Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Национален турнир 2012 ще се проведе в Кюстендил с основен старт Конявка планина с дата 31 август - 2 септември

Автор Тема: Лети без Граници  (Прочетена 1390 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skyhiker

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Лети без Граници
« -: Април 13, 2011, 10:54:21 am »
Здравейте всички  :)
В момента се намирам във Valle de Abdalajis, Malaga, http://www.vuelolibremalaga.com/vuelo/ España или както го наричат тук Столицата на летенето.
Мястото е уникално и е подходящо за много видове спортове, Делта и Парапланеризъм, Скално катерене, Планинско Колездене и ред други.
Вчера летях за пръв пърт тук (с парапланер) и имах удоволствието за първи път да видя във въздуха две делти на АТОС риджид уингс, направо останах без дъх, тези неща летят, ама наистина летят :o
Докато аз висях като сопол, те прелитаха между двете планини за норматив, побързах да кацна преди тях, но ме изпревариха. Исках да видя как кацат на една кацалка дето е трудна и за парапилот, тук стартовете са страхотни но кацалките са малко извратени, ама на Испанците не им прави особено впечатление, кацат си и толкоз.
Ина видео от крилото на една от делтитте, по късно ще го обработя малко и ще го пусна.
Тук се роди идеята за побратимяване между клуба във Малага и Делтаклуба, ще видим какво ще излезе от тази работа, но се надявам поне да поканят президента на Делтаклуб и някой придружаващ, и после да им върнем жеста.
Също така помолих Ники Йотов от Скайномад да изпрати официялна покана към пилотите от местния клуб за предстоящия шампйонат на България по пара и делтапланеризъм, който ще се проведе в Сопот от 1ви до 7ми Май тази година....
Поздрави от мен и се надявам скоро да се прибера и да забочна обучението си като делта пилот ;)
Колкото повече летя, толкова повече осъзнавам, колко повече трябва да летя, за да продължавам да летя !!!


http://www.facebook.com/THESkyHiker