Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Национален турнир 2012 ще се проведе в Кюстендил с основен старт Конявка планина с дата 31 август - 2 септември

Автор Тема: Camel bag в сбруята  (Прочетена 2250 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Camel bag в сбруята
« -: Август 11, 2012, 18:08:33 pm »
При по-дълги полете е хубаво да има пилота вода за пиене. Гледах по състезанията, че всички по сериозни пилоти имат такова чуда. Хоп в магазина и айде и аз, барабар петко с мъжете, Предложиха ми 1 или 2 литров. Гледам ги еднакви като ширина, само двулитровия е по скъп и по дълъг. Взех двулитров, нали ще летя много.. а и ми заприлича повече на тези, които видях по състезанията. Взех го и по препоръка на Петьо го измих отвътре със сода, без да съм сигурен доколко това е правилно. После трябвало да се подържа сух. Е хубаво, ама как се суши този мех отвътре. Та в този ред на мисли реших следното, пък вие ще кажете дали ви се струва правилно.

Пълня камилната гърбица с вода, около литър и я слагам във фризера да замръзне. Може да седи дълго време без да се притеснявам, че ще завъди гадост вътре. Когато реша да летя, я мятам в сбруята и хайде на летене.
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re: Camel bag в сбруята
« Отговор #1 -: Август 11, 2012, 23:53:15 pm »
 Добре си го измислил със замръзяването, нали казват че замръзвайки водата се пречиствала, само пробваи да не се омирисва на гума!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Camel bag в сбруята
« Отговор #2 -: Август 12, 2012, 06:41:54 am »
На състезанието в Гърция масово си слагаха лед вътре, но това е друго де. На упътването пише, че работи от -20 до +50. Може би все пак една такава експлоатация ще го прецака. Замислям се за замръзяването, защото е ангажиращо да го чакаш 2 дни да изсъхне разглобен...
Всеки полет е важен!