Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Национален турнир 2012 ще се проведе в Кюстендил с основен старт Конявка планина с дата 31 август - 2 септември

Автор Тема: Lifter - най-лекото крило  (Прочетена 5807 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re:Lifter - най-лекото крило
« Отговор #15 -: Януари 31, 2011, 20:22:30 pm »
Сайта работи, пробвай с десен клавиш на мишката, после "Save target as". Запиши си някъде файла и после го отвори.

Меги има желание да се научи да лети на делта. Видях го с очите си. Но с клубното учебно крило ще и е трудно. За момента мисля да сложа нещо на бедрата на рамката, така че при положение върху раменете спийд бара да идва малко по-високо и да позволява затичване. С тежеста на крилото при лек ветрец ще се справи. За летене ще е доста трудно, дори да се промени трапеца. Меги е доста под килограмите на учебното крило. Голямото крило ще ни ограничи дейноста до ползването му само в ламинарни условия. Трябва си малко крило, като за нея  :-\ 

Предлагам темата да се премести в нова, тъй като има разлика между най-лекото крило и крило за лек човек.
Всеки полет е важен!

Неактивен megi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re:Lifter - най-лекото крило
« Отговор #16 -: Февруари 01, 2011, 15:21:58 pm »
Аз съм доволна,въпреки че за да вдигна Старчето,трябваше да се повдигна на пръсти,и ми беше тежичко,три пъти успях да се затичам с него.И естествено като късмета на начинаещия,първия път усетих как си литва,усетих го като перце в ръцете си,но за последвалите опити мисля,че давах мноого голям ъгъл на атака,и направо си ме буташе назад,но за мен най-важно е,че имах досег с крилото.За първи път сама със себе си и с делтата!Нямах очаквания,но  за мен беше удовлетворяващо и вдъхновяващо,че винаги има как.Благодаря на Митака за идеите,въобще за всичко! :)