Делтапланеризъм > Други щуротии съпровождащи летенето

Camel bag в сбруята

(1/1)

million_miracles:
При по-дълги полете е хубаво да има пилота вода за пиене. Гледах по състезанията, че всички по сериозни пилоти имат такова чуда. Хоп в магазина и айде и аз, барабар петко с мъжете, Предложиха ми 1 или 2 литров. Гледам ги еднакви като ширина, само двулитровия е по скъп и по дълъг. Взех двулитров, нали ще летя много.. а и ми заприлича повече на тези, които видях по състезанията. Взех го и по препоръка на Петьо го измих отвътре със сода, без да съм сигурен доколко това е правилно. После трябвало да се подържа сух. Е хубаво, ама как се суши този мех отвътре. Та в този ред на мисли реших следното, пък вие ще кажете дали ви се струва правилно.

Пълня камилната гърбица с вода, около литър и я слагам във фризера да замръзне. Може да седи дълго време без да се притеснявам, че ще завъди гадост вътре. Когато реша да летя, я мятам в сбруята и хайде на летене.

Stani:
 Добре си го измислил със замръзяването, нали казват че замръзвайки водата се пречиствала, само пробваи да не се омирисва на гума!

million_miracles:
На състезанието в Гърция масово си слагаха лед вътре, но това е друго де. На упътването пише, че работи от -20 до +50. Може би все пак една такава експлоатация ще го прецака. Замислям се за замръзяването, защото е ангажиращо да го чакаш 2 дни да изсъхне разглобен...

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия