Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: А знаете ли, че жените делтапланеристки в България вече са две? :)

Автор Тема: Българка делтапланеристка полетя като птица  (Прочетена 4505 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Кажи и просто Васи!
Василена без да си дава много зор се научи да лети на делтапланер. Нещо повече - прие го като част от живота си. Всеки който лети, знае, че това е неизбежно. Започна обучението началото на пролета. Интересното при нея е, че е жена. Това се среща изключително рядко. Обучението на делтапланер е трудно и в началото изисква повече физическа сила. После с времето техниката и придобитите знания правят полетите с делтапланер леки и приятни, но все пак с висока концентрация на вниманието.  

В България няма други летящи делтапланеристки от 15 години на сам. Това прави Василена изключителна личност за българския делтапланеризъм и България :) Пожелавам и незабравими мигове, благодаря и за всеотдайноста и труда, който положи за да постигне нещо велико - да полети като птица.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=1p56BpHd-w4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=1p56BpHd-w4</a>
Всеки полет е важен!

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #1 -: Август 11, 2011, 11:02:14 am »
Уаууу :) трогната съм от вниманието! Голямо мерси за филмчето и за написаното :) А Васи нямаше да пролети ако Митака не беше се съгласил да я учи и не беше вложил много труд и нерви, че то лесно ли е да накараш пънче да лети. А за физическата сила - ухааа какви бицепси съм направила :) Кака Здравка ми викат вече;)
Абе с две думи - летенето било вятър работа, ама си е готино да те подухва ;)

Неактивен megi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #2 -: Август 16, 2011, 20:44:24 pm »
       Браво Васи! Всеки новоприсъединил се към делтапланеризма е  важен, особено когато този ,, новоизлюпен ,, пилот е  дама !!! Пожелавам ти много, вълнуващи, и безаварийни полети  :) ! Адмирации за Митака, членовете на клуба, и съмишленици - за търпението, опита, който споделят, и безрезервната подкрепа!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #3 -: Август 16, 2011, 21:05:41 pm »
 Да и аз лично видях увереността в командите при управлението на Васи.Поздравления и пожелания за все по-дълбоко навлизане в дебрите на летенето!Дълги и приятни полети.Делтапланеризма започва!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #4 -: Август 19, 2011, 20:18:07 pm »
Ей благодаря и на двама ви за чудесните пожелания и за подкрепата :) надявам се скоро да се съберем всички с крила на баира :)
няма такова уникално усещане като това да летиш заедно с други двама или трима пилоти ( а представям си какво е да са повече ) Вчера беше втория ми полет от Витоша, по време на който летяхме заедно с Митака и Краси ( Тони се позабави малко с излитането , но пък за сметка на това летя дълго ) Страхотно е да виждаш делта под теб, делта до теб или над теб, абе навсякъде :) аз нали съм заек още не шавах много много, но за сметка на това Митака и Краси се постараха да го направят весело :) Краси снима и видео , което ще чакаме с голяяяямо нетърпение :)

Неактивен megi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #5 -: Август 19, 2011, 20:54:09 pm »
         Честито Васи!!! Най - накрая от висоооко  :) Ти си гордост! Дано скоро стана съпричастна на тези, така бленувани полети  :)  :)  :)

Неактивен Kiril

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #6 -: Август 19, 2011, 21:25:14 pm »
Честито!Според мен 1 хубав висок полет ти дава много повече от 100 хврък-кацания(без които обаче не може).
И аз летях миналия ден на Сопот-около 40 мин.-1 час.Всичко беше супер,дори вариото свикнах  да си следя
(е-е-хей-й,майстор,а?).Знам какъв кеф ти е било.Супер.

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #7 -: Август 22, 2011, 16:41:33 pm »
Мерси, мерси и на двамата :) Мегсън и аз се надявам скоро да се присъединиш отново към екипа!
Браво бре Киро :) един час летене си е супер, явно бързо напредваш :) адмирации! Надявам се скоро пак да имаме възможност да се съберем някъде и да полетим заедно. Ще бъде чудесно да обменим впечатления, опит и да похвърчим малко ( или повече ). Давайте предложения за място и време и да го мислим :)

Неактивен Kiril

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #8 -: Август 22, 2011, 19:26:40 pm »
Сопот ! Голяма кацалка,без off-road изпълнения,голяма височина...

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #9 -: Август 23, 2011, 14:00:41 pm »
На Сопот 3-6 септември ще има "ВЪЗДУХАРИЯ" и паралено с това ще тече и BIAF в Пловдив.
Всеки полет е важен!

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #10 -: Август 23, 2011, 14:13:44 pm »
:( и двете ще ги изпусна явно. Киро дай да мислим нещо за по-скоро :)

Неактивен Kiril

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #11 -: Август 23, 2011, 15:14:13 pm »
Еми то ще има и много хора тогава,както и уикендите - не е за нас такова време.
Защо  не утре на Сопот,и 2 дни летене -до събота,когато ще има повече  хора?
Времето го дават добро,както е  от 7 дни насам.
Айде,тръгвайте.И да си вземете каските. :D ;)

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #12 -: Август 23, 2011, 17:33:37 pm »
Да прав си  - за нас трябва повече свободно въздушно пространство за маневриране :)  :P Ще мислим как да го направим , само и другите да са свободни :)

Неактивен skyordie

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 108
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #13 -: Август 23, 2011, 18:47:08 pm »
А зашто не дојдете на Крушево?

Од вчера има таму 3 пилоти од хрватска мои пријатели.  Утре одам јас и уште еден пилот од Скопје, а остантите доаѓаат за викенд.

Ето прилика да се собеореме повеќе делта пилоти.

Имате само 340км и околу 5 часа возење. Ето линк:

http://www.viamichelin.co.uk/web/Itineraires?strStartLocid=31MzU1bzEwY05ESXVOamsyTkRrPWNNak11TXpJMk1ERT0=&strDestLocid=31NDRlNGUxMGNOREV1TXpZMk9EVT1jTWpFdU1qVTROVFk9&intItineraryType=1&caravaneHidden=false&vh=CAR&strVehicle=0&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=1&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=true&isAvoidFrontiers=true&dtmDeparture=23%2F08%2F2011&distance=km&devise=1.0|EUR&indemnite=0.091&carbCost=1.4&autoConso=5.1&villeConso=4.5&routeConso=4.2


Кревет се наоѓа за 5еу, а може да се спие и во палатки.

Размислете.....

Неактивен million_miracles

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Българка делтапланеристка полетя като птица
« Отговор #14 -: Април 17, 2012, 07:21:12 am »
Васи за BTV новините :) За делтапланеризма, по женски.
http://www.btv.bg/sport/ekstremno/story/483687343-Deltaplaner__naydobriyat_nachin_da_vidish_sveta_ot_ptichi_pogled.html
Всеки полет е важен!