Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Хубаво учебно крило за клуба швейцарско призводство и модела е: Star 17, лек и подходящ за обучение.

Автор Тема: UPDATE! Aeros Fox DHV 1  (Прочетена 2177 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivo@home

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 65
UPDATE! Aeros Fox DHV 1
« -: Ноември 10, 2010, 13:09:10 pm »
DHV  най накрая даде сертификаt  на Aeros Fox. Защо се мотаха цели 3 години, не знам.Но, документът вече е факт и,честно казано, малко съм разочарован.
Крилото вече тежи 25 килограма, а не 20, както беше първоначалната цел. Скатаването на 2 метра сега е само опция, която не се знае колко ще струва.Поне са оставили  другото - при събиране мачтата и горните въжета остават  в крилото. Дано да не са променили цената, че ако е по-скъпо няма да продадат нито една бройка. Още нямам снимки, дано скоро направят промоция по баирите, та да го видим и пробваме. Ето малко официално инфо от DHV:
http://www.dhv.de/DHVonlineDB/source/technictestreport1.php?lang=en&templatesetid=-1&fieldvalue=-1697

На страницата на конструктора още няма никаква информация, само старото видео от преди година.

UPDATE:

Говорих с Томас по телефона . Серийното крило СЕ скатава на 2 метра, оттам идват допълнителните килца.Освен това е използвал по-дебел плат(изисkване на DHV),което пък
дава още 1,5 кила отгоре.Има възможност и да се поръча крило, което се скатава само на 4 метра,последното е 2 килограма по-леко.Цената  са я покачили,
човекът смутолеви нещо около 3000 евро, което си е доста.Има обаче възможност да се "наеме" крило за 500 евро на година. Тоест, нещо като на изплащане, само дето, ако не го искаш вече след първата година, просто го връщаш.Това последното много ми хареса - даваш 500 евро и летиш на чисто ново крилце. Определено и добра опция за училища. Вместо 3-4 издухани крила за по 200-300 евро, по-добре 2 такива под наем.
Така че, това е моят избор. Ще изчакам да се разберат по параметрите на лизинга и удрям едно :)
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 16:55:08 pm от ivo@home »

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:UPDATE! Aeros Fox DHV 1
« Отговор #1 -: Ноември 11, 2010, 08:51:13 am »
Интересна, полезна и добре написана информация!
Всеки полет е важен!