Форум за ДЕЛТАПЛАНЕРИЗЪМ на DELTACLUB.BG

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията



Новини: Национален турнир 2012 ще се проведе в Кюстендил с основен старт Конявка планина с дата 31 август - 2 септември

Автор Тема: Витоша-а-а  (Прочетена 20648 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Витоша-а-а
« Отговор #60 -: Юли 06, 2012, 09:31:07 am »
Забравих да допълня нещо важно. На около 700м бях над кацалката. Там, на тази височина разкопчах ципа на сбруята и извадих краката. Прихванах рамката горе и се изправих. Прецених къде ще е най-добре да прихвана за избутване и запомних позицията на ръцете. При сбруите с твърда платка на гърба се каца малко по различно. Полетях така около половин минута. Исках да потренирам с тази сбруя изправен полет, точно както преди кацане. Това ми даде опит и спокойствие, че долу при земята всичко ще е наред. Прибрах краката обратно в сбруята и закопчах ципа. Снижих, и почнах да изпълнявам П образен заход за кацане. Още в първата част извадих краката. В последната права се изправих и приземих до колата.
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re: Витоша-а-а
« Отговор #61 -: Юли 07, 2012, 22:32:24 pm »
 Да видях ви и аз, нали все едното ми око е в небето и към старта.Та ви проследих почти целия полет с голям ентусиазъм като кацнахте аз се чувствах като след полет.Някак като видя делта във въздуха и ме обвзема едно специално чувство.Катето го описа като трепет в очите.Та добре полетяхте де имаше добри условия и ветрец и термика.Но като гледах от подножието сравних полета на делта с парапланерите, ами какво да ви кажа то е динамика то е красота личи си идеята стила на пилота.При парата всичко е в забавен кадър.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен skyorange

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re: Витоша-а-а
« Отговор #62 -: Юли 08, 2012, 21:53:48 pm »
Браво Митко , браво  Васи !
Благодаря за споделянето на хубавите мигове и дребните особенни детайли / като за почнем от опинците и стигнем до резерното окачване и всякякви други/. Скоро очаквам да се срещнем и дано съм free and ready for fly.

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re: Витоша-а-а
« Отговор #63 -: Юли 24, 2012, 22:07:10 pm »
 В Събота нашата Витоша ни подари доста добри и динамични условия, на които с чичо Янчо се зарадвахме и полетяхме доволно.По прогноза го даваха слаб ветреца, но горе си имаше пориви до 8м/с.Като пристигнах на старта чичо беше вече сглобил и вика: "Айде, че и камъните летат само ние сме още  долу!".Чичо излетя пръв и веднага хвана в ляво от старта качване.Аз след няколко минути бях също във въздуха и имах също добро качване, набрах се над старта и над рида който се пада в ляво имаше много добри качвания.Въобще динамични условия със завъртания мощни възходящи и естественно низходящи.Кацнах нормално на крака, които предварително раздвижих при захода, защото за 50 минути някакси се сковават, може би защото кръвта се концентрира повече в горните краиници пък и наклона е от значение.Много съм доволен от полета усетих възходящите и без уред за първи път правя толкова дълго термично реене.Мисля да стана основоположник на т.н. от мен "натурално" летене, основаващо се единственно на усета на пилота без електроника и други реди.
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен admin

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 68
Re: Витоша-а-а
« Отговор #64 -: Август 05, 2012, 09:12:16 am »
Аз съм Валя и пиша от името на Митака.
Та днес изглежда е изключително подходящо време за полети от Витоша- чист североизток.
Заповядайте! Всички сте добре дошли  ;) Успешни полети!

Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Re: Витоша-а-а
« Отговор #65 -: Септември 10, 2012, 20:57:36 pm »
Васи

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=g5Cvh81zKIk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=g5Cvh81zKIk</a>

Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Re: Витоша-а-а
« Отговор #66 -: Септември 14, 2012, 22:34:47 pm »
А така се носят крилата до старта.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=8r4ld6q9svg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=8r4ld6q9svg</a>

Неактивен Vassy

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 154
Re: Витоша-а-а
« Отговор #67 -: Септември 16, 2012, 19:53:09 pm »
 ;D последното видео е за показване на тези, които планират да се учат :D ако не се откажат значи стават :D

Неактивен million_miracles

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1213
Re: Витоша-а-а
« Отговор #68 -: Октомври 21, 2012, 09:21:23 am »
Днес, също като вчера, планината предлага много спокойни и сигурни условия за летене. Слаба термика със североизточен вятър. Но изглежда героите са изморени от вчера и желаещи няма. Особено след вечерното угощение при чичо на Герман :)))
Всеки полет е важен!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re: Витоша-а-а
« Отговор #69 -: Октомври 22, 2012, 23:32:19 pm »
 В Съботааа..... летяхме и най-вече Васко му се зарадвахме на първия му височинен полет с делта.С пожелания да не угасва трепетът към летенето и да си фъркаме дор на небо ясно слънце, дор на очи свят живот!
 Иначе след излитането а и преди това красота, красииивата ни българска есен, условията лежерни трапеца с един пръст да го пипаш.Кацането идеално в точното място, понеже с моя вихрогон доста сме се сдушили вече и си знаем мурафетите.Особенно ми свърши работа по време на финалния глаид разклащането за по-бърза загуба на височина.Когато човек е спокоен във въздуха му идват на ум доста похвати и се изпълняват лесно.Имаше леки бълбуци(както ги нарича Чичо) тук таме се заиграх да позавъртя, но като цяло един прекрасен фрък-кац.Да сме живи и здрави да летиме така в тумба!
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен bobysan71

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
Re: Витоша-а-а
« Отговор #70 -: Ноември 15, 2012, 10:04:38 am »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=D2bvCM-PPBE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=D2bvCM-PPBE</a>

Неактивен thecreater

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 205
Re: Витоша-а-а
« Отговор #71 -: Юли 22, 2013, 09:56:12 am »
Витоша-а-а... Тази събота ми беше първия полет от високо. 
Оставих страха и съмненията някъде на 10- тина метра зад старта.
Премислих полета един два пъти ( като през това време изпуснах едно две полъхчета) почаках... и излетях накрая. Имах връзка с радиостанция с Митко, който ме напътсваше, чувах го добре. И добре се чувствах във въздуха. Полета беше много спокоен, само дето не успях да нацеля почистената площадтка на драгалевската поляна, а кацнах между едни шипки малко по- настрани. 
 ;D
Гравитацията е навик, от който е трудно да се откажеш. -Тери Пратчет

Неактивен liubo1953

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 28
Re: Витоша-а-а
« Отговор #72 -: Юли 23, 2013, 11:50:05 am »
Дообре! Браво!!!

Неактивен Stani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 361
  • Летенето е уникално, защото всеки път е различно!
Re: Витоша-а-а
« Отговор #73 -: Юли 25, 2013, 00:44:30 am »
  Браво Явка!Ти си наща гордост!Радвам се за напредъка ти!Надявам се скоро да летим заедно.С кое крило летя?
Повече въздух в гърдите и крилата!

Неактивен krassihg

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 465
Re: Витоша-а-а
« Отговор #74 -: Юли 27, 2013, 08:46:29 am »
Браво, Явка !!! Само така !  Сега ти трябва едно прилично крилце за стабилно летене. И не забравяй, колкото по-често летиш, толкова по-безопасно е летенето. Стискам ти ръцете с поздрави!!!