Делтапланеризъм > Състезания, срещи и летене...

Каптажа

<< < (3/11) > >>

Stani:
 Вчера на Каптажа беше добро школо за всички от Делта клуба.Три полета от мен облитах новата за мен сбруя.Времето беше динамично, което беше добре за обиграване в такава метеорологична обстановка.Интересни бяха полетите и на другите, от които също се поучавахме всички.Всички полетяхме доволно и безавариино.От доста време го чакахме това съвпадение - почивен ден и североизток ;).Разбрах, че наистина всеки полет е важен без значение дали пилота е напреднал такъв един летателен ден от Каптажа поддържа формата и отработва и затвърждава навиците.

krassihg:
Много хубав ден на Каптажа..зарадва ми окото да видя трима ученика и 3-4 стари пилоти и 4-5 крила на баира. Времето беше ок след една седмица дъждове и нестабилност. Е, имаше на хоризонта 3-4 ЦБ та, но те се развиха по програма след 3 следобед, така че всички имаха възможност да хвръкнат.
Много впечатлен бях от напредъка на Стани с излитане, кацане и техника на пилотиране. Усеща добре крилото и се справя с изненадващи ситуации от сорта на нова сбруя, която не иска да се разгъне и т.н.
Отлично начало и за Явор и Боби..успяха да отлепят и да прелетят първите си 20-30 метра кратки, но вълнуващи полетчета.Само така, момчета!!!
С упоритост и постоянство на учебния хълм ще постигнете напредък.

http://deltaclub.bg/gallery/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=2

Направихме доста филмчета. Скоро ще ги кача да се гледат някаде.

thecreater:
Беше страхотен, вълнуващ и ползотворен ден. Трупам първите си впечатления, от условия за излитане правят ми впечатление все повече детайли.
Полъха на вятъра, размърдването на тревата, затичването и т.н. Но, при кацане  трябва още да се работи. Направих грешка, при две кацания и забих носа на крилото. Уча се от грешките си. Чакам с нетърпение  клипчетата на тях добре се вижда всичко.
Благодарности на всички, който наминаха към Каптажа, хубаво е да е пълна поляната с нови и стари пилоти.

million_miracles:
Последните полети които бяха на Каптажа, бяха на частично окосена ливада :) Частично, защото е само просека около метър от зоната за излитане до края. Направи ми впечетление, че без да се стремя летя точно по линията. Мисля, че ще е много подходящо за обучение. Веднъж че не е затруднено излитането и кацането, и второ, че човек без да иска следва линията като ориентир. Също и долу, където спираме с колите е окосена ливадка за малките да играят и по големите да си разпъват крилата. Добре дошъл и на Боби. За съжаление нямаше никакъв вятър да се отбележи с някой полет.

million_miracles:
Да отбележа и аз един велик ден. Велик защото се събрахме приятно количество делтапланеристи и полетяхме кой колкото можа. Въпреки лошото време отбелязахме десетина полети, от които единия беше на Станчо и с един полет успя да събори и трите флагчета :))))))))))) Нарочно ли го направи бе? Чичо ти се възхити :)
Разбор на учебен полет на фотото на Краси


Крила на Каптажа след последните полети преди ЦБ-тата да наложат забрана на полетите и да почнат да ни поливат с кофи вода


Поляната е осеяна с жълти цветя. Идилия.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия