Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Хубаво учебно крило за клуба швейцарско призводство и модела е: Star 17, лек и подходящ за обучение.

Автор Тема: Сам с делтапланер до старта  (Прочетена 5159 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Сам с делтапланер до старта
« -: Декември 11, 2011, 14:24:15 pm »
Какво бихте взели със себе си, ако решите да се качите до старта без кола и чужда помощ?
Всеки полет е важен!

Неактивен chicho

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #1 -: Декември 13, 2011, 00:16:32 am »
хубаво червено вино, повечко. или водка с червен хайвер, достатъчно. пък вие носте каквото си искате!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #2 -: Декември 13, 2011, 20:37:15 pm »
 Зреден телефон, предварително уведомени хора къде си тръгнал, вода, плодове малко ядки.На кацалката поставяне на ветропоказател предварително.Някакви пособия като леки инструменти и най важното ангела хранител.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #3 -: Декември 13, 2011, 23:05:13 pm »
Сам не тръгвам... !!!

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #4 -: Декември 14, 2011, 14:18:27 pm »
Сам не тръгвам... !!!
Аз ще дойда с теб.

Краси е прав, макар че темата засяга други неща.  Прави ми впечетление, че не носим животоспасяващи неща, защото ходим да летим заедно.
И все пак си мисля, че за едно такова донякъде приключение и предизвикателство е много важно надежден нож на първо място.

Като старт фиксирам Витоша - Комините!

Стани, за плодовете и ядките ще те послушам задължително
Всеки полет е важен!

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #5 -: Декември 14, 2011, 17:58:56 pm »
 ??? брех голям ентусиазъм ще да ме е подгонил, че да тръгна от тук за комините без кола, че и без някой с мен... Като цяло съм с четирите крака за предложението на Чичо :P
Ако обаче наистина предположим, че е възможно да ме хване социопатията и автомобилофобията бая багаж ще взема:
- На първо място ще си сглобя колелца със сравнително големи гуми, плесвам делтата отгоре им и Напред с влачене ! ( Да няма да се блъскам да нося я!) А и с подходящото количество ластичета за стягане ще мога да си влача и останалия багаж отгоре
- Дрешки ( кой знае къде ще замръкна то си е път ), че и спалния чувал ако може
- Вода и нещо за ядене
- Нож със сигурност! стабилен
- телефон, а по възножност и радиостанция.
- запалки, кибрити и всякакви други пиромански инструменти.

И сега да преминем към съществената част: - пинсета, пила за нокти, 2-3 броя лакове, спирала, фон дьо тен,"хеър екстеншъните", нормално и увеличително огледалце, пудра и поне три чифта черни очила. 

 ;D

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #6 -: Декември 14, 2011, 19:56:19 pm »
 Мислех да напиша за аптечката за първа помощ, която мисля всички е добре да формираме в сбруите си.Инак обикновенно разчитам на тази в колата.А е добре и да се имат някакви познания и хладнокръвие за реагиране в ситуация на инцидент.Имахме подобен курс в казармата за обработка и първа помощ при случай на нужда, както е и при курсовете за кола в БЧКато.
 А хубав нож видях в магазин за туристическа екипировка.Така закривен, както е удобен за бързо рязане на въже и с удобен калъф.Цената му беше май трицифрена сума.А рекламно лице на фирмата е тоз дето го дават се че уцелява във всяка ситуация и диво място по Дискавъри.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #7 -: Декември 15, 2011, 00:37:07 am »
И сега да преминем към съществената част: - пинсета, пила за нокти, 2-3 броя лакове, спирала, фон дьо тен,"хеър екстеншъните", нормално и увеличително огледалце, пудра и поне три чифта черни очила. 

Хе-хе, това е яко  ;D
Всъщност във въпроса на Митака никъде не се казва че като се качиш на старта с делтата, непременно ще летиш. Може да си я разпънеш като палатка, да пази сянка и да си седиш кротко под нея и да си пиеш пиенето. Знам за подобни случаи( без пиенето)...застават на старта, слагат ветропоказателя и се излягат на тревичката и не летят. В този случай мнението на Чичов е най-валидно.

