Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: А знаете ли, че жените делтапланеристки в България вече са две? :)

Автор Тема: Парапланеризъм филмчета  (Прочетена 3728 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Парапланеризъм филмчета
« -: Януари 12, 2010, 20:52:07 pm »
След като филмчето, което качих във форума за парапланеризъм Skynomad, беше изтрито, реших да го постна тук, във форума по делтапланеризъм. Тъй като това не е първият случай в който това се случва и никой не ти дава обяснение защо се случва, реших че мен това не ме и интересува, просто го имам в предвид...
Ето го филмчето http://www.youtube.com/watch?v=JPVLyB3HdFs&NR=1
Много красиво реене на нисък склон на бриз. Само че сакън да не се изтърве от склона и каца принудително. В някои ситуации няма значение с какво летиш. Принципите са едни и същи. Близкото минаване до препятствия в случая се осланя на стабилния бриз, ама колкото и да е стабилен си е летене на косъм.  Та в случая имаше две възможности - да продължи напред по разлятия склон или да влезе навътре по склона. Напред по склона можеше да се изтърве и да кацне сигурно, а влизането в разлятиа склон беше рисковано, но пък с шанс да продължи да лети. Е, равносметката е за този който лети :P
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Парапланеризъм филмчета
« Отговор #1 -: Януари 12, 2010, 21:00:28 pm »
Забравих да добавя, че така съм летял с делтата и е невероятно красиво. Ще се опитам да изкарам от личният ми архив малко снимки да допълня картината, разбира се в друга тема, защото тази е все пак за Парапланеристки филмчета!
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Парапланеризъм филмчета
« Отговор #2 -: Януари 13, 2010, 16:06:03 pm »
Внимавай и тук администратора да не ти дърпа ушите.

Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Парапланеризъм филмчета
« Отговор #3 -: Януари 13, 2010, 16:10:36 pm »
Е какво му е на филмчето - парапланер лети ;D Ако ги дърпа поне да каже за що ги дърпа. Ти виждаш ле нещо нередно?
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Парапланеризъм филмчета
« Отговор #4 -: Януари 13, 2010, 16:52:23 pm »
Не виждам нищо нередно... Парапланерист се грохва. А за това че те трият, може да е нещо лично...
 ???
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Парапланеризъм филмчета
« Отговор #5 -: Януари 13, 2010, 20:40:10 pm »
Е то пък това ако е грухване и причина за триене.  Всеки летящ се е грухвал и това не е тайна за никого. Има си раздел инциденти, някой ден и тук сигурно ще има, когато има какво да се научи от този раздел. А за лично, никой нищо не ми е казвал лично, така че няма как да го рпиема лично. То не е лесно де  ;D ;D ;D
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 22:16:40 pm от million_miracles »
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Парапланеризъм филмчета
« Отговор #6 -: Март 06, 2010, 14:53:07 pm »
Много старо комедийни филмчерта от зората на парапланеризма. Много се радвам, че го намерих, отдавна не ги бях гледал  :D
Supermax 1
Supermax 2
Всеки полет е важен!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465

Неактивен new moon

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re:Парапланеризъм филмчета
« Отговор #8 -: Март 23, 2010, 19:34:06 pm »
Куршум направо. И как му няма нищо, като знам колко са здрави тия въжета......
"Животът е като рулетка, но побеждава онзи, който твърди, че цялата игра е една голяма измама!"

Неактивен chicho

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re:Парапланеризъм филмчета
« Отговор #9 -: Март 24, 2010, 02:54:52 am »
това коета виждате на този клип е ежедневие на Олу Дениз. /клипа е от там/  в края на октомври  се събират  откачалки от цяла Европа. и се занимават само с токива простотии. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Е !!! всеки който е бил, може да разкаже потресаващи чудесии. НАИСТИНА ПОТРЕСАВАЩИ !! имам снимки и клипове по темата. ДОСТА! скромното ми участие е , че там съм летял с делта и пара над облаците и нощем. Фукам се, но е истина. а мога да покажа как МЕНА /Весо/ прави аеробатика по-добре от световния шампион, успоредно. как някой приземява с раздран купол и пасажер върху жици. как Антоновка лавира между телевизионни антени. как реактивни самолети вдигат пясъка от плажа. а всеки миг, като погледнеш нагоре , разбираш че ти си последния идиот който е останал на земята, защото всички останали са във въздуха. как....... и т.н..... и т.н. и как турците са направили такава организация, че всичкото това да може да се случи. и как дори и ти можеш да участваш в щуротията пълноценно, според възможностите си. а в останалото време, докато лочиш бира на плажа да се чудиш на последния бейз-джъмпер, очите сини ли са, или черни. докато се гледахте, преди да си е отворил парашута.
такива работи на Олу Дениз. малко несвързано го представих, че е късничко вече. който не вярва да иде да провери !!!

 

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Парапланеризъм филмчета
« Отговор #10 -: Април 04, 2011, 08:51:25 am »
Лош разчет за кацание и придървяване
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=a0R9f9c7aFU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=a0R9f9c7aFU</a>
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Парапланеризъм филмчета
« Отговор #11 -: Септември 09, 2011, 07:40:02 am »
Нищо по добро от резервен парашут
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=p3RnWSd4vBc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=p3RnWSd4vBc</a>
Всеки полет е важен!