Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Хубаво учебно крило за клуба швейцарско призводство и модела е: Star 17, лек и подходящ за обучение.

Автор Тема: UP Dragonfly  (Прочетена 2764 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
UP Dragonfly
« -: Октомври 31, 2009, 00:05:25 am »
Dragonfly  на UP ULTRALIGHT PRODUCTS е крилото на което се научих да летя! Най - характерното за него е, че е с алтрижери. Това са допълнителни оптяжки на бедрата на атакуващия ръб на крилото. Благодарение на тях, Dragonfly е изключително лек - само 21 кг., което го прави много добър за обучение. Друго интересно при него е, че латите му не са профилни и с кръгло сечение, а са плоски и заемат профила при натягането им в плата. Летеше много добре и търпеше новобранските ми грешни команди  :-\ Много го уважавах това крило, ей. Ми нямаше как - бяхме набори с него  ;D ;D ;D
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:UP Dragonfly
« Отговор #1 -: Ноември 03, 2009, 16:44:53 pm »
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен liubo1953

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re:UP Dragonfly
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2009, 22:48:38 pm »
Казват се аутрижери,или дефлексори.И моето първо крило беше с такива джаджи и се държеше устойчиво.Второто крило беше без дефлексори /което ме смущаваше/ и с прави лати.Това беше първата констукция от този тип.Моделът е ;Супер скорпион С; Платното е производство на английска фирма;ХАЙУЕЙ;,а скелета,от Емо Кърлев. Добре летеше,но много не търпеше грешки.Ще го извадя от мазето,пък ще видим.......БОН ВОАЯЖ,И НА ДОБЪР ЧАС НА ВСИЧКИ ПИЛОТИ!!!