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #8 -: Декември 15, 2011, 10:55:29 am »
А за сянка надали ще свърши работа, щото стуууд. Чакам да падне сняг, за да стане по-красиво  и тръгвам. За целта ще си подготвя спортен олекотен калъф за крилото, такъв като на Стани. Винаги му завиждам за калъфа, нищо, че аз съм му го правил :))) Друго важно е, че багажа после трябва да се събере в джобовете по сбруята. Много ми хареса идеята на Васи за колелцата и мъкненето. Виждал съм по състезания да носят със специална количка на аерогарата крилата, но не се бях сетил, че учебните колелца за приземяване могат да свършат работа с някакво приспособление при катеренето нагоре.
Всеки полет е важен!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #9 -: Декември 15, 2011, 20:07:44 pm »
Младежи-и-и,  личи си че сте младо поколение, "откривате отново велосипеда."
Навремето Денис Пейгън имаше една статия в списание, в която показа скица на същото нещо...просто сгъваш крилото, но оставаш триъгълната рамка несгъната, с колелцата. Останалото се връзва с коланчетата и така...нарамваш другия край и влачиш. Но то и влаченето не е лесна работа, а и колелцата типично не са с добро лагеруване, така че не е приятно занимание. По-добре ракийката и кисело зеле с червен пипер и олио. Наздраве ! ;)

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #10 -: Декември 15, 2011, 22:19:04 pm »
 Да моето калъфче за делтата е един път тъничко, лекичко и се скатава в малък обем.Носенето не е лоша работа, когато се прави редовно.Значи по пътя към старта да земем със себе си и добрата физическа форма и кондиция, те ще са ни добър помошник.Сега студените месеци е добре и термус с топла течност, запалка и малко калорична храна понеже в студ се разходва повече енерджи.Това може да са сушени плодове или стафиди те бързо се усвояват с минимум разход на енергия за преработката им.Ако пък има мед той е върха на сладоледа защото ако се задържи по дълго в устата част от енергията му направо се приема и храни мозъка моментално.А както знаем храненето на мозъка е винаги приоритет на организма.За друго има няма за главния комп задълже даже ако е и за сметка на разграждане на други части от организма.Важна е и качествената екипировка и познатата ни добре.Не е добра идея сами да облитаме нови части от екипировката.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #11 -: Декември 15, 2011, 23:46:48 pm »
 ;D Краси, всичко съм измислила :D е може би почти всичко - първо трябва да го направя и после да видим дали ще върши някаква работа или директно ще се разпадне :D

Стани вика , че носенето било хубаво, ама да си кажа честно дори не мога да си представя да занеса делтата до горе, без трайни физически повреди за гръбнака и други чарколяци. С мойте 50 кила и делтата 25 + багаж (дрехи, храна, вода) и сбруя и каска (общо ми се струва че ще минем 35кг, като се има предвид , че само сбруята ми е 8кг ) тоя път от Манастирски ливади до Комините или ще го взимам една седмица, което обезсмисля начинанието понеже след мен ще трябва да върви една мини зарзаватчийница за да не умра от глад :-[ ИЛИ това ще е последното титанично усилие в живота ми.

Е, знае ли човек, може да се извъдя по-кораво копеле отколкото си мисля, ама все пак не смятам да опитвам... :) Който няма достатъчно сила гледа да се изтарикати по някакъв начин...Големи гуми са му цаката. и Дръжка на чохъла, ама в края за да е по-удобно да се влачи. Дори бих си направила една вързунка за през кръста ( полезен опит от всекидневното едночасово влачене на куче) за да мога да си прибера ръцете да не замръзват ;)

И тъй де :) аз съм силно за предложението на Чичо!!!Вино и хайвер. Пък и киселото зеле не е зле :)

Неактивен malena

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 106
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #12 -: Декември 16, 2011, 21:45:19 pm »
Леле, като чета се чудя, как ли мъкнете цялата къща със себе си  ;D Ако ще трябва да бъдеш сам с делтапалнер до старта не трябва ли да вземеш само най-необходимото?! Нали после някой трябва да обира след теб по старта  ;D Понеже гледам от романтичната страна на нещата- ако аз бях делтапанерист щях да си взема крилото и сбруята. Ама не съм за това нищо не мога да кажа по въпроса  :P
Беше ми интересно да чета постовете  :)

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #13 -: Декември 16, 2011, 21:49:04 pm »
 Ей това с препаската за кръста е добра идея, но по ми се нрави да е горе през раменете някак като раница.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Сам с делтапланер до старта
« Отговор #14 -: Декември 17, 2011, 13:23:36 pm »
:) да и аз съм си мислила за през раменете, но тогава не знам как ще трябва да изглеждат точно презрамките. Понеже ако делтата се вдигне прекалено на високо от едната страна- все пак гумите няма да са чак толкова големи за да я повдигат достатъчно от другата и има вероятност да се влачи. Другия вариант е да се направят така гумите, че да се слагат точно на края на крилото, но тогава пък приспособлението май-май ще се усложни и няма да е само една тръба с гуми, което от своя страна ги прави трудни за взимане като се качиш на старта и трябва да си събереш такъмите.