Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Последният модел делтапланер Falcon 3 Tandem на американската фирма WillsWing продължава да споделя полети с пасажери.

Автор Тема: Коняво-о-о  (Прочетена 22094 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Коняво-о-о
« -: Декември 10, 2009, 11:16:41 am »
Със Станислав ще ходим да летим от Коняво. Силен югозапад е, така че ще сме с двуместният делтапланер за повече кеф :) FoTony ще е с нас също.
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Конявска планина
« Отговор #1 -: Декември 10, 2009, 23:05:49 pm »
 Станислав няма ли го да сподели какви са впечатленията ::)
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Конявска планина
« Отговор #2 -: Юли 27, 2010, 12:08:28 pm »
Тази събота, на Коняво, макар че закъсняхме, се получи добре. Тръгнахме в 8 сутринта, но старта бяхме едва в 13 часа. Тони разпъна крилото си, а аз тандема. Имахме гости от Стара Загора. Мераклии да опитат парченце делтапланеризъм. Първо излетях с Ели. Имаше слаби термики и успяхме да се навинтим 300м над старта. Въртях ту наляво, ту надясно, за да не и се завие свят. След като кацнахме, прецених че има време за още един полет. Прогнозата бе за навлизащ студен фронт, което означава бързо и рязко развитие на кумулси и кумулунибуси. Когато бяхме вече на старта, Тони още ме чакаше. Имаше някакъв проблем с крилото, както и забравени части от него. Въпреки това излетя. Във въздуха се държа странно, но успя да кацне успешно за общо спокойствие на всички. В крайна сметка се оказа, че поради липсващ "лигавник", от налягането се отварят джобовете на антипикиращите лати от което крилото става трудно управляемо. Наоколо имаше ЦБ та, но над нас и пред нас беше чисто. Излетях със Стоян. Имаше доста силни термики и за минута бяхме почти до базата. ПОмахахме на Марто, който ни помогна докато излетим, но прецени да не лети с парапланера си. И правилно. Беше доста силно и динамично. Предвид прогнозата, поех напред към кацалката и чистото небе. Кацнахме на крака с тандема. След като събрахме и Тони, който си правеше плаж на един изворен поток, поехме към кръчмата да обсъдим деня. Фронта навлезе и заваля дъжд. Супер ден и всички бяха доволни.
Всеки полет е важен!

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Re:Конявска планина
« Отговор #3 -: Юли 27, 2010, 17:47:26 pm »
И аз да кажа, че миналата събота беше страхотен ден за летене и кефене! Бях в ролята на момче, опаааа момиче за много неща- помагах за разпъването на крилото, снимах (чудя се кога ли ще качат и от моите снимки?!) ,носех сбруи и разни други неща, раздавах слънцезащитно, бях стюардеса... И накрая участвах наравно в разпределянето на благата в кръчмата. Приех ги като награда за положения труд  ;D
П.С. Радвах се на прекрасна комапния, но ми липсваха и другите от дружината! Те си знаят кои са  ;)

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Конявска планина
« Отговор #4 -: Юли 27, 2010, 22:09:14 pm »
 Коняво, Коняво.... ще го помня форевър.С първия си полет от високо.Прекрасен старт с хубава гледка.Браво, че сте полетели добре.А това летенето без "лигавник" на крилото явно си е проблем.Може би е най-добре да стои на крилото с някаква осигоровка и така няма да се губи и забравя си мисля аз.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен Soncheva

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re:Конявска планина
« Отговор #5 -: Юли 29, 2010, 13:42:40 pm »
Страхотни сте, завиждам благородно за полетите :):):) Може би и аз ще се престраша да се повозя  ;)  В събота и неделя сме на линия и ако се организира летене сме с вас :) Все пак имаме да компенсираме доста пропуснати летателни дни :)

P.S. А за вечерния купон ще вземем и китара:)

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Конявска планина
« Отговор #6 -: Октомври 19, 2010, 21:54:24 pm »
 След дългите дъждовни дни, тази неделя успяхме да полетим доволно от Коняво.На тръгване времето беше орта будала, демек или - или.Като пристигнахме на старта на два пъти базата падна под нивото на старта.Някъде към 15,45 часа се подобриха трайно условията.Бяхме вече разпънали, аз излетях пръв след мен веднага се изстреля и Боби с учебното крило, за първия си полет от високо, поздравления за него и тандемът излетя също Митака с Катето.
 Атмосферата беше спокойна и полетите бяха спокойни с хубави кацания, без изненади.Аз пристигнах над мястото за кацане с голям запас от височина и имах време да обиколя два пъти полето преди последния заход за кацане.След като кацнах побързах да изнеса крилото в края на полето и да дам знак на Боби за посоката на вятъра.Той кацна безпроблемно,  ориентирахме и неговото крило с гръб към вятъра, така че да е показател за посоката на вятъра за приближаващия тандем.Митака с Катето се приземиха като по учебник.Така всички бяхме доволни и щастливи.
 Едно детенце ми каза "Е що не си кацнахте направо у София?" :D.Което го приемам за добро пожелание ;)
« Последна редакция: Октомври 20, 2010, 23:53:56 pm от Stani »
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Re:Конявска планина
« Отговор #7 -: Октомври 19, 2010, 23:51:21 pm »
Тази неделя успях да направя невероятен полет от конявската планина.За първи път летя от толкова високо и се налагаше да използвам нова(за мен) сбруя с парашут.Преди старта успях да я разгледам набързо после я облякъх и Митко ме закачи за делтаплана да я изпробвам.За първи път трябваше да си вкарвам краката в чувала и да закпчая ципа.На земята преди старта успях да го направя.След като изчакахме облаците да се разчистят за да можем да видим къде е кацалката Стани пръв излетя.Чувах го как викаше отвисоко доволен че лети.След него и аз се запътих към старта.Имаше стърчащи остри камъни и трябваше да внимавам да не се спъна или да не закача крилото.Духаше слаб насрещен вятър.Харесах си една по чиста пътечка и се засилих.Излетях и ми стана странно че хем трябваше да легна хем и да си пъхна краката в чувала едновременно.Криво ляво успях да ги напъхам изчаках да се отдалеча малко от склона и се опитах да закопчая ципа.Не успях.Хванах топчето за закопчаване и като го дръпнах усетих че се съпротивлява.Наведох глава да видя какво става но усетих че губя контрол над крилото(или поне така ми се стори).Отказах се от закопчаването,тъй или инак краката си ги бях пъхнал и можех да управлявам.Поотпуснах крилото само да лети,аз само му давах леки корекции.Условията за летене бяха перфектни.Харесах си треактория на полета и започнах да я следвам.Гледката отгоре беше прекрасна.Прелетях покрай едно езерце после и над едно селце разбира се на прилична височина.Отгоре всичко се виждаше много добре.Успях и да разгледам  местоположението на далекопроводите с високо напрежение.Когато стигнах на мястото за кацане все още бях на доста голяма височина.Отдолу видях Стани да ми сочи посоката навятъра.Направих няколко кръгчета като за първи път направих и завой на 360 градуса.Опитах се да забележа дали не ме носи вятъра по неговата посока с по голяма скорост,но не забелязах голяма разлика,т.е. вятъра беше слаб.Още от високо си извадих краката изправих се и си харесах място за кацане.Видях Стани как ме подканва да придърпам рамката.

Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Re:Конявска планина
« Отговор #8 -: Октомври 20, 2010, 00:02:07 am »
Мислех че съм я придърпал достатъчно но явно бях попаднал в дупка защото не ми достигна съвсем малко скорост да я избутам както трябва.Все пак кацнах меко на крака.Долу нямаше никакъв вятър.Преместих крилото до това на Стани и заедно изчакахме Митака да се приземи с тандема и Катето.Неговото кацане беше перфектно на крака.Накрая си имахме и малка публика от местни хлапета и един чужденец които се бяха впечатлили от нашите полети.

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Конявска планина
« Отговор #9 -: Октомври 20, 2010, 01:04:57 am »
Браво Боби, браво Стани ! Хубаво сте си полетели.
За сбруята...добре е да се протренират основните движения на сухо, за да се автоматизират. Закачи се на една люлка и тренирай влизане, излизане, закопчаване, хващане на дръжката за хвърляне на парашута. По принцип е добре да се протренира и самото движение за дърпане и хвърляне на парашут. Тези неща са важни и Митака да вземе да направи един ден за тренировки на сухо, може и на закрито, и да се съчетае с прескатаване на парашута. Или да се направи една торбичка с размер и тегло като контейнер на парашута и да се тренира движението.
Колкото до затварянето на ципа, добре е да си с панталон който не е много широк, за да не блокира в ципа...или го вкарвай в чорапи или нещо да се стегне, за да не пречи на движението на ципа. Изпъваш назад краката, да се опъне добре сбруята по тялото, и тогава затварянето на ципа става лесно.

Неактивен Pirke

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re:Конявска планина
« Отговор #10 -: Октомври 20, 2010, 09:17:03 am »
Браво Боби, Браво Стани  ;D

EXTRA

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Конявска планина
« Отговор #11 -: Октомври 21, 2010, 10:26:47 am »
Прекрасен ден, изключително красив с изключително положителни случки и емоции. Облаци на няколко нива и всичко се движеше. Южен и по скоро югоизточен вятър около 5 м/с. носеше облак след облак. Стани и Боби излетяха. Пръв Стани като по-опитен. След него и Боби - първи полет от високо. Имаше и доста парапланеристи. Останахме с Катето с тандема. Вятъра поотслабна и нямаше нужда някой да стои на предните въжета. Изчакахме порив и излетяхме. От снимките се вижда, колко много и се е летяло на Катето. Ми тя още на затичването вече се е изпънала като птичка. Интересна беше планината в шарените си цветове. Успяхме да задържим 10тина минути на слаба термика. А деня беше буквално откраднат за летене из между дъждовете и мъглите последните седмици. Василена направи много хубави снимки, които се надяваме скоро да сподели. Маги заспа на старта. Омегата и този път не ни предаде - 5 души + Маги + 3 крила и много багаж :) и емоции. Нали знаете за динамичните натоварвания?
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Конявска планина
« Отговор #12 -: Октомври 25, 2010, 21:02:12 pm »
Боби се набира като за пръв и последен път. Ми да, летенето е като секса. Не беее, не само, че се прави и легнал :))) Всеки път трабва да е като за последен - газ до дупка :))
 Давай Бобииии!
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Конявска планина
« Отговор #13 -: Октомври 28, 2010, 10:06:34 am »
 За почивка в събота, 30.10.2010, какво ще кажете да спретнем едно летене от Конявската планина - 700м денивелация?
Всеки полет е важен!

Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Re:Конявска планина
« Отговор #14 -: Октомври 31, 2010, 22:34:50 pm »
Тук са излитанията на Стани,Ники и Митко с тандема от 30.10.2010.Има и снимки качени в галерия.

http://www.youtube.com/watch?v=2DlBnaxIvPU

http://www.youtube.com/watch?v=ZNqBOm5feIg

http://www.youtube.com/watch?v=vLRQw7-IpgE