Делтапланеризъм > Състезания, срещи и летене...

Коняво-о-о

(1/20) > >>

million_miracles:
Със Станислав ще ходим да летим от Коняво. Силен югозапад е, така че ще сме с двуместният делтапланер за повече кеф :) FoTony ще е с нас също.

Stani:
 Станислав няма ли го да сподели какви са впечатленията ::)

million_miracles:
Тази събота, на Коняво, макар че закъсняхме, се получи добре. Тръгнахме в 8 сутринта, но старта бяхме едва в 13 часа. Тони разпъна крилото си, а аз тандема. Имахме гости от Стара Загора. Мераклии да опитат парченце делтапланеризъм. Първо излетях с Ели. Имаше слаби термики и успяхме да се навинтим 300м над старта. Въртях ту наляво, ту надясно, за да не и се завие свят. След като кацнахме, прецених че има време за още един полет. Прогнозата бе за навлизащ студен фронт, което означава бързо и рязко развитие на кумулси и кумулунибуси. Когато бяхме вече на старта, Тони още ме чакаше. Имаше някакъв проблем с крилото, както и забравени части от него. Въпреки това излетя. Във въздуха се държа странно, но успя да кацне успешно за общо спокойствие на всички. В крайна сметка се оказа, че поради липсващ "лигавник", от налягането се отварят джобовете на антипикиращите лати от което крилото става трудно управляемо. Наоколо имаше ЦБ та, но над нас и пред нас беше чисто. Излетях със Стоян. Имаше доста силни термики и за минута бяхме почти до базата. ПОмахахме на Марто, който ни помогна докато излетим, но прецени да не лети с парапланера си. И правилно. Беше доста силно и динамично. Предвид прогнозата, поех напред към кацалката и чистото небе. Кацнахме на крака с тандема. След като събрахме и Тони, който си правеше плаж на един изворен поток, поехме към кръчмата да обсъдим деня. Фронта навлезе и заваля дъжд. Супер ден и всички бяха доволни.

malena:
И аз да кажа, че миналата събота беше страхотен ден за летене и кефене! Бях в ролята на момче, опаааа момиче за много неща- помагах за разпъването на крилото, снимах (чудя се кога ли ще качат и от моите снимки?!) ,носех сбруи и разни други неща, раздавах слънцезащитно, бях стюардеса... И накрая участвах наравно в разпределянето на благата в кръчмата. Приех ги като награда за положения труд  ;D
П.С. Радвах се на прекрасна комапния, но ми липсваха и другите от дружината! Те си знаят кои са  ;)

Stani:
 Коняво, Коняво.... ще го помня форевър.С първия си полет от високо.Прекрасен старт с хубава гледка.Браво, че сте полетели добре.А това летенето без "лигавник" на крилото явно си е проблем.Може би е най-добре да стои на крилото с някаква осигоровка и така няма да се губи и забравя си мисля аз.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия