Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Национален турнир 2012 ще се проведе в Кюстендил с основен старт Конявка планина с дата 31 август - 2 септември

Автор Тема: Сам с делтапланер до старта  (Прочетена 5113 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #15 -: Декември 17, 2011, 19:33:35 pm »
Иначе на мен за колелата концепцията в главата ми е такава. Малка тръбичка и на нея гумите. С велкро се закача към края на делтапланера. Към края на крилото с колелцата се прикрепя отдолу и сбруята с багажа. Хващам от другия край крилото и нагоре. Но това важи за път, най добре асвалтоф. После преди полета, колелцата си застават на рамката, а тръбичката в сбруята.

А какъв маршрут ще е по-добър. По пътя или под лифта..или смесено.
Всеки полет е важен!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #16 -: Декември 17, 2011, 21:47:37 pm »
асвалтоф ?

Може би имаш предвид асфалтов ?   ;)

Под лифта забрави...веднаж съм слизал пеш под лифта и пътеката става много тясна и стръмна на места...

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #17 -: Декември 17, 2011, 23:33:12 pm »
Е асфалта е много по-добре естествено, въпреки че ако трябва да има сняг, трябва да издебнем да не е опесъчавано и да не е хвърляна сол и луга, че ще е една шльокавица. Иначе ще е гадно и за гледане. Краси е прав за под лифта - безумно е за минаване понякога даже без делта, пък камо ли с нея и то зимата. Ама все ще има едно две минавания през гората за колорит.

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #18 -: Декември 18, 2011, 17:47:38 pm »
Ако вървиш по пътя само, излиза към 16 км ходене нагоре, което прави към 4 часа ходене. ако съкратиш посоката, може да стане 8км, дори 4-5 км, но вървиш в разни трудни и стръмни пътеки, където колелцата няма да помагат, дори ще пречат. Що направо не си го нарамиш и да си ходкаш, като толкова искаш. Аз си спомням навремето сме качвали Чепъна за 20 мин, с крило Змейче и сбруя с наколенки. Ама бяхме млади и силни и здрави. А Витоша, през зимни условия, малко ми се вижда мазохизъм. Може би ако крилото е Фалкон, 22кг, сгънато на късо, и ако имаш компания да не ти е скучно, за 3-4 часа да се качиш. Но наистина, през зимата много от възможните пътеки и маршрути стават невъзможни.Аз затова откога говоря че искам крило 16 кг, сгънато на 1,50 м. С такова нещо може да се ходи навсякъде, става почти като парапланер. А което е най-смешното, като си помисля, навремето нашите крила самоделки бяха такива. Още ми е пред очите едно от първите събирания на Червен Бряг,1979,  Иван Ангелов си разгъваше пакета на крилото , с тръби на втулки, 32x2, нещо от сорта, и тръбите бяха по-къси от 1.80. Бярно, отнема към 30 мин да се сглоби, но за носене на гръб е перфектно.

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #19 -: Декември 18, 2011, 21:59:34 pm »
Е Краси, страшна снимика си щракнал.
Пътат догоре са павета, което пак не е идеален вариант за гумите. Може би до Бай Кръстьо по пътя и от там нагоре под лифта и то ще си покаже. Само по пътя ще е тъпо. А и въобще не го виждам да стане за един ден. Според мен ще има преспиване и допълнителен проблем ще е "Баба Меца"... примерно. Да не говорим за Кумчо Вълчо огладнял през зимата.
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #20 -: Декември 19, 2011, 21:51:24 pm »
 Да, май зачестиха срещите с мечка във Витоша.А колкото до вълк два пъти сме виждали и лисица онзи ден е срещнала Екатерина, но те не са страшни.Иначе таз година бях на циркуса от седемте езера в Рила.Там над езерата има един хребет от които бих летял с голямо удоволствие защото е с голяма денивелация а долу са едни безкраини поляни е склона е достатъчно стъмен за реене а в същото време плавно се спуска надолу абе като огромна ски шанца.Ако е ходил някои там го знае по пътя за връх острец и долу се вижда също и хижа Иван Вазов.
Повече въздух в гърдите и крилата!