Делтапланеризъм > Метеорология

Photo

(1/3) > >>

krassihg:
Da izkomentirame tova photo ?

http://photo.net/photodb/photo?photo_id=9535317

thecreater:
На мен ми приличат на лентиколариси, а вятъра идва от зад на хълма и малко в дясно... и така се получават тези вълни, мисля че има и турбуленция. Разбира се може да греша много...
Иначе за снимката е правена 100% с поларизационен филтър. :)

chicho:
баира отдолу е построен от хвътчащи. иначе защо ще е конусовиден? дълбоките улеи показват героическите усилия на обучаемите при изкачване. както и некадърността им при излитане. защото при подходящо увеличение, в дъното на овразите, се забелязват парчета от дуралови тръби и белеещи се кости. дори една спукана каска с череп вътре. облака отгоре е остатък от разрушено СВ. тумбата реещи го е набрала устремно и злобно. което е нарушило нормалната му кондензация, особено в основата на наковалнята. та сега е замязал на нахален цирус. явно всички са отпрашили на крос-кънтри, та никой не е останал в кадър. но сигурно е имало и силен вярър, защото на обратната страна на баира се забелязват множесво чаршафоподобни парчета плат, често увити в множество върви и конци. вероятно опит за някакъв друг, неподходящ, начин за летене.

thecreater:
Рискувах да се изложа ама дълъг е пътя към знанието.
После попаднах на това:

million_miracles:
На мен ми приличат на цируси, образувани от настъпващ фронт. Обикновено до няколко дни времето се скапва при наличието на такива цируси. Когато има силен вятър във височина, се образуват и лентикуларис, но в случая не виждам такива.
          А Чичо направо ме разби с въображението си  ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия