Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Национален турнир 2012 ще се проведе в Кюстендил с основен старт Конявка планина с дата 31 август - 2 септември

Автор Тема: Каптажа  (Прочетена 15039 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Каптажа
« Отговор #15 -: Юни 24, 2010, 20:32:27 pm »
oshte malko ot mene

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Каптажа
« Отговор #16 -: Юни 24, 2010, 20:37:28 pm »
eto oshte

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Каптажа
« Отговор #17 -: Юни 24, 2010, 20:40:34 pm »
hm...

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Каптажа
« Отговор #18 -: Юни 24, 2010, 20:41:07 pm »
hmm...

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Каптажа
« Отговор #19 -: Юни 24, 2010, 20:43:10 pm »
То цял сериал бре...
Всеки полет е важен!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Каптажа
« Отговор #20 -: Юни 24, 2010, 21:09:52 pm »
Skasa mi nervichkite tozi site...ne iska da priema 4 files navednaj i tova e....edin po edin...to e filmche, az samo izvadih malko gotini kadri...

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Каптажа
« Отговор #21 -: Юни 24, 2010, 23:14:12 pm »
Краси ако можеш качи филмчетата някъде, за да ги гледаме...  ;D
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Каптажа
« Отговор #22 -: Юни 25, 2010, 00:32:19 am »
да, ве..ще ги кача...ама отнема време...ще опитам тази вечер...
а тука един важен кадър...ритуала по пиене на бира след летене...

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Каптажа
« Отговор #23 -: Юни 25, 2010, 01:00:52 am »
  Всички обсъждаме полетите на нас новобранците.Ама Краси и ти летя па даже и с Клауда сви едно кръгче.Как беше усещането за теб?Хубаво показно ни направихте двамата с Митака.Той пък излита се едно има реактив.... :).
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Каптажа
« Отговор #24 -: Юни 25, 2010, 03:27:21 am »
Ами Клауда си беше доста добре, да му се ненадяваш...по-скоро аз бях зле, защото бях окачен високо и командите не ми идваха удобно, та се получиха едни лашкания, но крилото реагира много добре, изправих го преди кацане от крен, който не знам дали щеше да се оправи ако бях с друго крило..а Cloud-чето си излезе на секундата...добро е крилцето. А видях че и ти си му свикнал вече доста, щом успя да се оправиш на старта с онова заплитане на сбруята...
Все пак си мисля че ще бъде добре да се намери едно съвременно учебно крило за новите пилоти, крило, което да не прави номера и да има съвсем стандартно и предсказуемо поведение...от сорта на Фалкон или Таргет...тогава ще видим истински прогрес при начинаещите.
 А Стани, ти си вече готов за по-високи полети, както и за опити за склоново реене, просто трябва да се избере подходящо време и примерно на Расник да се пробваш с тигели по склона.
« Последна редакция: Юни 25, 2010, 03:31:42 am от krassihg »

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Каптажа
« Отговор #25 -: Юни 25, 2010, 13:19:09 pm »
Сега Ники си прати Фалкона. Като дойде, което ще е съвсем скоро, и се надявам да даде едно полетче от Каптажа. Така ще можем да сравним другите крила с едно истинско ново учебно крило. Лично за мен това ще е незаменимо и ще внесе доста прогрес в бъдещите действия и развитие.

Добре де Краси, показа, че можеш да качваш в галерията, защо мъчиш да качваш снимките тук, във форума?
Между другото там и филмчета може да се качват.
Всеки полет е важен!

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Re:Каптажа
« Отговор #26 -: Август 11, 2010, 19:47:19 pm »
Днес Митко летя с тандемното крило на Каптажа. Вятъра беше по скоро гръбен и Тони не летя, защото нямаше смисъл. Запознахме се с местните там, единия от тях се казва Бойко. С косачката окоси старта и надолу, за което вярвам, че всички сме му благодарни. В момента е супер на Каптажа за обучение и тестове на крила и там подобни интересни неща.

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Каптажа
« Отговор #27 -: Септември 12, 2010, 22:19:06 pm »
Днес на каптажа с Боби направихме по пет полета (хврък- кац). Упражнения за излитане и кацане и по- интересното излитане при страничен вятър.
По- късно, през деня в мъглата се качихме на старта ''Комините'' и по разчистихме неравностите. Абе весело.  :)
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен admin

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 68
Re:Каптажа
« Отговор #28 -: Септември 13, 2010, 08:27:23 am »
Да, Каптажа е супер за летене есента. Ливадата е окосена, има широка окосена просека до мястото на излитане и Боби и Явор напреднаха в излитането и кацането. Излитаха с леко затиснато крило откъм вятъра, след което яко тичане, ляв завои и кацане срещу вятъра. Всички полети успешни. Има видео, но няма време сега за това - трябва да се ползва хубавото време да се лети.

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Re:Каптажа
« Отговор #29 -: Септември 13, 2010, 15:54:58 pm »
Даааа, както винаги на Каптажа си е супер! Киселец, коприва и сърнели... Кой каквото го влече! :)