и начина, по който се правят.Още ме е яд, че не я купих.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен krassihg

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 465
Re:Уникално окачване
« Отговор #2 -: Март 22, 2010, 03:13:31 am »
е, аз затова го пускам де, щото е уникално опасно...тия свински опашки са доста здрави, но от къв зор му е било да ги слага, незнам...достатъчно е било да преметне връзката през самата себе си, да стане примка..явно е бил електричар , и не разбира от възли

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Re:Уникално окачване
« Отговор #3 -: Март 22, 2010, 23:24:52 pm »
Вие му се смеете не човека, ама ако кацне в жиците си вади устер клемата и се връзва към НЕК и ги муфти, докато дойдат да го спасят  ;D Майтапа настрана- като видя свински опашки и устер клеми по крилото- бягам!
П.С. "Кой не е от ЛОКО да го гети токо!"  8)

Неактивен Skyhiker

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re:Уникално окачване
« Отговор #4 -: Септември 08, 2010, 23:56:28 pm »
Възлите са хубаво нещо, но всеки възел намалява здравината на въжето с от 30 до 60 %, така че трябва да се знае какво въже и какъв възел е подходящ за конкретната ситуация.
Според мен най-добре е да се използва алпийска примка от тръбна лента, която е съединена с як шев, или в краен случай с лентов възел, който е единствения надежден възел при съединяване на лента в примка (ринг)
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!


http://www.facebook.com/THESkyHiker