Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Хубаво учебно крило за клуба швейцарско призводство и модела е: Star 17, лек и подходящ за обучение.

Автор Тема: Избор на подходящи условия за полет  (Прочетена 5229 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен krassihg

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 465
Re:Избор на подходящи условия за полет
« Отговор #15 -: Април 26, 2010, 01:52:38 am »
Пролетно напомняне.
Само да напомня на младежите че е Април, наближава Май, народа се раздвижи след зимен сън и инцидентите започнаха. От мои наблюдения през годините най-много инциденти стават през този сезон, когато времето е динамично,променливо и  турбулентно,  а в същото време пилотите са зажадняли за истинско летене в термика, и са склонни да правят компромиси в решенията си. Загледайте се в рубрика инциденти на скайномад и ще видите какво имам предвид. Затова, почвайте сезона полека и внимателно, да няма сакатлъци.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Избор на подходящи условия за полет
« Отговор #16 -: Април 26, 2010, 11:14:22 am »
Мда, за младите пилоти, а и за старите. Ако набарате термика, която обещава НЕВЕРОЯТНИ преживавания, по добре бягай. Аз не виждам как едни млад пилот ще се раздели доброволно с първата термика в живота. Като гледам Стани, само термики са му в главата. Ако е чел доататъчно по темата, съобразил е метеорологията за деня и има опитни пилоти покрай него би трябвало да е наред всичко. Но пролета времето е най-динамично и кумулунимбусите се образуват за минути. Ама като дойде шубето нещата си идват на място. .. стига да не е късно. Не искам да всявам страх, защото страха пречи най-много. Постепенно и редовно добиване на опит и знание е правилната фомула. Чакам време да литнем със Стани, пък ако даде хубаво време, може и термика да врътнем. Друго си е повече крила във въздуха и групово летене. ЗА сблъскване трябва да се внимава, но и трябва да се внимава да не се загубим във въздуха, че пространството е голямо и всички изчезват относително бързо.
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Избор на подходящи условия за полет
« Отговор #17 -: Април 26, 2010, 23:33:01 pm »
  Ммм даа..Много добре казано.Желанията са си желания, но да се съобразява и внимава ще гледаме на четири очи.Е аз съм уж от търпеливите хора повече от година ми трябваше докато се случи първият ми полет от високо.Сега за пролетта ми е ясно, че е динамичен сезон, защото, мисля си, при добър слънчев ден например има места достатъчно нагрети, за да са източници на термики, но в същото време има и такива които още не са се затоплили трайно.Така се получават течения с разлика в температурите и съответно е нестабилна и турбулентна атмосферата.Поправете ме ако греша!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Избор на подходящи условия за полет
« Отговор #18 -: Ноември 09, 2010, 00:03:33 am »
Ама пък виж есента как добре си летим :)
Всеки полет е важен!

Неактивен krassihg

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 465
Re:Избор на подходящи условия за полет
« Отговор #19 -: Ноември 09, 2010, 02:25:30 am »
Супер сте, все така да ви виждам! Есента ми е любим сезон и на мене.  :D

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Избор на подходящи условия за полет
« Отговор #20 -: Декември 04, 2010, 12:09:39 pm »
То дори да си разпънеш хвърчилото, първо трябва да прецениш времето, както и мястото. Роторче, откъде идва вятъра, какво заобикаля и какво му се пречка. Що тук духа пък там не. Свърши се с тая - духа вятър. Вече има основен поток, посока, термика, ротор, ламинарен, безветрие и какво ли още не :)))
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=SEBLt6Kd9EY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=SEBLt6Kd9EY</a>
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:Избор на подходящи условия за полет
« Отговор #21 -: Декември 04, 2010, 14:34:36 pm »
 А, клипа е много чаровен и показателен.В случая тук добре се видя защо бяха разпилени патенцата, сладки.Както ни обясняваше Краси на лекцията за принципа на Бернули и примера със зградата.Тук патенцата влязоха точно в потока който обтича сградата и е наи-силен на ъгъла.
Повече въздух в гърдите и крилата!