Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Последният модел делтапланер Falcon 3 Tandem на американската фирма WillsWing продължава да споделя полети с пасажери.

Автор Тема: Витоша-а-а  (Прочетена 20366 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re: Витоша-а-а
« Отговор #75 -: Юли 30, 2013, 18:53:12 pm »
Така... тази неделя, направих още един полет от "Комините". Благодаря на Чичо за подкрепата, носенето на крилото, свалянето на колата и за съветите. Трупам впечатления и опит. Времето беше хубаво. Прелетях през сла-аба турболенция и една-две термики. След като се изнесох над кацалката, направих няколо завоя на 90  и на 180 градуса, като изгубих височна, започнах да правя сравнително къси змейки, след последния завой хоризонтирах  " старчето ", иправих се и придърпах рамката. Видях, че няма да кацна на окосеното, казах си: -  пфу, ейтам също става... 
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re: Витоша-а-а
« Отговор #76 -: Август 02, 2013, 21:39:08 pm »
 Когато съм във финалната права и се окажа със голям запас от височина и виждам, че дори със супер придърпана рамка(понякога си помагам с колянце=) )пак прелитам кацалката, тогава правя леко разклащане на крилото в ляво и дясно.Нещо като зиг-зак, пак с придърпана рамка разбирсе, така се губи доста от енергията и бързо се губи височина.Но както казваш Явка си трябва опит.На мен този трик ми идва на ум, когато съм спокоен и сигурен в действията си.А до този етап се стига с редовно летене и натрупани полети.Напред и нагоре!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re: Витоша-а-а
« Отговор #77 -: Август 05, 2013, 11:50:48 am »
Вчера пак хвръкнах от витоша, полета беше по- дълъг от предишните пъти. Ми, полет... Този път имах и варио. Супер е "чуваш движението на въздуха около теб". След старта имаше доста подръжка. Вариото пиукаше доста, с прекъсвания, но доста. Тъй, като се задържах повече във въздухът имах време да се полюбувам над красивите гледки пред мен. Долетях над старта, летях срещу вятъра, после по вятъра, после със страничен вятър. Наблюдавах колко ме отнася, колко време летя срещу вятъра, за да стигна до мислена точка и обратното.  При кацането, пак подминах окосеното, но бях по- близо. Направих змейки, следвайки съвета на Стани. Този път придърпах още повече рамката ... избутах силно малко над трънте и кацнах.  :)
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re: Витоша-а-а
« Отговор #78 -: Август 05, 2013, 18:44:30 pm »
Браво, Явка...прогреса ще дойде с полетите !!! Трябва да му свикнеш на крилото и да знаеш колко му е качеството ( колкото и малко да е) и как пробива напред срещу вятъра и т.н. Време е да помислиш и за по-добро крило..поне нещо като Змей-10 или нещо подобно на Стинг-а на Васи.

Неактивен liubo1953

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Витоша-а-а
« Отговор #79 -: Август 06, 2013, 12:12:00 pm »
O.K.
« Последна редакция: Август 06, 2013, 13:29:10 pm от liubo1953 »

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Витоша-а-а
« Отговор #80 -: Август 16, 2013, 14:58:28 pm »
Браво Явка, нещо сериозно зе да подлитваш от Витоша. Ако искаш, окоси кацалката в по сериозен размер, та да почнеш да я целиш. В другия случай прецизирай кацането. Не навсякаде има толкова големи поляни за кацане.
Утре сутринта ще се качвам за първия полет на Станимир, а може и за тандемче.
Всеки полет е важен!

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Витоша-а-а
« Отговор #81 -: Август 18, 2013, 20:07:01 pm »
А днес Явката уцели площадката за кацане :)

Хубави условия на Витоша и лесно набиране в базата на 2 900 метра с тандемаЧ
Всеки полет е важен!

Неактивен liubo1953

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Витоша-а-а
« Отговор #82 -: Август 19, 2013, 08:58:05 am »
А някой правил ли е снимки? :)

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Витоша-а-а
« Отговор #83 -: Август 19, 2013, 13:28:00 pm »
Направихме няколко снимки с камерата :)









Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re: Витоша-а-а
« Отговор #84 -: Юни 12, 2014, 23:17:36 pm »
 Някакви предложения и идеи за летене през почивните дни?Северозападен до Събота надвечер, Неделя изток.Ако има нещо ме пишете =)
Повече въздух в гърдите и крилата!