Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Последният модел делтапланер Falcon 3 Tandem на американската фирма WillsWing продължава да споделя полети с пасажери.

Автор Тема: Коняво-о-о  (Прочетена 22456 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Коняво-о-о
« Отговор #60 -: Декември 10, 2011, 01:37:38 am »
 Гледам, че е на цената на една зимна гума.Но чудя се какъв бива да е монтажа за самата кола.Трябва мястото за закрепване да е много солидно, за да може цялата сила необходима за изтеглянето на автомобила приложена в тая точка да я издържи.Може би офроудърите са на ясно с тези неща, защото гледам че по джипките има обикновенно такива лебедки.И верижки понекога вършат също добра работа.Макар, че таз лебедка те измъква и от блато.Като Барон Фон Фюнхаузен дето се изтеглил от блатото като се дръпнал за косата ;).Имаше и едно такова определение.Какво е сила? - Слагаш си една тенджера на главата и се набираш на дръжките  :o
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Re:Коняво-о-о
« Отговор #61 -: Декември 10, 2011, 15:50:08 pm »
О, изобщо не ми се попада в миналогодишната ситуация. Тогава едно такова винди  би свършило работа наистина. Но в повечето случаи непроходимите места са доста дълги и със завои. А веднъж като ходих на Каптажа и не можах да изкача стръмнината още в началото , един дядо ми напръска гумите със някакъв сперй, каза че било "течни вериги". Беше -3 градуса. Не повярвах как изведнъж се озовах горе...

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Коняво-о-о
« Отговор #62 -: Април 23, 2012, 06:45:38 am »
Едно филмче от Иво  за вчерашния ден от Коняво. Ще кача и траклога, но остана в сбруята, която пък оставих при крилата.
Но мисля, че с траклог и такова филмче се добива доста реална представа за деня :) Ето филмчето и отивам да взема джи пи есчето
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=owP101mFdmM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=owP101mFdmM</a>
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Коняво-о-о
« Отговор #63 -: Април 23, 2012, 09:53:40 am »
Готино е клипчето, забързано. Вчера беше много добро времето.
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Коняво-о-о
« Отговор #64 -: Април 23, 2012, 13:54:52 pm »
Много ме разсмя това клипче...ама все пак няколко пари- са излетели де...и се видя единия как хвана термика и колко силно отнася на изток.
А я кажи как закрепи тази камера да не трепка от вятъра?

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:Коняво-о-о
« Отговор #65 -: Април 23, 2012, 16:00:17 pm »
Аз предполагам, че е закрепена между два камъка и един отгоре, за по- сигурно.  ;D Е, може и да бъркам.
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен Ivailo

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re:Коняво-о-о
« Отговор #66 -: Април 23, 2012, 16:23:06 pm »
Здравейте и от мен :)
Ето как беше закрепена камерата:



Без всякаква допълнителна осигуровка. Даже и краката на статива не ги забих в почвата.
Учудващо издържа... На всичкото отгоре и едно куче мина няколко пъти между краката му, за това мръдна 1-2 пъти :)

Камерата е любителска full hd, снимаща по 1 кадър всяка секунда. За толкова минути видео й стигна батерията :)

Иначе излетяха поне 10-15 парапланера, които доста бързо хванаха базата. Такива пъзльовци като мен утъпкваха старта.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Коняво-о-о
« Отговор #67 -: Април 23, 2012, 19:16:37 pm »
На мен пък ми направи впечатление, че за времето, докато снимаше парата излетя сума ти и народ. За същото време двама души разпънахме една делта :) Кой е по гъзар? А?
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Коняво-о-о
« Отговор #68 -: Април 24, 2012, 21:24:10 pm »
 Аз открих сезона него ден и съм доволен че се разписах.Като пристигнахме реших, че има панаир - брей, много народ има нема педесетина души без тез във въздуха.Условията бяха на макс яки термики и ветрец.Докато се наглася мина един и половина и взе да поотслабвааа... Излетяхме един след друг с Митака пореяхме известно време в една термика, имаше и яки асансйори, веднъж даже така ме дръпна нагоре че извиках от густо.То просто е несравнимо чувство.Но нали нямам много опит в термичното реене позагубих височина и хайде към кацалката.Митака летя поне още 40-50 минути като се набра над старта и обиколи целия склон, мисля даже че стигна и базата.Той сам ще каже.На мен отдолу ми изглеждаше доста малка делтата.
 Иска ми се другия път да съм на старта отрано и да следя условията и да се измаам баш в якия джаз ;D ;)
 До скоро и Явката с нас и всички на баира!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Коняво-о-о
« Отговор #69 -: Април 27, 2012, 11:39:19 am »
Много дървено полетче, и главата боли, но така е, като се правят компромиси с каквото и да е!!!!
Всеки полет е важен!

Неактивен Ivailo

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re:Коняво-о-о
« Отговор #70 -: Април 27, 2012, 17:12:29 pm »
Аз открих сезона него ден и съм доволен че се разписах.Като пристигнахме реших, че има панаир - брей, много народ има нема педесетина души без тез във въздуха.Условията бяха на макс яки термики и ветрец.Докато се наглася мина един и половина и взе да поотслабвааа... Излетяхме един след друг с Митака пореяхме известно време в една термика, имаше и яки асансйори, веднъж даже така ме дръпна нагоре че извиках от густо.То просто е несравнимо чувство.Но нали нямам много опит в термичното реене позагубих височина и хайде към кацалката.Митака летя поне още 40-50 минути като се набра над старта и обиколи целия склон, мисля даже че стигна и базата.Той сам ще каже.На мен отдолу ми изглеждаше доста малка делтата.
 Иска ми се другия път да съм на старта отрано и да следя условията и да се измаам баш в якия джаз ;D ;)
 До скоро и Явката с нас и всички на баира!
Аз почвам да викам от 2м/с и с вариото сменям и тона ;D Така маркирам термиките на другите :)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=UDeeMDmjgPw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=UDeeMDmjgPw</a>
Нооо разбира се всичко в разумни граници, над 5 в тоя случай минах на коренно различен тон, щото не се знае тва отгоре как изглежда...
Ей в тоя момент много ми се искаше да съм с делта, да забия нос в земята, ама...
Лесно ви е на вас в тия условия, ама аз с тоя чаршаф...

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Коняво-о-о
« Отговор #71 -: Април 27, 2012, 18:17:00 pm »
О, това филмче ми е любимо :))))))))))))))))))
... нищо, че не е на Коняво
Всеки полет е важен!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Коняво-о-о
« Отговор #72 -: Април 30, 2012, 05:33:12 am »
И на мене много ми хареса това филмче. Искрено ви завидях че сте отишли да пролетите това място. Аз от доста време съм го маркирал в Google Earth като едно потенциално място за дълъг прелет от запад на изток. И другото което ми стана интересно, че в това село има деца, т.е. не е от най-обречените на обезлюдяване селца.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Коняво-о-о
« Отговор #73 -: Октомври 04, 2012, 08:19:06 am »
Този уикенд времето няма да е лошо за сезона. Градиента е добър, основен слаб ючен вятър. Расник или Коняво? Да се преброим, да видим колко ще се съберем? На мен ми се ходи, така че 1 за сега :)
Всеки полет е важен!

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re: Коняво-о-о
« Отговор #74 -: Октомври 04, 2012, 21:27:29 pm »
2 :) аз съм за Коняво понеже Расник не ме харесва