Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Хубаво учебно крило за клуба швейцарско призводство и модела е: Star 17, лек и подходящ за обучение.

Автор Тема: 3-ти курс  (Прочетена 14781 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:3-ти курс
« Отговор #30 -: Април 21, 2011, 21:45:31 pm »
Днес рано, към 7 бяхме на Каптажа да употребим малко североизток. Североизток нямаше, но до 10  часа 20 полета бяха факт. Нищо интересно всъщност, освен навръщане. От витоша бяха излетели червено, синьо и бяло крило. Под тях бръмчеше хеликоптер на 300м. над Драгалевска.
Всеки полет е важен!

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:3-ти курс
« Отговор #31 -: Април 21, 2011, 23:05:02 pm »
 ;D въх - пу пу!!!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:3-ти курс
« Отговор #32 -: Април 22, 2011, 10:42:02 am »
Страхотна снимка :)
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:3-ти курс
« Отговор #33 -: Май 08, 2011, 09:30:52 am »
Прогнозата за месец май е с доста дъждове. Добри дни се очертават 14-15 май.
« Последна редакция: Май 08, 2011, 19:46:16 pm от million_miracles »
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:3-ти курс
« Отговор #34 -: Май 30, 2011, 09:14:11 am »
Цяла седмица ще бъде с умерен вятър от североизток. Който му се ходи на Каптажа да ми се обади :) Какво благо време само. За една седмица - готов делтапланерист!!!
Всеки полет е важен!

Неактивен Kiril

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re:3-ти курс
« Отговор #35 -: Май 30, 2011, 18:43:08 pm »
I hate you!...
(Щото ми се ходи,а не мога...)
 :-\ :D

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:3-ти курс
« Отговор #36 -: Юни 03, 2011, 10:16:37 am »
Peace bro  ;D не хейтвай  :) ами се стягай за Петрохан :)

Неактивен Kiril

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re:3-ти курс
« Отговор #37 -: Юни 07, 2011, 09:19:48 am »
Мерси за поканата.Просто нямам грам свободно време... :(

Неактивен admin

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 68
Re:3-ти курс
« Отговор #38 -: Юли 19, 2011, 12:20:48 pm »
Боби врътна теммика на Витоша! 45 мин. полет.

Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Re:3-ти курс
« Отговор #39 -: Юли 25, 2011, 21:23:22 pm »
Вече видях какво е да врътнеш термика.Макар и без варио силното качване нагоре се усеща много добре.Но след като врътна няколко врътки,ако качването намалее губя представа дали ме качва или падам.По същото време имаше и няколко парапланера във въздуха.Аз като по неопитен пилот гледах да съм по далеч от тях,така че въртяхме различни термики.Над Драгалевци имаше добра подръжка и почти навсякъде усещах леко качване.Накрая видях едимн параплнер да лети към мен.Беше по ниско от мен и реших да се отдалеча.Спуснах се към поляната на околовръстното и скоро започнах да губя височина.Реших да кацам и заходих за кацане.Пак малко височко викам ще направя завой на 360 градуса да намаля височината,да ама не.Като ме подбра една термика и няма кацане,направих  няколко врътки а височината не мърда.Накрая не разбрах как точно стана,хванах правата за кацане,ама не накъде трябва а към тръните.Прецених че и там ще кацна без проблеми и си харесах едно място с по разредени тръни.Прелетях над един изхвърлен в полето футьол и избутах пред една трънка.Кацнах и гледам навсякъде около мен тръни,да се чудя откъде да излезна.Вдигнах високо крилото и давай през тръните.Разминах се само с леко ожулване по ръката,понеже беше жега и летях по къс ръкав.

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re:3-ти курс
« Отговор #40 -: Август 04, 2011, 10:18:58 am »
 ;D хи хи :) Боби върти термики пък някой се мъчим като грешни дяволи със завоя на 360 градуса :) след всичката хранилка дето отнесох от Митака задето на 2 или три пъти се отказах да го направя в последния момент вчера НАЙ - НАКРАЯ го  направих :)  на Петрохан! и даже ми стигна височината ( На мен дето все нещо не ми стига )
Ама беше страхотен ден баш посред седмицата! Да не вземем да се преуморим от работа нещо - не за друго- решихме да идем до Петрохан . Да подишаме чист въздух, да пооскубем малко буренак  ( мащерка де ) и да полазим малко по баирите ( да не забравим как става ). Голям кеф :) то едни цветове, то едни форми - косачите на ливадите се бяха постарали Дупките да заприличат на Наска. А как само мирише окосената трева...Приказка! Природата си е природа ! ( а моята явно е мързелива понеже едвам се замъкнах до върха на баира  ::) ) викам си  - Прави ги тия завои , че ако трябва да се качиш още веднъж. То не било толкова трудно :) Поне усетих на практика накои неща които пише в дебелите сини книги от рода на "Учебник на пилота делтапланерист" И те така :)
после ме командироваха пак на баира да се уча да кацам в цел  ;D ама за да кацаш в цел ти трябва стимул! за това като не кцнеш в целта броиш крачките до нея и по левче на крачка  санкция.  :-\ Добре че не съм стисната! :) И двата пъти се разминах с целта на поне 60 крачки  ::)
Ей такива ми ти работи :) ама беше много хубаво посредседмично провинциално природно изживяване , завършило с подобаващо количество бира и шкембе :)

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re:3-ти курс
« Отговор #41 -: Август 05, 2011, 01:27:53 am »
 Е така е, някои въртят термики, други 360тки а трети въртят косачки ;).Брей много нелетене се събра а дано се сложи край на тоз период.Дано скоро полетим тъй по клубному повечко делти, защото си е кеф повече крила(делти) заедно.Когато реехме на Коняво 4 делти а, супер си беше.А и в термично да е вижда се къде има качване и който ловне добро качване се вижда от останалите.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:3-ти курс
« Отговор #42 -: Август 06, 2011, 21:49:37 pm »
Сигурна ли си, че не преувеличаваш с градусите? да не са били 260?
Всеки полет е важен!