Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: А знаете ли, че жените делтапланеристки в България вече са две? :)

Автор Тема: SUPER SCORPION 2  (Прочетена 5210 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
SUPER SCORPION 2
« -: Ноември 14, 2010, 01:14:04 am »
 ;D

 Лекичко е като "Старчето":

Загъва се на късо...

Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:SUPER SCORPION 2
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2010, 01:22:00 am »
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:SUPER SCORPION 2
« Отговор #2 -: Ноември 14, 2010, 08:40:33 am »
Много е красиво. А лети ли? :)
Всеки полет е важен!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:SUPER SCORPION 2
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2010, 10:52:32 am »
Не знам, не остана време за подлитване... Е трябва му обслужване според мен и ще стане.
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:SUPER SCORPION 2
« Отговор #4 -: Ноември 14, 2010, 18:58:11 pm »
И-и-ха...това е като скок във времето, братче. Ама изглежда изненадващо добре на снимките. Аз съм го виждал на живо някъде през 83-та, Любо, на каптажа.
Ако не са му изгнили конците, що да не литне. Прегледайте го за здравина на конците и платното. Също въжета и болтове, а, и тръбите .. :Dа бе , пълно събличане си иска . то май това крило е от времето когато латите не бяха профилирани. Това е кофти, щото няма добър профил докато излита, иска си малко време да се направи профила на крилото. Но поне си има типсове, предполагам и антипикиращи въженца, не мога да видя от тези снимки...
Дакрона с времето се свива леко, така че не очаквайте да лети както едно време...установено е че от свиването изходящия ръб може да се премести напред с 1 инч, което си е 2.5 см, да не говорим че площта леко намалява, а антипикиращите въженца ще имат друг ефект поради преместването на изходящия ръб. Ама на каптажа, колко му е да се пробва от ниско...

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re:SUPER SCORPION 2
« Отговор #5 -: Ноември 15, 2010, 01:17:03 am »
Няма анти пикиращи въженца, с прави лати точно така. Две снимки:


като цяло крилото изглежда като консервирано.
Но за полет от високо... Аз му нямам много доверие.
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен liubo1953

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re:SUPER SCORPION 2
« Отговор #6 -: Ноември 15, 2010, 10:31:05 am »
Ще внеса една поправка:модела е :С : а не :2:. И иначе ти Краси,си абсолютно прав! Предните въженца едва достигат до носа,напречката е с много лека остатъчна деформация /предполагам/;-нещо,в което преди не съм се заглеждал,въобще си иска много обстоен оглед. Емо Кърлев му направи лека корекция /една семица преди да загине/ и след това не е облитано. Така че има доста работа,но се надявам да се справим. Иначе крилото летеше добре,излиташе добре,но имаше склонност към крен ако не внимаваш със скоростта.С него извъртях една спирала на Петрохан,но минах гратис. Пак ще се консултираме с теб и другите  :-X

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:SUPER SCORPION 2
« Отговор #7 -: Ноември 15, 2010, 20:56:29 pm »
А среден клас ли е крилото? На мен ми изглежда учебно.
1980 година - поздрав с парче от това време
http://www.youtube.com/watch?v=bNcl0L7eJUY&feature
Всеки полет е важен!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:SUPER SCORPION 2
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2010, 22:31:22 pm »
Miracle, това крило на времето си беше точилка...незнам дали тогава е имало тези класове, ама си беше крило за напреднали. Сега е от клас D-O-S-P-A  "Да оцелееш след полет с антика". Аз си спомням един ден през 80-те, на Расник някой беше извадил един планер Агур, и доста хора не можаха дори да го отлепят от земята...ми то си е друго крило, древно, рогало...техниката е друга

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:SUPER SCORPION 2
« Отговор #9 -: Ноември 16, 2010, 08:25:25 am »
Хубаво е че Любо го пази и има още такива неща и в България. А крилото е красиво, определено,
Всеки полет е важен!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:SUPER SCORPION 2
« Отговор #10 -: Ноември 16, 2010, 19:19:33 pm »
Да, наистина е готино крилцето. Аз много съжалявам че някои стари крила вече са изгубени безвъзвратно. Например първото крило, с което летях в клуба Змей, казваше се Световна купа 90 ( Wc 90), беше страхотно , леко, управляемо, стабилно, всичко добро което може да се каже за едно такова крило. тогава не знаех, но после открих че е модел на Йоз Гугенмос. В БГ беше известно просто с името Купата.Това крило плюс още няколко мисля че бяха продадени на cопотчани някъде през 84-та, те ги ползваха известно време и след това им се губят следите...кое в Пловдив, кое бракувано...

Неактивен liubo1953

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re:SUPER SCORPION 2
« Отговор #11 -: Ноември 17, 2010, 13:26:26 pm »
Да,и аз имах ;КУПА; преправяна от бате Любо,но си летеше при 12 м/сек. и държеше на турбуленция.А скорпиона е първата конструкия без дефлексори на бедрата.Малко след това излезе АТЛАС ,вече с профилни лати и антипикиращи въженца. Тогава 1980г. си беше хит,но и сега държи фронта и никак не е лошо ;D

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re:SUPER SCORPION 2
« Отговор #12 -: Ноември 18, 2010, 00:54:21 am »
Да си припомним добрите стари времена на летене седнал и без каска... ;)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=MV11w6cqSfk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=MV11w6cqSfk</a>
« Последна редакция: Ноември 19, 2010, 14:57:48 pm от admin »

Неактивен liubo1953

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re:SUPER SCORPION 2
« Отговор #13 -: Ноември 18, 2010, 12:56:40 pm »
Ех,Краси,ти ме върна в младостта.Само че тия си бяха с класическо РОГАЛО,а ние бяхме със следващото поколение крила.Прочее винаги съм мислил че UP е дело на Майк Харкър /световна купа/ ;D. На тия момци въжетата им бяха като корабни. ;D

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:SUPER SCORPION 2
« Отговор #14 -: Февруари 14, 2011, 20:09:21 pm »
Има и тандем, а на 2.22 мин. крилото даже е topless :) Хем съжелявам, че не съм се родил по-рано, хем се радвам, че има ветерани и днес, които да помагат със знания и опит!!!
Всеки полет е важен!