Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: А знаете ли, че жените делтапланеристки в България вече са две? :)

Автор Тема: Делта-екология  (Прочетена 4435 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Делта-екология
« Отговор #15 -: Декември 05, 2010, 23:44:16 pm »
http://video.google.com/videoplay?docid=-6176563723666627529#
Да ето го филма , Земляни.Всичко тръгва от отношението към нас самите и околната действителност.Нека всеки вземе каквото намери за себе си!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Делта-екология
« Отговор #16 -: Декември 08, 2010, 00:54:38 am »
След последните две филмчета, които много хора биха нарекли брутални, защото днешно време да убиеш дърво и да изядеш пържола е нормално, а и кой ли би могъл да даде отговор. Та след тези две филмчета ми е още по-странно, как както си летя на Чепана, и си кацам като пич, наоколо разбира се няма пукната душа.. и изведнъж препускат из блатата някъкви и младежи започват да ми обясняват, че това било защитена местност и съм смущавал орлите. Аз кротко му обясних, че той пък ме смущава мен и с това разговора ми с него приключи. Сгъвах си крилото и не след дълго, като видяха че няма ефект и те се отказаха да ми говорят. Да знаете - Чепана е защитена местност, да пазите орлите - респект към добрите най-летци.
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Делта-екология
« Отговор #17 -: Декември 08, 2010, 18:25:03 pm »
 Днес минах през Каптажа и  :o >:(.Две от боровите фиданки които преместихме лани пак премазани с АТБ и миналата година пак така....брей толчаво поле та баш през тях.Мани корема ме заболя.Веднъж се разхождах по нагоре от Каптажа и там дето обръщат с тея машини изпогазени и борчета и шипки и стари големи хвоини.Бреиии това хората сме всесилни мачкаме навред....
 Правени са опити с групи растения засадени при еднакви условия.Към едните е подхождано с любов, благи думи и хубава нежна музика, към другата група растния с негативизъм, ругатни и тежка музика.Резулатата бил - групата към която е подхождано с мекота е била видимо с по-голям прираст, по-добър хабитус на растенията и по-малко заболели.Докато негативната група се отличавала с изостаналост в развитието и болни екземпляри, така че....нека и децата ни знаят това в тях е надеждата!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Делта-екология
« Отговор #18 -: Декември 16, 2010, 17:45:06 pm »
 Има една фирма за екипировка за планинари -Патагония.Споменавам ги защото са пример за бизнес обвързан с околната среда и грижата за нея.Та мисълта ми е, когато взимаме решения да се замисляме дали поемаме отговорността за произтичащите последствия.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Делта-екология
« Отговор #19 -: Декември 16, 2010, 20:50:06 pm »
Чувал съм я. Мечта да имам фанелка на патагония от меринова вълна.
Всеки полет е важен!

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Re:Делта-екология
« Отговор #20 -: Декември 22, 2010, 09:45:46 am »
Има нещо голямо и геройско в това да уважаваш природата! И хората, които го правят са герои! Не всеки може да уважава някой друг и да зачита правото му на живот! Издевателстваме, защото си мислим, че сме по-силни и трябва да мачкаме и убиваме. А мъжеството е в това да уважаваш, да зачиташ и да защитаваш "по-слабите"! Измамното чувство на мъжество у хората с джиповете, които мачкат борчетата ще се смачка, когато природата си възвърне равновесието!
Избирам да съм от добрите :) И се гордея с това! Избирам да съм с добрите и се гордея, че имам такива приятели!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Делта-екология
« Отговор #21 -: Декември 24, 2010, 16:35:36 pm »
Поредното филмирано дърво
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=gGHvXSIfcGs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=gGHvXSIfcGs</a>
Всеки полет е важен!