Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: А знаете ли, че жените делтапланеристки в България вече са две? :)

Автор Тема: Photo  (Прочетена 4582 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Photo
« -: Януари 26, 2010, 06:18:09 am »

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Photo
« Отговор #1 -: Януари 26, 2010, 11:20:46 am »
На мен ми приличат на лентиколариси, а вятъра идва от зад на хълма и малко в дясно... и така се получават тези вълни, мисля че има и турбуленция. Разбира се може да греша много...
Иначе за снимката е правена 100% с поларизационен филтър. :)
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен chicho

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re:Photo
« Отговор #2 -: Януари 26, 2010, 11:53:38 am »
баира отдолу е построен от хвътчащи. иначе защо ще е конусовиден? дълбоките улеи показват героическите усилия на обучаемите при изкачване. както и некадърността им при излитане. защото при подходящо увеличение, в дъното на овразите, се забелязват парчета от дуралови тръби и белеещи се кости. дори една спукана каска с череп вътре. облака отгоре е остатък от разрушено СВ. тумбата реещи го е набрала устремно и злобно. което е нарушило нормалната му кондензация, особено в основата на наковалнята. та сега е замязал на нахален цирус. явно всички са отпрашили на крос-кънтри, та никой не е останал в кадър. но сигурно е имало и силен вярър, защото на обратната страна на баира се забелязват множесво чаршафоподобни парчета плат, често увити в множество върви и конци. вероятно опит за някакъв друг, неподходящ, начин за летене.

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Photo
« Отговор #3 -: Януари 26, 2010, 13:00:38 pm »
Рискувах да се изложа ама дълъг е пътя към знанието.
После попаднах на това:

Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Photo
« Отговор #4 -: Януари 26, 2010, 18:15:54 pm »
На мен ми приличат на цируси, образувани от настъпващ фронт. Обикновено до няколко дни времето се скапва при наличието на такива цируси. Когато има силен вятър във височина, се образуват и лентикуларис, но в случая не виждам такива.
          А Чичо направо ме разби с въображението си  ;D
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Филмчета с облаци.
« Отговор #5 -: Януари 26, 2010, 23:38:39 pm »
Филмчета с облаци.
Това филмче показва облаците на хубавото време, тези които са добри за летене. http://vimeo.com/1161285
А това - колко сложни и красиви са всъщност нещата там горе. Как да не  искаш да се слееш с тях? http://vimeo.com/8061633
Всеки полет е важен!

Неактивен chicho

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re:Photo
« Отговор #6 -: Януари 27, 2010, 00:14:34 am »
ЦИРУСИТЕ  са изцяло от ледени кристали. те са много високи облаци. и винаги прадвещават фронт.  от 30 до 300 км. след тях. но това се отнася за нашата географска ширина. живял съм на място където , цируси , колкото щеш. а фронт не идва, само студ. СИН. като синя термика. а синята термика е LIFE . мечта за използващия въздуха не само за дишане. има и сухи /сини/ гръмотевици, ако сте чели внимателно книгите по метеорология. има и куп други работи.......... ама полека лека........ ще ги научите. само използвайте живота наречен ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ.

Неактивен chicho

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re:Photo
« Отговор #7 -: Януари 27, 2010, 01:00:20 am »
ще ми се да допълня! по-горното писание моля, да не се обиждат парапланеристите. направих го за да е по-шарено написаното. и вярвам , че ще ми простите. / апък нали и аз срам-несрам, страх-нестрах, чат-пат летя с пара/. но за лентикуларисите.  летенето в такива условия е приоритет на безмоторните самолети /планерите/. и то се казва , летене на ДЪЛГИ ВЪЛНИ. пробвал съм се и аз да го постигна, с делтата, резултата беше плачевно смешен.  но доста по-късно, на едно махленско състезание, смея да твърдя, че това ми се случи. ДА! потресаващо преживяване. Ще ви го разкажа. имам и чернобял фотофилм. и всеоще живи свидетели.
Локумите на риболовците, са нищо в сравнение с нащте!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Photo
« Отговор #8 -: Януари 27, 2010, 15:34:55 pm »
 Разправяй чичо!С удоволствие ще слушам(чета).Това е мехлем за душата, истински случки....опит.
Аз какво да разправям, как съм се сринал при гръбен на Каптажа, с надеждата да го надбягам ли, то е  :D, отколкото поучително!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Photo
« Отговор #9 -: Януари 29, 2010, 11:32:45 am »
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен goplaor

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re:Photo
« Отговор #10 -: Февруари 08, 2010, 18:21:34 pm »
И от мен малко облачета, снимани на любимия Петрохан

Неактивен goplaor

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re:Photo
« Отговор #11 -: Март 25, 2010, 15:52:17 pm »
Порових се из сайтовете и открих тези страхотни снимки. Полюбувайте им се:
http://quietcolor.hit.bg/Cloud%20Atlas/index.html

Неактивен admin

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 68
Re:Photo
« Отговор #12 -: Април 18, 2010, 21:54:54 pm »
http://www.extremeinstability.com/stock/index.html
Красиви красиви маматоси, торнада, гръмотевици, бури и буря неземна красота...