Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Хубаво учебно крило за клуба швейцарско призводство и модела е: Star 17, лек и подходящ за обучение.

Автор Тема: Решил съм да направя WINCH TOWER  (Прочетена 14308 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Решил съм да направя WINCH TOWER
« Отговор #16 -: Ноември 18, 2010, 23:49:00 pm »
Въжето се оказа по-скъпо от колкото очаквах и затова решихме да съберем пари. Парите които ще се съберат ще са предплащане за бъдещите тегления. Всеки може да внесе колкото прецени. На клубните събирания все още отучняваме какъе модел от Dyneema въжетата ще вземем. Но до месец ще имаме въже и се надявам да го пробваме на първи сняг :) Другите неща - отцепки, бушони, парашутче съм ги подготвил.
Всеки полет е важен!

Неактивен dssa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re:Решил съм да направя WINCH TOWER
« Отговор #17 -: Ноември 20, 2010, 21:51:00 pm »
Ето я и макарата... ;D
"Great minds discuss ideas, Average minds discuss events, Simple minds discuss people".

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Решил съм да направя WINCH TOWER
« Отговор #18 -: Ноември 20, 2010, 23:12:04 pm »
Aaa, обеща и качи снимки на макарата. Мисля, че ще трябва да направя нова, но никога не се знае. Може и тази да потрябва.
Всеки полет е важен!

Неактивен dssa

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re:Решил съм да направя WINCH TOWER
« Отговор #19 -: Ноември 22, 2010, 00:16:33 am »
Ако мога да бъда полезен с нещо, просто питай. ;)
"Great minds discuss ideas, Average minds discuss events, Simple minds discuss people".

Неактивен ognian

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re:Решил съм да направя WINCH TOWER
« Отговор #20 -: Ноември 23, 2010, 21:20:21 pm »
Здравейте всички!
Намесвам се, защото аз също съм мислил за лебедка!!
По ирония на съдбата съм инженер, специалност "подемно-транспортни машини" ...:) Това обаче не означава че съм специалист!!
Четох всичко което сте изписали до тук и мисля че мога да ви бъда полезен при изработката на лебедката, ако ме дърпате и мен.
« Последна редакция: Ноември 23, 2010, 21:52:15 pm от ognian »

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Решил съм да направя WINCH TOWER
« Отговор #21 -: Ноември 25, 2010, 01:49:46 am »
"инженер, специалност "подемно-транспортни машини"" В случая е чудесно съкращават се евентуални проблеми... технически де.  :)
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Решил съм да направя WINCH TOWER
« Отговор #22 -: Декември 03, 2010, 08:41:33 am »
Стига да го направим да работи според очакванията, ще те теглим и теб :) При парапланера е специфично и търпи по-малко грешки. Въжето е поръчано, най-доброто, до две седмици трябва да дойде.
Ето още една интересна идея:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=mosHRAl-myQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=mosHRAl-myQ</a>
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Решил съм да направя WINCH TOWER
« Отговор #23 -: Декември 15, 2010, 20:36:02 pm »
Частите за макарата са готови, утре сглобяване на макарата.
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Решил съм да направя WINCH TOWER
« Отговор #24 -: Декември 30, 2010, 22:14:18 pm »
Ето я и макарата. Предвидена е да събира 1 км. Dyneema - въже.
Въжето е на лице, остава да се навие на макарата.


От тук нататък ще трябват малко тестове с колата, да се види дали всичко работи както трябва. Примерно дърпане на количката по равно:)
Тестови пилоти на количка намират ли се? ЖЕЛАЕЩИ???

Всеки полет е важен!

Неактивен emo

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re:Решил съм да направя WINCH TOWER
« Отговор #25 -: Януари 01, 2011, 20:06:33 pm »
Здравейте :)
Аз съм парапланерист доскоро имах пасивна лебедка, която продадох преди година. От известно време имам идея да си направя нова. Мисля да е комбинация между пасивна и активна. Идеята ми е почти изчистена и скоро започвам реализацията. Пожелавам ви успех и ще следя темата от близо и с интерес...

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Решил съм да направя WINCH TOWER
« Отговор #26 -: Януари 03, 2011, 19:57:16 pm »
Здрасти Емо :) Това е много добра идея. Може би най-многофункционалната от всички възможни варианти.
За момента съм работя върху ниско бюжетен работещ вариант, този който съм описал, в последствие да се доизчисти. Под ниско бюжетен нямам предвид компромисен и с ниско качество на изпълнение. Ако имаш някъкви съмнения относно хидравличната помпа и мотора, мога да помогна с инфо. И ако позлваш такива агрегати де :)
Всеки полет е важен!

Неактивен emo

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re:Решил съм да направя WINCH TOWER
« Отговор #27 -: Януари 04, 2011, 23:12:49 pm »
За много години! Прекрасен форум си имате. И аз ще помагам ако мога и ако има нужда. Моята идея тъкмо се поизчисти и излезнаха още предложения и сега сме отново в началото и преосмисляме :) Като се видим ще разправям...

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Решил съм да направя WINCH TOWER
« Отговор #28 -: Януари 05, 2011, 00:39:08 am »
Мен ме интересува колко коня двигател мислиш да ползваш. Днес завършихме количката с Венко, Стани и Катето :) . Сега почвам работа по-макарата и прикрепването и към колата, както и водещите ролки. Чудя се от какво ли ще мога да ползвам редач на въжето. Може би това ми е засега най-тегавия пробелм. Чувеал съм, че в шивачни машини се ползват.
Всеки полет е важен!

Неактивен emo

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re:Решил съм да направя WINCH TOWER
« Отговор #29 -: Януари 05, 2011, 15:13:36 pm »
Да редача се казва тромел, или безконечна червячна ос. Колкото е по-мака стъпката, толкова по-лесно върви. Проблемите с реденето се появяват при ъгъл над 20-30 градуса на линията спрямо перпендикулярата към оста на шпулята. Проблем е само ако ролките (водача) се движат и редят. Ако са стационарни и стабилно захванати за шасито, а се движи самата шпула (като рибарска макара), проблем няма и с по-големи ъгли дори.

Първоначалната идея беше за ел. мотор 10 - 13 кВ брашлес по подобие на това - http://www.skynch.com/wordpress/ но сега вече се колебаем малко и тече разгорещена дискусия и изчистване на концепцията. Може би ще минем на ДВГ.

Задачата е да се направи активно/пасивна лебедка, която е с ремут контрол от пилота и позволява както да се теглят група пилоти, така и да се ползва само от 1 човек... Знаеш че имах най-добрата пасивна лебедка на пазара, но се оказа не особено използваема. При активните също има ред недостатъци... Опитваме се да измислим малка персонална и много гъвкава лебедка (също и евтина :) ). Да може да се ползва на всякакви терени според случая, активно или пасивно, а дори и комбинирано...

Темата е много голяма и ще ви държа в течение... Засега е още батак от предложения... Ако искаш можеш да следиш развитието на нещата на www.skyvision.bg/forum - това е малко затворено форумче на 2 седмици, специално направено за обсъждане на проекти свързани с конструиране и всякакви технически щуротии... Всеки е доре дошъл ако му е интересна материята и ако е полезен на останалите... понеже не се търси масовост, а по-скоро работна среда четенето и писането е възможно само след регистрация и одобрение от админ
« Последна редакция: Януари 05, 2011, 17:54:13 pm от emo »