Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: А знаете ли, че жените делтапланеристки в България вече са две? :)

Автор Тема: Застраховки  (Прочетена 2839 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Застраховки
« -: Януари 18, 2010, 20:48:09 pm »
Планинска застраховка, която покрива разходите по Планинска Спасителна Служба(ППС) в планината. Подходяща за  хора които ходят в планината-ски, туризъм, летене.Цената е 15.70лв. за  1 година за всички планини, от  22.01.2010 до 21.01.2011. Няма много време, така че който иска, да казва. До тук сме аз и Янчо!
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Застраховки
« Отговор #1 -: Януари 18, 2010, 21:33:15 pm »
 Айде и аз искам.Кажете как да стане!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Застраховки
« Отговор #2 -: Януари 19, 2010, 15:26:50 pm »
Застраховката не е лошо нещо. Кой прави такива застраховки?
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен liubo1953

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re:Застраховки
« Отговор #3 -: Януари 19, 2010, 22:02:34 pm »
Тази застраховка не касае летенето с делта или парапланери!Лично съм проучил въпроса с авиационен застраховател.Единствено :АВИО-ДЕЛТА:-Казанлък са застраховани,защото са производители. За нашего брата,човека директно в очите ми каза че било рисковано!А официално се измъкна с оправданието че не разполагали с техническа документация.Просто не искат!  За справка ви давам визитка"...БУЛСТРАД...Ивайло Първанов -директор "АВИАЦИОННО ЗАСТРАХОВАНЕ"  СОФИЯ 1000,пл.ПОЗИТАНО 5. тел/факс:02/9856 229 :мобилен:0885 004 011.

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Застраховки
« Отговор #4 -: Януари 20, 2010, 00:42:50 am »
Ами сигурно е така. Нали знаете че застрахователите работят със статистически данни, от които извличат информация каква е вероятността едно застрахователно събитие да се случи. А в БГ като нямаме такава статистика за делтапланеризъм, как да определят колко е риска и оттам колко да товарят ? Ако ползват чужда статистика, има опасност да сгрешат, защото чуждите условия може да са различни...Макар че аз ако съм на тяхно място, ще застраховам смело, като знам колко са сигурни днешните крила...но те живеят с представата която им дават медиите...а тя е  : "тоз делтапланерист паднал, оня делтапланерист паднал"..се падат..като круши..как да ги застраховам такива..

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Застраховки
« Отговор #5 -: Януари 20, 2010, 14:47:36 pm »
http://www.pss.bg/insurance.html
Тази застраховка е към ПСС, както вече казах. Тя покрива разходи по планинско спасителната служба. Примерно ако закъсате в гората, загубите се, строшите някой крайник, засипе ви лавина, кацнете на дърво. Каквато и да е помощ в планината, хората които ще ви помогнат най- вероятно ще са от ПСС.
 Това не е застраховка живот и разните и разновидности. За застраховка живот вече почнаха да застраховт и в България на по прилични цени, но за това по късно ще пиша.
Всеки полет е важен!

Неактивен chicho

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re:Застраховки
« Отговор #6 -: Януари 20, 2010, 23:48:30 pm »
няколко години подред я правя таз застраховка. само миналата пропуснах. та затова бях внимателен в излитанията. кацах в равнината, и хич не ми пукаше как го правя. застраховката важи само за планината.
а сега СЕРИОЗНО! застраховката е ДОГОВОР между застрахования и застрахователя. и този договор трябва да е изписан на хартия МНОГО ТОЧНО ЗА КАКВО СЕ ОТНАСЯ.  и скрепен с подписите на двете страни!!! досега не бях обръщал внимание , за малкото пари които давам, какво недай Боже бих получил. но от приятели планински спасители, знаех , че е добре да го направя. сега обаче от линка на Мотко, виждам една таблица, която е ПЕРФЕКТНА ГЛУПОСТ. КАКТО ВСИЧКО ОСТАНАЛО В ТАЗИ НЕдържава. планинските спасители са чудесни хора, и наистина работят безплатно. но зестраховането , много добре знаете в чии тлъсти ръце /грешка, вратове/ е. така, че МИСЛЕТЕ! мразя оплюването и отричането ,без предложение за алтернатива. мисля , че има и други решения. и вярвам , че летящите не сме като останалите тъпи българи и мажем да се справим сами. само трябва да се сдружим, за собствена палза. ХАЙДЕ !

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Застраховки
« Отговор #7 -: Януари 21, 2010, 11:13:43 am »
Днес е срока за подаване на застраховките, ако някой прецени че му е необходима планинскла застраховка, да ми потвърди лично
Всеки полет е важен!