Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Последният модел делтапланер Falcon 3 Tandem на американската фирма WillsWing продължава да споделя полети с пасажери.

Автор Тема: Каптажа  (Прочетена 15046 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Каптажа
« Отговор #30 -: Септември 13, 2010, 20:32:49 pm »
 Евала момци само така!А дневници водите ли си?
Инак Каптажа си е идеал.И за обучение и за туризъм и за напреднали а бе Каптажа и това е достатъчно като кажеш.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Каптажа
« Отговор #31 -: Септември 26, 2010, 01:59:55 am »
Аз правя лошо, че не водя дневник...  на пилота делтапланерист.... но това нещо ще променя! Защото ние подкрепяме със снимки и клипове нашите полети, но не (говоря за себеси) записваме нещата с думи и букви .. така личното впечатление, може да остане в мисълта и да се забрави в последствие. А като е записано, първо паметта го запомня по-добре, второ...го има записано.  ;D
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Каптажа
« Отговор #32 -: Февруари 25, 2011, 11:35:18 am »
Вчера посетихме Каптажа. Сняг и студ. Аз си облетях крилото след лошото кацане на Сопот. Прегледах и записах неща които да направя. Крилото лети с новите рамки и не забелязах някакви проблеми от двата полета които направих. Само кефа беше невероятен, след почти година липса на самостоятелен полет, в смисъл без торба картофи вързана до мен или забравен лигавник  :D
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Каптажа
« Отговор #33 -: Февруари 25, 2011, 21:07:14 pm »
 Аз пък направих три полета с учебното крило.Вчера на Каптажа става въпрос.Не го бях летял Старчето и лекия страничен вятър ми бяха добре дошли за добиване и изглаждане на умения.Наблегнах на плавното и без друсане бягане при затичването, което е важно според мен защото при друсането и заклащането на крилото при старта го прави по-неустоичиво до влизането му в летателния режим.А това може да е от решаващо значение, когато се излита в безветрие.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Каптажа
« Отговор #34 -: Февруари 25, 2011, 21:32:13 pm »
Рано или късно всеки се връща за малко на Каптажа! Незаменим е в района на София.
Стани, аз мисля че абсолютно добре се справяш, но е добре да направиш 3 сесии по 5 полета. На всяка сесия да работиш по даден елемент. Това ще ти осигури сигурни стартове през цялата година, където ще трябва да се съсредоточиш върху други неща -  тактика на полета, намиране на термика, раазделяне на въздушното пространство на водоравни и височинни зони,разчет за кацане в цел. Все неща дето не са за Каптажа, но тези неща са по лесни, след като изцедиш Каптажа до последната капка знание и практика.
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Каптажа
« Отговор #35 -: Март 20, 2011, 20:42:23 pm »
Днес рекорден брой полети на Каптажа - общо 42. Дали няма да се изтърка нещо?! :))))))))))) Супер ден!
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Каптажа
« Отговор #36 -: Март 20, 2011, 21:26:48 pm »
Урааааааааааааааааааааааа... От мен 7 учебни полета от Каптажа, който днес беше доста пълен...
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Каптажа
« Отговор #37 -: Март 20, 2011, 21:39:29 pm »
.. с вода и кал най-вече.Ами Каптаж, кво да го правиш! :)
Всеки полет е важен!

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Каптажа
« Отговор #38 -: Март 20, 2011, 21:43:45 pm »
И аз УРАААААААААААА - за мен 5 полетчета за днес :)  утре ще напиша по-подробно впечатленията - ама общо взето нямам думи :)

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Каптажа
« Отговор #39 -: Март 21, 2011, 20:21:33 pm »
 Ей Явка отпуши се а?Само така радвам се.А и жени щом пролетяха ще има тръпка тоя сезон усеща се от сега.Браво, браво!Хубаво щеше да е и аз да поджапам малко, но се отдадох на другата си любов - тихомобила.Нали требва да е на шест за новиа сезон.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Каптажа
« Отговор #40 -: Март 23, 2011, 22:59:49 pm »
Такааа :) да споделя и аз за Каптажа - много хубаво местенце! пък като се стопли сигурно ще е още по-хубаво. Аз за момента съм го виждала само с бая сняг или с много мъгла. Но пак си беше много много приятно. На 19ти и 20ти ( събота и неделя ) имахме късмета да прекараме по цял ден там и да направим първите си опити за самостоятелни полетчета. В събота полетяха Меги и Киро, а в неделя слава Богу се отчетох и аз ;D.
Много било хубаво да си подхвръква човек  - голям кеф :) Даже и за по няколко метра.
Този ден направих 5 полетчета, клипчета от които Боби се погрижи да качи веднага, за което съм му много благодарна. Друго си е като се види човек от страни и по-точно като другите дето го гледат от страни си дадат мнението и препоръките.
Много благодаря на Краси за съветите, които ми даде след като е гледал клипчетата!
Искам също да споделя, че съм много горда с Меги, която доказа, че когато човек иска много силно едно нещо - намира начин да го постигне!
С нетърпение очаквам следващото ходене на Каптажа.
Благодаря още един път на всички, които бяха с нас и да се надяваме, че с разхубавяването на времето групата ще става все по-голяма и весела ;) 

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Каптажа
« Отговор #41 -: Април 05, 2011, 23:38:19 pm »
Ей го и времето реши да се разхубави ужким пролетно :) по този повод в събота (02.04.11) рано - рано ( дори бая рано) една червена кола с две странни дълги неща на покрива  ;D и четирима пасажери се понесе към покрайнините на София и по-точно Бистришкия вилает, където се намира чудната, леко заблатена местност Каптажа.
7:45ч. сутринта нашите особи се бяха позиционирали на определеното място с готовност да се възползват от перфектния североизточен вятър, обявен по прогноза и в очакване на чудесния слънчев ден с високи температури ( пак по прогноза).
7:50ч. на същата тази сутрин вече бяхме установили , че вятъра няма нищо общо със североизточния
около 10:00ч. ни стана ясно, че и високите температури и слънцето явно са решили да огреят някъде другаде...
ДА ЖИВЕЯТ МЕТЕОРОЛОЗИТЕ!!!
Въпреки изненадите обаче учебни полети имаше :) пусти мерак за хвърчане  ;D двете "големи , странни дълги неща" бяха разпънати и пуснати в действие. В експлоатация бяха приведени и няколко камери, жироскопи, фотоапарати, якета и ръкавици ...
Начинаещите имахме късмета да направим по няколко полета при по-спокойните условия, а майсторите се възползваха от по-турболентното време около обяд ( когато начинаещите похапваха сладко и пиеха кафе :P )
Като равносметка от този ден с преобладаващо североизточен вятър и доста високи температури, заради които се ядосвахме , че не сме си взели банските - всички успяхме да направим по няколко полета . Лично аз 7, Меги се отчете с 5 ( ама как лети само ... :) )


Явката показа висш пилотаж


Боби литна новото си крило и то завидно добре :)


Роб също се отчете с няколко полета


Митака показа няколко начина за излитане, сред които и тип "Лебедово езеро" - снимка няма, но има цял клип :)
Тони също се отчете


А като бонус имахме компанията на един зелен красавец ( или красавица )


И така този малко несполучливо предсказан от метеоролозите ден завърши с голям брой полети, голямо количество кал по обувките и дрехите, по нещо ново научено от всеки, приятна умора  и по една ( или две ) чудесни бири за награда :) И по едно шкембе разбира се :)
Айде повече такива дни да има :) - пък било то и с високи температури и североизточен вятър

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Каптажа
« Отговор #42 -: Април 19, 2011, 21:57:21 pm »
 И честито на Боби за новия планер!Много е хубав и цветовете са уникални.Пожелавам ти да се сраснеш с него и го почувстваш като част от теб!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Re:Каптажа
« Отговор #43 -: Май 29, 2011, 22:35:09 pm »
Днес беше много ползотворен  ден за мен на Каптажа.Направих десет полета с новото си крило.Ама как лети само,на два пъти поляната ми се оказа къса за кацане.Първите ми няколко полета бяха зле,докато свикна с по чувствителното управление и по високата скорост при кацане.Проблем се оказа и с избутването,беше ме страх да избутам рязко с такава висока скорост и затова няколко пъти забих носа на крилото.С последните полети,вече понатрупал опит успях да избутам както трябва и дори на единия опит ме дигна малко по високо и отам изпарашутирах леко надолу.Не беше толкова страшно и след още няколко полета от Каптажа мисля че ще изчистя и този проблем.Шапка свалям и на Васи.Направи токова много полети че счупи всички рекорди.Забелязах че на последните си полети и тя взе да избутва крилото както трябва.

Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Re: Каптажа
« Отговор #44 -: Юни 23, 2012, 20:28:45 pm »
Ето малко клипчета от днешния ден на Каптажа.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_qmSpig6zNI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_qmSpig6zNI</a>