Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Национален турнир 2012 ще се проведе в Кюстендил с основен старт Конявка планина с дата 31 август - 2 септември

Автор Тема: Българка делтапланеристка полетя като птица  (Прочетена 4521 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #15 -: Май 03, 2012, 20:20:19 pm »
Премерих сбруята на Васи.
Тежи 7.95 кг. - включва: сбруя, колелца, парашут, каска и резервно окачване. Мисля, че за делтапланеристка оборудването би трябвало да е 45% от тежеста на пилота. Васи е 50 кг. значи екипировката и трябва да тежи 22.5 кг. минус 8кг. сбруя е равно на 14.5 кг крило. Е от къде такова крило?

Според вас откъде да поорежем екипировката и за да и стане комфортно.
Със сигурност от калъфа на сбруята и крилото може да се заменят със по леки.

В момента екипировката на Васи е дотса над 22.5кг. Представяте ли си какво и е?
Всеки полет е важен!

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #16 -: Май 04, 2012, 22:02:06 pm »
 ??? 14кг крило...  :o мисля, че ако се намери такова всички парапланеристи ще се избият да стават делтапланеристи  :P Хайде, Краси - в твоя проект ни е надеждата!!! А сега си мисля че крилото ми тежи към 25кг ( учебното ), К2-ката не знам колко тежи ама поне 28  ;D + 8 килца сбруя = 33 в добрия случай, в по-лошия 36кг. Ще заяквам какво да се прави :)

Неактивен Ivailo

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #17 -: Май 24, 2012, 14:36:34 pm »
Е от къде такова крило?
Мойто тежи 5.. И ми е много! :)))

Иначе - трябва да измислите нещо сериозно, щото другия вариант е Васи да направи 3 декара гъз, което няма да се хареса на никой, предполагам :)))
Добре де, няма ли делти с по-малка площ, съответно тегло, съответно да са си правени за по-лек пилот?
При нас е лесно - има крила за 40-килограмови, има и за 160-килограмови пилоти...

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #18 -: Май 24, 2012, 19:43:48 pm »
При делтите тегловия диапазон е по-голям от този при парапланерите и затова се произвеждат основно в три размера, плюс тандем. Има и изключения или по поръчка произвеждат малки крила, но са рядкост. Трудно се намират и избора е малък.
Всеки полет е важен!