Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Национален турнир 2012 ще се проведе в Кюстендил с основен старт Конявка планина с дата 31 август - 2 септември

Автор Тема: 6 месеца безплатен живот  (Прочетена 5285 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
6 месеца безплатен живот
« -: Януари 07, 2010, 11:52:10 am »
6 месеца безплатен живот - хубаво или лошо е това? Как ви звучи и как го разбирате? А какво е отношението му към делтапланеризма?
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:6 месеца безплатен живот
« Отговор #1 -: Януари 11, 2010, 05:12:11 am »
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:6 месеца безплатен живот
« Отговор #2 -: Януари 12, 2010, 21:20:28 pm »
Това е тема от типа "Къде е млякото"
Всеки полет е важен!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:6 месеца безплатен живот
« Отговор #3 -: Януари 14, 2010, 02:29:33 am »

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:6 месеца безплатен живот
« Отговор #4 -: Януари 14, 2010, 14:18:18 pm »
Една скоба искам да отворя... за последния филм давате ли си сметка, колко труд, дни и чакане трябват за да се хаваната такива кадри.
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен chicho

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re:6 месеца безплатен живот
« Отговор #5 -: Януари 15, 2010, 02:19:45 am »
а даваш ли си още една друга сметка? като я изклйопаш тази горка коза, как се хвърчи после от дерето към върха.

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:6 месеца безплатен живот
« Отговор #6 -: Януари 15, 2010, 03:13:54 am »
А аз бях впечатлен от траекторията на орела надолу с козлето, след 6-та минута...представяте ли си какво крилно натоварване прави...а може би не, той реално пада с козлето по леко наклонена траектория, просто го съпровожда надолу...а бе...страшна работа...звер...

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:6 месеца безплатен живот
« Отговор #7 -: Януари 15, 2010, 16:06:53 pm »
И този орел съчетава работата с летенето, така че безплатно няма, има само преливане от пусто в празно.  ако не бачкаш, няма кинти, ако си на летене, значи не бачкаш. Обикновено резултата е, че не си на летене. Да ама ако бачкаш без да ти плащат нещата се променят. Тогава има летене. Щот ако трябва да избираш да бачкаш или да летиш избираш това което ти харесва. Безплатното не е хубаво. Примерно някой се обижда, че ми е в безплатните минути по мобилният телефон. Той иска да плащам, когато говоря с него. Иска да е ценен, а не безплатен  ;D ;D ;D  Можеш да изживееш живота си без пукната пара. Е това е безплатен живот. Можеш да изхарчиш чужди милиони. Някой беше казал, че твоите пари са тези, които си изхарчил. Най-големия враг на летенето е работата, от мен да знаете. А за парите не се притеснявайте, винаги някой плаща, нищо че е безплатно.
Всеки полет е важен!

Неактивен chicho

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re:6 месеца безплатен живот
« Отговор #8 -: Януари 17, 2010, 18:27:09 pm »
като сте го ударили на филисофстване, да ви светна на една лесно достижима логика. парите, мисля са като енергията. тя не се създава, нито пък изчезва. само се превръща от един вид , в друг вид. парите са същото, константа, която непрестанно преминава от един собственик, към друг собственик. нашето лично парично състояние, зависи пряко от това къде точно сме застанали, в паричня поток. ако сте портиер на градския кенеф, покрай вас ще преминават левчета. ако сте банкер, дебитът може да е същия, но от пачки. труда е еднакъв, резултата различен. в първия бизнес, близваш една батерия, та да провериш дали има ток в нея. във втория, от дълбок окоп, с подходящи очила , наблюдаваш ядрен експеримент. какво да изберем? къде да застанем? ами много просто. там където има най-много УТЕЧКИ. при трансформирането на енергия, винаги ги има. при парите също. нашата задача е да ги открием около себесе. това е ресурса, на който ще стъпим, за да докопаме най-чистата енергия. и да я подчиним на волята и интелекта си. ТЕРМИКИТЕ !!! и тъйкато те все  още са безплатни, а носят радост - постигнали сме абсолютното съвършенство. БЕЗПЛАТНО ЩАСТИЕ ! това е повече от базплатен живот. защото , обикновенния живот без Щестие и 5 ст. не струва. припомнете си как започва американската конституция.

Неактивен skyordie

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
Re:6 месеца безплатен живот
« Отговор #9 -: Януари 17, 2010, 18:40:09 pm »
Ќе ограбиш банка, ќе гледаш да те фатат и ќе лежиш затвор 6 месеци. Тоа се 6 месеци живот на сметка на државата, а за тебе 6 месеци Бесплатен живот!! ;D

Неактивен chicho

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re:6 месеца безплатен живот
« Отговор #10 -: Януари 18, 2010, 13:02:19 pm »
за 6-те месеца разбирам. лесна работа. ама какво да правя с парите след като ме пуснат ?

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:6 месеца безплатен живот
« Отговор #11 -: Януари 22, 2010, 15:28:14 pm »
Затвора не е оферта ;)
   А от 6 месеца които стават за активно летене, аз ходих на работа. От тези 6 месеца имаше много хубави дни, но те не се случваха събота и неделя. Ако случайно се паднеха в събота и неделя, то тогава случайно ме задължаваха пак да работя. Когато накой ми се обаждаше и казваше - хайде на летене, аз тихо измънквах че съм на работа. Работих много и забогатях!!! Не летете - работете!!!  ::)
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:6 месеца безплатен живот
« Отговор #12 -: Януари 22, 2010, 18:47:51 pm »
Мен ако питаш от работа никой не е забогатял...или трябва да си промена принципа на мислене... ???
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен skyordie

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
Re:6 месеца безплатен живот
« Отговор #13 -: Януари 22, 2010, 23:59:25 pm »
Затвора не е оферта ;)
   А от 6 месеца които стават за активно летене, аз ходих на работа. От тези 6 месеца имаше много хубави дни, но те не се случваха събота и неделя. Ако случайно се паднеха в събота и неделя, то тогава случайно ме задължаваха пак да работя. Когато накой ми се обаждаше и казваше - хайде на летене, аз тихо измънквах че съм на работа. Работих много и забогатях!!! Не летете - работете!!!  ::)

Треба да си ја смениш работата  ;D ;D ;D

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:6 месеца безплатен живот
« Отговор #14 -: Февруари 22, 2010, 23:56:21 pm »
Никола, ама много си прав ша знаиш

В затвора: Прекарвате по-голямата част от времето си в килия с площ 8 на 10.
На работа: Прекарвате по-голямата част от деня си в офис с площ 6 на 8.

В затвора: Ядеш три пъти на ден.
На работа: Имаш време само за едно ядене и трябва да си платиш за него.

В затвора: Освобождават се за добро поведение.
На работа: Награждават те с допълнително работа за добро поведение.

В затвора: Пазач отваря и затваря всички врати за теб.
На работа: Трябва да носиш със себе си карта и сам да отваряш всички врати.

В затвора: Можеш да гледаш телевизия и да играеш игри.
На работа: Уволняват те за това че гледаш телевизия или играеш игри.

В затвора: Позволяват на семейството и приятелите ти да те посещават.
На работа: Не можеш дори да говориш със семейството или приятелите си.

В затвора: Имаш началници, които често са садистично настроени.
На работа: Те се наричат мениджъри
Всеки полет е важен!