Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Последният модел делтапланер Falcon 3 Tandem на американската фирма WillsWing продължава да споделя полети с пасажери.

Автор Тема: Курс за обучение за делтапланеризъм  (Прочетена 15712 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Курс за обучение за делтапланеризъм
« Отговор #15 -: Март 31, 2013, 19:03:27 pm »
Зпоачват учебните полети за 2013 година, като всеки желаещ може да се възползва от тандемен полет и да участва в един истински височинен полет с инструктор, да усети веднага тръпката от делтапланеризма. Нека и тази година отново мине без нито един инцидент, за което всички съпричастни на "Делтаклуб" дадоха по всякакъв начин своя принос това да е факт. Вече 4 година ние изпълняваме тандемни полети без конкуренция (за съжаление). Те не са задължителни за обучението, но е една възможност, която прави клуба ни една идея по богат и успешен.

Поздрави и успешни полети на всички!
Всеки полет е важен!

Неактивен Mihailov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Курс за обучение за делтапланеризъм
« Отговор #16 -: Август 31, 2013, 12:19:08 pm »
От жена ми получих подарък - полет с моторен делтапланер. Стори ми се интересно това летене. Разгледах какви курсове и инструктори има - само 2 ма сте обявили обучение. Ще избера по качеството на обучение - и питам с какво вашето е по-качествено от това на БНД?
Отговорът ще ми помогне в избора. Не съм лек, но подвижен.

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re: Курс за обучение за делтапланеризъм
« Отговор #17 -: Септември 04, 2013, 20:41:12 pm »
Курсовете за обучение не се различават особено. Изискванията са едни и същи, летателните упражнения са едни и същи, местата за обучение са едни и същи.
 Разликата може да се види в крилата които се ползват за обучение, и в самите инструктори. Познавам инструкторите и в двата клуба и мога да кажа че има голяма разлика в тях като характер, опит , отношение към хората, и физически възможности.
В Делтаклуб има възможност за обучение и с тандемно крило, което дава доста по-добра представа за летенето от високо, без да се  създава излишен риск за ученика. Инструктора на Делтаклуб в момента държи националния рекорд за дълъг прелет и шампионската титла на България, ако това има някакво значение.
Доскоро имаше доста дискусии от сорта кой имал лиценз за инструктор и кой нямал. В повечето развити страни тези лицензи се подновяват на всеки две години. Тъй като в България не е имало процес на подновяване на издадените лицензи от поне 15 години, аз бих казал че в момента формално никой няма обновен лиценз. Освен това нещата които се изучаваха в курсовете за инструктори преди 15 години са доста по-различни днес.
Най-добре да разговаряш с инструкторите и на двете места лично и да си съставиш мнение от първа ръка.

Неактивен Mihailov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Курс за обучение за делтапланеризъм
« Отговор #18 -: Септември 05, 2013, 10:06:24 am »
Имам интересно предложение за едноместен моторен делтапланер и вносителя препоръча да започна с начален курс по делтапланеризъм или мотоделтапланеризъм. Все още проучвам след което ще се реша с какво ще започна. Много малко летят с делтапланери в България, чета и другитe сайтове.
« Последна редакция: Септември 05, 2013, 10:23:15 am от Mihailov »

Неактивен nikpilot

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re: Курс за обучение за делтапланеризъм
« Отговор #19 -: Септември 17, 2013, 21:14:29 pm »
Здравейте приятели, аз искам да попитам къде мога да се запиша на курс по мотоделтапланеризъм или е близък до обикновения делтапланеризъм, благодаря предварително и много полети на всички :)

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Курс за обучение за делтапланеризъм
« Отговор #20 -: Септември 19, 2013, 05:48:54 am »
Колеги, прохождащи и напреднали,
Не е тайна за никой, че безмоторното летене е преимущество пред моторното като знания и умения. Не е тайна, че обучението на безмоторна делта излиза около 1000 лв. а на моторна около 2000. От тук нататък мисля че не е необходим повече коментар:)
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Курс за обучение за делтапланеризъм
« Отговор #21 -: Септември 22, 2013, 10:11:13 am »
Днес учебни полети на Каптажа от 14.00
Всеки полет е важен!